اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با پروگرامر Stlink

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با پروگرامر Stlink

سلام دوستان دور روز پیش به پروژه اجرا می کردم با پروگرامر stlink ,و بدون هیچ مشکلی کار می کرد.
    اما تا دیشب که ide keil گیر داد باید پروگرامر اپدیت کنی و با نرم افزار پروگرامر stlink اپدیت کردم
    ولی الان ارور میزنه

همه اتصالات چک کردم هیچ قطعی سیمی نیست و پروگرامر شناسایی میشه ولی این ارور میزنه روی لپ تاپ تست کردم همین مشکله لطفا کنید

جدیدترین ویرایش توسط xparsi; ۱۱:۱۸ ۱۳۹۹/۰۲/۲۳.

پاسخ : مشکل با پروگرامر Stlink

نوشته اصلی توسط xparsi نمایش پست ها
    سلام دوستان دور روز پیش به پروژه اجرا می کردم با پروگرامر stlink ,و بدون هیچ مشکلی کار می کرد.
    اما تا دیشب که ide keil گیر داد باید پروگرامر اپدیت کنی و با نرم افزار پروگرامر stlink اپدیت کردم
    ولی الان ارور میزنه

همه اتصالات چک کردم هیچ قطعی سیمی نیست و پروگرامر شناسایی میشه ولی این ارور میزنه روی لپ تاپ تست کردم همین مشکله لطفا کنید

پیغام خطا که واضحه . بهت گفته برو به target بعد فلان مسیر و این کارو بکن . انجام دادی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sorena01 نمایش پست ها
      پیغام خطا که واضحه . بهت گفته برو به target بعد فلان مسیر و این کارو بکن . انجام دادی؟
      برای من هم همین مشکل پیش اومده کاری که گفته رو انجام دادم ولی نشد خیلی داره اذیت میکنه.
      کمک کنید لطفا

دیدگاه

سلام.
        برای من این زمانی رخ میده میده که چیپ در مود بوت قرار داده نشده یا اتصالات درست نیست.برای آپدیت فریمور هم میتونید از همون نرم افزار شرکت st استفاده کنید.

دیدگاه

اول اینکه از هاب اسفاده نکنید
          بعدش قبل از زدن گزینه پروگرام کلید ریست یکم نگه دارید
          فرکانس پروگرام هم از 4 مگ کمتر کنید
          ببینید مشکل برطرف میشه .

دیدگاه

سلام منم همین مشکلو دارم
            ولی عجیب اینه که یه بردی دارم که میکروی F103RE داره و اون رو راحت پروگرام میکنه
            سری جدید میکرویی که خریدم به نظرم فیک هست و روی میکرو های جدید این مشکل بوجود اومده منم با کیل آپدیت کردم پروگرامر رو
            ولی پروگرامر اورجینال روی برد Nucleo F4 هم تست کردم بازم میکرو رو نمیشناسه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط smhashemian نمایش پست ها
              سلام منم همین مشکلو دارم
              ولی عجیب اینه که یه بردی دارم که میکروی F103RE داره و اون رو راحت پروگرام میکنه
              سری جدید میکرویی که خریدم به نظرم فیک هست و روی میکرو های جدید این مشکل بوجود اومده منم با کیل آپدیت کردم پروگرامر رو
              ولی پروگرامر اورجینال روی برد Nucleo F4 هم تست کردم بازم میکرو رو نمیشناسه
              سلام
              این میکروکنترلری که میگید خام هستش یا قبلا روش برنامه ای ریخته شده؟
              گاهی وقتا به اشتباه توی برنامه از پین های مخصوص به پروگرامر در کاربردهای دیگه استفاده میشه و همین باعث میشه اون میکروکنترلر دیگه با پروگرامر شناسایی نشه. سعی کنید با بوت لودر روش یه برنامه خام بریزید که هیچ پایه ای رو درگیر نکنه. بعد از اون باید با پروگرامر شناسایی بشه.

دیدگاه

سلام این موردی که شما می فرمایید رو قبلاً دیدم که مثلاً SW رو اشتباها توی نرم افزار غیر فعال کنی دیگه توسط STLINK شناسایی نمیشه
                من الان نزدیک 7 8 تا میکرو دارم که دیگه پروگرام نمیشن دوستان اگه کسی مشکل رو پیدا کرد راهنمایی کنه لطفاً

دیدگاه

از کدوم مدل پروگرمر استفاده میکنی ؟ از اینا که شبیه به فلشه یا اونا که شبیه به پروگرامر اصلی هستش ؟
                  اگر مدل فلشی ها باشه بعضی وفتا که آپگرید میکنی مشکل میخوره یه مدل فرمور از نت دانلود کن بریز روش شاید درست بشه در ضمن پین ریست هم وصل میکنی به پروگرمر یا نه ؟
                  کلا سیم هایی که متصل میکنی رو هم بگو کدوما هست

دیدگاه

اولین بار که این فلشی ها رو آپدیت کردم این مشکل پیش اومد
                    الان از پروگرامر روی برد Nucleo F413 استفاده کردم (برد ارجیناله وفربمور آپدیت نشده) همچنان مشکل موجوده . منون از پیگیری ها و راهنماییت
                    میکروی جدید و خام هم گذاشتم همچنان مشکل موجود

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سیم های DIO و CLK البته به همراه گراند ریست وصل نمیکنم

دیدگاه

دیدگاه

سلام.
                        منم تازگیا این مشکل برام پیش اومده... حتی یه دونه f429zgt6 (که الان شده 150 تومن ناقابل) رو هم که قبلا باش پروگرم کرده بودم واسه احتیاط اینکه ببینم st link ـم سالمه یا نه بهش وصل کردم کلا میکرو داغ کرد و احتمالا به فنا رفت...

دیدگاه

سلام این موردی که شما می فرمایید رو قبلاً دیدم که مثلاً SW رو اشتباها توی نرم افزار غیر فعال کنی دیگه توسط STLINK شناسایی نمیشه
                          من الان نزدیک 7 8 تا میکرو دارم که دیگه پروگرام نمیشن دوستان اگه کسی مشکل رو پیدا کرد راهنمایی کنه لطفاً
                          وقتی این مشکل پیش میاد پین ریست رو وصل کن به پروگرامر و تو تنظیمات دیباگر هم بذار روی مود connect under reset مشکلت حل میشه

اولین بار که این فلشی ها رو آپدیت کردم این مشکل پیش اومد
                          الان از پروگرامر روی برد Nucleo F413 استفاده کردم (برد ارجیناله وفربمور آپدیت نشده) همچنان مشکل موجوده . منون از پیگیری ها و راهنماییت
                          میکروی جدید و خام هم گذاشتم همچنان مشکل موجود

سیم های DIO و CLK البته به همراه گراند ریست وصل نمیکنم
                          بهتره ریست و vcc رو هم وصل کنی البته در صورتی که پروگرامر از مدلی باشه که شبیه به پروگرامر اورجینال st باشه vccرو هم وقل کن وگرنه همون swdio, swdclk, gnd, reset کافیه ولی اون مدل شبیه به اصلی ها داخلش یه بافر داره که بهتره vcc هم متصل بشه

دیدگاه

سلام بر دوستان.

بنده تازگیا یه مدار بستم که البته هنوز چیزی جز میکرو و پین هدر متصل به پین*های 4 گانه stlink رو به pcb وصل نکردم. میکروم f207vct6 هستش. نرم افزار ST-LINK Utility نمی*شناسدش.
                            حالا سوالم اینه که:
                            اگه اشتباهی مثبت و منفی رو اشتباه وصل کنی میکرو می*سوزه؟ (البته این کارو نکردم فقط سواله واسم )
                            باید علاوه بر vdd و vss و swclk و swdio پایه*های دیگه مثل vcap ها و rst و boot0 و ... مدارشون متصل بشه؟
                            برای پروگرم کردن میکرو برای بار اول تنظیمات خاصی که نیاز نیست احیانا؟
                            هنوز جز st link (که دو دقیقه*ی قبلش یه f103c8t6 باش پروگرم کردم) بهش وصل نکردم.. امکان سوختن میکرو وجود داره؟

خیلی ممنون.

دیدگاه

سلام بر دوستان.
                              سلام دوست عزیز
                              بنده تازگیا یه مدار بستم که البته هنوز چیزی جز میکرو و پین هدر متصل به پین*های 4 گانه stlink رو به pcb وصل نکردم. میکروم f207vct6 هستش. نرم افزار ST-LINK Utility نمی*شناسدش.
                              حالا سوالم اینه که:
                              اگه اشتباهی مثبت و منفی رو اشتباه وصل کنی میکرو می*سوزه؟ (البته این کارو نکردم فقط سواله واسم
                              )
                              بله، اما بستگی داره چقدر جریان کشیده باشه، اما در کل خیلی حساس هستن و اینکه اگه بسوزه معمولا صدای جرقه ای از خود میکرو میاد و ممکن هم هست صدا نده حتی، ولی بعداز اینکه وصل میکنی به تغزیه میکرو داغ میشه سریع.

باید علاوه بر vdd و vss و swclk و swdio پایه*های دیگه مثل vcap ها و rst و boot0 و ... مدارشون متصل بشه؟
                              من معمولا پایه ریست رو هم وصل میکنم و مشکلی نداشتم اما اکثر اوقات که پایه ریست رو وصل نمیکنم مشکل دارم باهاش.
                              من خیلی جاها هم دیدم که swdio, swclk رو هم پول آپ میکنن. اگه پایه ریست رو وصل کردی بازم مشکل داشتی، میکرو رو ببر به حالت بوت.
                              برای پروگرم کردن میکرو برای بار اول تنظیمات خاصی که نیاز نیست احیانا؟
                              هنوز جز st link (که دو دقیقه*ی قبلش یه f103c8t6 باش پروگرم کردم) بهش وصل نکردم.. امکان سوختن میکرو وجود داره؟
                              یه تنظیماتی که میاز هست، ولی اگه میگی قبلش یه میکرو دیگه رو پروگرام کردی یعنی میدونی اون تنظیمات به چه صورته، همون تنظیمات رو میخواد چیزه اضافه ای نمیخواد.

خیلی ممنون.
                              امیدوارم مشکلتون خیلی زود حل بشه.
                              توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
                              همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
                              https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X