اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد شبکه های عصبی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد شبکه های عصبی

سلام
    من میخام بدونم آیا شبکه عصبی وجود داره که بشه باهاش یک دسته بندی دوگانه ( عضو یک مجموعه بودن یا نبودن ) رو مشخص کنه ولی ما برای آموزشش فقط اعضای درون مجموعه رو داشته باشیم و هیچ عضوی از بیرون مجموعه رو نشناسیم ؟ :sad:
    مثلا میخاهیم بدانیم آیا این شکل A هست یا نه ولی اصلا برامون مهم نیست که اگه A نباشه هر چیز دیگه ای باشه مثلا B یا C ... یا Z یا هر شکل دیگه "فقط مهمه که A نیست " و ما هیچ شکل دیگری غیر از انواع A برای آموزش شبکه نداریم !

پاسخ : سوال در مورد شبکه های عصبی

سلام ..................

منظورتون یه Binary Classifier هست ؟ با ANN میخواید این Classification رو انجام بدید؟
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

با تشکر از توجهتان.
      من میخام با یه ANN این Classification انجام بشه . البته من در مورد Binary Classifier چیزی نمیدونم در واقع فقط انجام این طبقه بندی برام مهمه نه روشی که به کار میبرم.

دیدگاه

سلام
        فکر کنم یک شبکه LVQ جواب کار شما را بده اما حالا اگر کسی بتونه در مورد کار کردن LVQ در nntool توضیح بدهد خیلی خوبه

دیدگاه

سلام. با یه MLP ساده هم میتونید اینکار رو انجام بدید به شرطی که مسئله پیچیدگی خاصی نداشته باشه، ویژگی های ورودیتون چند تا هست؟
          با دستور newff میتونید MLP رو پیاده سازی کنید. با تولباکس هم میشه ولی من بلد نیستم.
          موفق باشید.
          شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
          هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
          چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد نحوی
            سلام. با یه MLP ساده هم میتونید اینکار رو انجام بدید به شرطی که مسئله پیچیدگی خاصی نداشته باشه، ویژگی های ورودیتون چند تا هست؟
            با دستور newff میتونید MLP رو پیاده سازی کنید. با تولباکس هم میشه ولی من بلد نیستم.
            موفق باشید.
            سلام مهندس نحوی با تشکر از توجهتون
            ورودی من یک ماتریس 30*1 که اعداد هر کدوم از درایه هاش یه عدد بین صفر و یکه در ضمن اگه لطف کنین در مورد روش آموزشش با توجه به اینکه من داده های خارج از مجموعه اصلی رو( مثلاAرو) ندارم بیشتر توضیح بدین

دیدگاه

سلام..........
              یه سوال
              داخل nntool تعداد لایه های شبکه LVQ را چه طوری تنظیم می کنند خودش به صورت 2 لایه در نظر گرفته

دیدگاه

سلام ...................

یه فایل هست توی تاپیک زیر .. یه Tutorial مختصر به همراه Sapmle در متلب .. ببینید میتونه براتون مفید باشه؟

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=21019.0

موفق باشید ..
                دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام من بازم یه سوال دیگه دارم :
                  آیا راهی برای تعیین یا تخمین تعداد لایه ها یا تعداد نرونهای هر لایه برای رسیدن به جواب مناسب وجود داره ؟ :rolleyes:

در ضمن اگه کسی اطلاعاتی داره در مورد همون سوال قبلی "امکان آموزش شبکه عصبی با داده هایی که فقط داخل مجموعه هدف هستند و روشش " بازم برام بگه؛ ممنون میشم :redface:

دیدگاه

سلام.
                    تجربی هست و بستگی به پیچیدگی مسئله داره و اغلب با تست های مختلف بدست میاد.
                    سوال دوم رو متوجه نشدم.
                    موفق باشید.
                    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
                    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
                    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

منظورم از سوال دوم همونی یه که از اول همین پست پرسیده بودم :
                      { من میخام بدونم آیا شبکه عصبی وجود داره که بشه باهاش یک دسته بندی دوگانه ( عضو یک مجموعه بودن یا نبودن ) رو مشخص کنه ولی ما برای آموزشش فقط اعضای درون مجموعه رو داشته باشیم و هیچ عضوی از بیرون مجموعه رو نشناسیم ؟
                      مثلا میخاهیم بدانیم آیا این شکل A هست یا نه ولی اصلا برامون مهم نیست که اگه A نباشه هر چیز دیگه ای باشه مثلا B یا C ... یا Z یا هر شکل دیگه "فقط مهمه که A نیست " و ما هیچ شکل دیگری غیر از انواع A برای آموزش شبکه نداریم !
                      من میخام این کار با یه ANN انجام بشه "به نظر شما میشه این کار رو با یه MLP سه لایه انجام داد ؟ "
                      و ورودی من یک ماتریس 30*1 که اعداد هر کدوم از درایه هاش یه عدد بین صفر و یکه در ضمن اگه لطف کنین در مورد روش آموزشش با توجه به اینکه من داده های خارج از مجموعه اصلی رو( مثلا Aرو) ندارم بیشتر توضیح بدین }
                      در واقع برای من خیلی مهمه که بتونم به این شبکه عصبیم بدون استفاده از هیچ داده ای خارج از مجموعه هدفم "همونی که تو مثال A معرفی شده " آموزشش بدم که بتونه این شکل یا دسته رو از هر دسته دیگه یا هر شکل دیگه ای تشخیص بده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X