ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16
    2017/09/30
    7
    1

پاسخ : مشکل با پروگرامر Stlink

2017/03/31
    54
    2

سلام.
    منم تازگیا این مشکل برام پیش اومده... حتی یه دونه f429zgt6 (که الان شده 150 تومن ناقابل) رو هم که قبلا باش پروگرم کرده بودم واسه احتیاط اینکه ببینم st link ـم سالمه یا نه بهش وصل کردم کلا میکرو داغ کرد و احتمالا به فنا رفت...
    2011/08/07
    اصفهان
    983
    77

نقل قول نوشته اصلی توسط smhashemian

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام این موردی که شما می فرمایید رو قبلاً دیدم که مثلاً SW رو اشتباها توی نرم افزار غیر فعال کنی دیگه توسط STLINK شناسایی نمیشه
    من الان نزدیک 7 8 تا میکرو دارم که دیگه پروگرام نمیشن دوستان اگه کسی مشکل رو پیدا کرد راهنمایی کنه لطفاً
    وقتی این مشکل پیش میاد پین ریست رو وصل کن به پروگرامر و تو تنظیمات دیباگر هم بذار روی مود connect under reset مشکلت حل میشه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط smhashemian

اولین بار که این فلشی ها رو آپدیت کردم این مشکل پیش اومد
    الان از پروگرامر روی برد Nucleo F413 استفاده کردم (برد ارجیناله وفربمور آپدیت نشده) همچنان مشکل موجوده . منون از پیگیری ها و راهنماییت
    میکروی جدید و خام هم گذاشتم همچنان مشکل موجود

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سیم های DIO و CLK البته به همراه گراند ریست وصل نمیکنم
    بهتره ریست و vcc رو هم وصل کنی البته در صورتی که پروگرامر از مدلی باشه که شبیه به پروگرامر اورجینال st باشه vccرو هم وقل کن وگرنه همون swdio, swdclk, gnd, reset کافیه ولی اون مدل شبیه به اصلی ها داخلش یه بافر داره که بهتره vcc هم متصل بشه
    2017/03/31
    54
    2

سلام بر دوستان.

بنده تازگیا یه مدار بستم که البته هنوز چیزی جز میکرو و پین هدر متصل به پین*های 4 گانه stlink رو به pcb وصل نکردم. میکروم f207vct6 هستش. نرم افزار ST-LINK Utility نمی*شناسدش.
    حالا سوالم اینه که:
    اگه اشتباهی مثبت و منفی رو اشتباه وصل کنی میکرو می*سوزه؟ (البته این کارو نکردم فقط سواله واسم )
    باید علاوه بر vdd و vss و swclk و swdio پایه*های دیگه مثل vcap ها و rst و boot0 و ... مدارشون متصل بشه؟
    برای پروگرم کردن میکرو برای بار اول تنظیمات خاصی که نیاز نیست احیانا؟
    هنوز جز st link (که دو دقیقه*ی قبلش یه f103c8t6 باش پروگرم کردم) بهش وصل نکردم.. امکان سوختن میکرو وجود داره؟

خیلی ممنون.
    2017/10/01
    388
    249

سلام بر دوستان.
    سلام دوست عزیز
    بنده تازگیا یه مدار بستم که البته هنوز چیزی جز میکرو و پین هدر متصل به پین*های 4 گانه stlink رو به pcb وصل نکردم. میکروم f207vct6 هستش. نرم افزار ST-LINK Utility نمی*شناسدش.
    حالا سوالم اینه که:
    اگه اشتباهی مثبت و منفی رو اشتباه وصل کنی میکرو می*سوزه؟ (البته این کارو نکردم فقط سواله واسم
    )
    بله، اما بستگی داره چقدر جریان کشیده باشه، اما در کل خیلی حساس هستن و اینکه اگه بسوزه معمولا صدای جرقه ای از خود میکرو میاد و ممکن هم هست صدا نده حتی، ولی بعداز اینکه وصل میکنی به تغزیه میکرو داغ میشه سریع.

باید علاوه بر vdd و vss و swclk و swdio پایه*های دیگه مثل vcap ها و rst و boot0 و ... مدارشون متصل بشه؟
    من معمولا پایه ریست رو هم وصل میکنم و مشکلی نداشتم اما اکثر اوقات که پایه ریست رو وصل نمیکنم مشکل دارم باهاش.
    من خیلی جاها هم دیدم که swdio, swclk رو هم پول آپ میکنن. اگه پایه ریست رو وصل کردی بازم مشکل داشتی، میکرو رو ببر به حالت بوت.
    برای پروگرم کردن میکرو برای بار اول تنظیمات خاصی که نیاز نیست احیانا؟
    هنوز جز st link (که دو دقیقه*ی قبلش یه f103c8t6 باش پروگرم کردم) بهش وصل نکردم.. امکان سوختن میکرو وجود داره؟
    یه تنظیماتی که میاز هست، ولی اگه میگی قبلش یه میکرو دیگه رو پروگرام کردی یعنی میدونی اون تنظیمات به چه صورته، همون تنظیمات رو میخواد چیزه اضافه ای نمیخواد.

خیلی ممنون.
    امیدوارم مشکلتون خیلی زود حل بشه.
    2017/03/31
    54
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط akaReza

سلام دوست عزیز

بله، اما بستگی داره چقدر جریان کشیده باشه، اما در کل خیلی حساس هستن و اینکه اگه بسوزه معمولا صدای جرقه ای از خود میکرو میاد و ممکن هم هست صدا نده حتی، ولی بعداز اینکه وصل میکنی به تغزیه میکرو داغ میشه سریع.

من معمولا پایه ریست رو هم وصل میکنم و مشکلی نداشتم اما اکثر اوقات که پایه ریست رو وصل نمیکنم مشکل دارم باهاش.
    من خیلی جاها هم دیدم که swdio, swclk رو هم پول آپ میکنن. اگه پایه ریست رو وصل کردی بازم مشکل داشتی، میکرو رو ببر به حالت بوت.

یه تنظیماتی که میاز هست، ولی اگه میگی قبلش یه میکرو دیگه رو پروگرام کردی یعنی میدونی اون تنظیمات به چه صورته، همون تنظیمات رو میخواد چیزه اضافه ای نمیخواد.

امیدوارم مشکلتون خیلی زود حل بشه.
    خیلی ممنون بابت جواب

سایر قطعات رو لحیم کردم مشکل حل شد...

یعنی ممکنه به خاطر متصل نبودن قطعاتی مثل vcap باشه؟
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16