اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد خروجی مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد خروجی مدار

با سلام خدمت اساتید
    دوستان من یک مدار avr طراحی کردم که با هربار فشار کلید فشاری یکی از دو خروجی من تحریک منفی میده
    دوتا رله گذاشتم و خروجی رله ها دیود in5822 گذاشتم که جریان برگشتی نداشته باشم
    خروجی های میکرو رو برای تحریک رله ها گذاشتم و درست عمل میکن
    مشکل اینجاست من خروجی به پایه کاتد دیودم منتقل نمیشه ولی برعکس خروجی دارم یعنی از آند به کاتد جریان عبور نمیکنه ولی دیود رو از کاتد به آند که میکنم خروجی دارم
    مشکل در جریان برگشتی من هست که این دیود درست عمل نکنه اتصال کوتاه بوجود میاد
    ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ : راهنمایی در مورد خروجی مدار

نوشته اصلی توسط pouria66 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    دوستان من یک مدار avr طراحی کردم که با هربار فشار کلید فشاری یکی از دو خروجی من تحریک منفی میده
    دوتا رله گذاشتم و خروجی رله ها دیود in5822 گذاشتم که جریان برگشتی نداشته باشم
    خروجی های میکرو رو برای تحریک رله ها گذاشتم و درست عمل میکن
    مشکل اینجاست من خروجی به پایه کاتد دیودم منتقل نمیشه ولی برعکس خروجی دارم یعنی از آند به کاتد جریان عبور نمیکنه ولی دیود رو از کاتد به آند که میکنم خروجی دارم
    مشکل در جریان برگشتی من هست که این دیود درست عمل نکنه اتصال کوتاه بوجود میاد
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام یک تصویر از مدارت قرار بده
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
      سلام یک تصویر از مدارت قرار بده
      سلام
      توی عکس مشخص کردم اون دوتا دیود 5822 که گذاشتم و جهت صحیحی که خروجی باید داشته باشم
      البته الان جهت دیود هارو برعکس گذاشتم چون در این حالت خروجی به ترمینال منتقل میشه

دیدگاه

سلام
        توی عکس مشخص کردم اون دوتا دیود 5822 که گذاشتم و جهت صحیحی که خروجی باید داشته باشم
        البته الان جهت دیود هارو برعکس گذاشتم چون در این حالت خروجی به ترمینال منتقل میشه

سلام یک نگاهی به این مدار بندازین
        جدیدترین ویرایش توسط خلبان; ۲۲:۵۳ ۱۳۹۹/۰۲/۲۵.

دیدگاه

سلام یک نگاهی به این مدار بندازین
          ممنون مهندس
          من اون ترانزیستور و دیود رو برای بوبین رلم نذاشتم ولی رله تحریک میشه و مشکلی هم نداره
          مشکل اینجاست که تو دوتا خروجی رلم دوتا دیود شاتکی گذاشتم که جریان برگشتی نداشته باشم ولی جالب ایناست از آند به کاتد جریان عبور نمیکنه و از کاتد به آند جریان داره
          درواقع این مدار برای تحریک قفل مرکزی درست کردم چون اونجا یه 12 مثبت دارم با تحریک منفی که بهش میدم جهت مثبت منفی عوض میشه و در باز یا بسته میشه این دیود شاتکی برای جلوگیری از ورود اون 12 مثبت هست که متاسفانه با این مشکل مواجه شدم
          به نظرت مشکل کجاست؟

دیدگاه

ممنون مهندس
            من اون ترانزیستور و دیود رو برای بوبین رلم نذاشتم ولی رله تحریک میشه و مشکلی هم نداره
            مشکل اینجاست که تو دوتا خروجی رلم دوتا دیود شاتکی گذاشتم که جریان برگشتی نداشته باشم ولی جالب ایناست از آند به کاتد جریان عبور نمیکنه و از کاتد به آند جریان داره
            درواقع این مدار برای تحریک قفل مرکزی درست کردم چون اونجا یه 12 مثبت دارم با تحریک منفی که بهش میدم جهت مثبت منفی عوض میشه و در باز یا بسته میشه این دیود شاتکی برای جلوگیری از ورود اون 12 مثبت هست که متاسفانه با این مشکل مواجه شدم
            به نظرت مشکل کجاست؟
            دوست عزیز یک شماتیک مثل مداری که من کشیدم قرار بده که
            معلوم بشه دقیق چه کاری کردین

دیدگاه

دوست عزیز یک شماتیک مثل مداری که من کشیدم قرار بده که
              معلوم بشه دقیق چه کاری کردین

با هربار فشار پوش باتون یکی از رله ها تحریک میشه و پایه کام رله هم به زمین وصله و پایه اوپن نرمالی به دیودها
              توضیح اینکه در شماتیک یکی از رله ها به اشتباه 12 ولت خورده .
              هردو رله 5 ولت هست
              جدیدترین ویرایش توسط pouria66; ۲۳:۵۷ ۱۳۹۹/۰۲/۲۵.

دیدگاه

با هربار فشار پوش باتون یکی از رله ها تحریک میشه و پایه کام رله هم به زمین وصله و پایه اوپن نرمالی به دیودها
                توضیح اینکه در شماتیک یکی از رله ها به اشتباه 12 ولت خورده .
                هردو رله 5 ولت هست
                سلام
                من به پروتئوس دسترسی ندارم ولی دیود هارو اشتباه گذاشتین باید بین پایه های بوبین رله بذاریدشون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Pourya-84 نمایش پست ها
                  سلام
                  من به پروتئوس دسترسی ندارم ولی دیود هارو اشتباه گذاشتین باید بین پایه های بوبین رله بذاریدشون
                  سلام
                  دوست عزیز اون دیود ها رو برای جلوگیری از برگشت جریان خروجیم گذاشتم
                  اونی که شما میگی دیود برای دو سر پایه های بوبین رلمه که من نذاشتم چون میکروم داره راحت تحریکو انجام میده و اون جریان سلفی که بین پایه های بوبین رله اتفاق میفته به نظر کاری به مدار نداره و نویز ایجاد نمیکنه
                  مشکلم تو خروجی دیودامه

دیدگاه

سلام
                    دوست عزیز اون دیود ها رو برای جلوگیری از برگشت جریان خروجیم گذاشتم
                    اونی که شما میگی دیود برای دو سر پایه های بوبین رلمه که من نذاشتم چون میکروم داره راحت تحریکو انجام میده و اون جریان سلفی که بین پایه های بوبین رله اتفاق میفته به نظر کاری به مدار نداره و نویز ایجاد نمیکنه
                    مشکلم تو خروجی دیودامه
                    بله درسته من اشتباه متوجه شدم ولی دیود بین بوبین رله بزار بعد چند وقت پایه میکروت میسوزه ها
                    خب طبق چیزی که میگید دیود ها برعکسه الان و نباید راه بدن
                    برای هدایت درست دیود باید به پایه ی آندش مثبت و به کاتدش منفی داد
                    جدیدترین ویرایش توسط Pourya-84; ۱۵:۵۷ ۱۳۹۹/۰۲/۲۶.

دیدگاه

بله درسته من اشتباه متوجه شدم ولی دیود بین بوبین رله بزار بعد چند وقت پایه میکروت میسوزه ها
                      خب طبق چیزی که میگید دیود ها برعکسه الان و نباید راه بدن
                      برای هدایت درست دیود باید به پایه ی آندش مثبت و به کاتدش منفی داد
                      بله کاملا درسته برای بایاس مستقیم دیود پایه آندش به مثبت و پایه کاتدش رو به منفی میدیم اما در این حالتم جریان عبوری نداریم
                      حالا مشکل من اینه باید تحریک منفی بدم خروجی و اون سمت مدار یک 12 مثبت دارم که اون نباید جریانش وارد مدار من بشه

دیدگاه

بله کاملا درسته برای بایاس مستقیم دیود پایه آندش به مثبت و پایه کاتدش رو به منفی میدیم اما در این حالتم جریان عبوری نداریم
                        حالا مشکل من اینه باید تحریک منفی بدم خروجی و اون سمت مدار یک 12 مثبت دارم که اون نباید جریانش وارد مدار من بشه
                        شما همین شماتیکی که گذاشتی اشتباهه خب معلومه عبور نمیده

شما منفیت رو از طریق رله دادی به آند دیود

دیدگاه

شما همین شماتیکی که گذاشتی اشتباهه خب معلومه عبور نمیده

شما منفیت رو از طریق رله دادی به آند دیود
                          خب مشکل همینجاست
                          اگه بخوایم خروجی منفی بدیم و برگشت جریان از سمت خروجی به مدارمون نداشته باشیم باید چکار کنیم؟
                          چون دوتا مدار داریم که این مدار اول باید خروجی منفی بده به مدار دوم که اونجا یک 12 مثبت داریم که با یک تحریک منفی مدار اول جهتش عوض میشه ولی همین 12 مثبت نباید باعث اتصال کوتاه مدار اولمون بشه

دیدگاه

سلام
                            اون زمین بین دو رله را حذف کن بجاش دو تا دیود هرزگرد با رله ها موازی کن
                            دیود های d1 & d2 هم کاتدهاشو با یه مقاومت زمین کن
                            و از آند هاش بعنوان خروجی استفاده کن
                            بطور کلی از رله استفاده کردی که با کنتاکت هاش کار کنی لزومی نداره مدار تحریک رله به مدار خروجیت وصل بشه
                            تو با میکرو فقط رله را تحریک کن و کار حفاظت میکرو هم با دیود های هرزگرد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohmmad.S نمایش پست ها
                              سلام
                              اون زمین بین دو رله را حذف کن بجاش دو تا دیود هرزگرد با رله ها موازی کن
                              دیود های d1 & d2 هم کاتدهاشو با یه مقاومت زمین کن
                              و از آند هاش بعنوان خروجی استفاده کن
                              بطور کلی از رله استفاده کردی که با کنتاکت هاش کار کنی لزومی نداره مدار تحریک رله به مدار خروجیت وصل بشه
                              تو با میکرو فقط رله را تحریک کن و کار حفاظت میکرو هم با دیود های هرزگرد...
                              سلام مهندس
                              در رابطه با دیود هرزگرد اوکی
                              ولی اگه قرار باشه پایه com رله به چیزی اتصال نداشته باشه پس چرا از رله استفاده می کنیم؟
                              من چیزی که میخوام اینه :
                              قفل مرکزی ماشین با تحریک منفی که میدیم بهش یکبار باز و یکبار بسته میشه
                              خب اینجا دوتا خروجی لازم داریم که هربار یکیش تحریک منفی بده و بعد چیده بشه
                              حالا اونطرف مدار ما 12 مثبتی داریم که با این تحریک منفی جابجا میشه ولی نباید این 12 مثبت به این مدار اثر بگذاره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X