اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخته نشدن فایل axf در کیل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخته نشدن فایل axf در کیل

سلام
    چرا کیل من فایل axf نمیسازه . برای stm stdio این فایل احتیاج دارم

پاسخ : ساخته نشدن فایل axf در کیل

سلام
    یک دوستی اینطور راهنمایی کردند ببینید جواب میده؟
    در keil وارد منور Project و سپس Options for target شوید. در قسمت تب Output در قسمت Name of Executable بعد از اسم پروژه .axf اضافه کنید.

اگر کسی راه حل اصولی میداند اینجا عنوان کنید منم مشکل دارم

دیدگاه

پاسخ : ساخته نشدن فایل axf در کیل

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
      سلام
      چرا کیل من فایل axf نمیسازه . برای stm stdio این فایل احتیاج دارم
      بنده هم همین مشکل را داشتم ریپورت خطا را بررسی کردم متوجه یک اشکال در فایلی که در گزارش آدرس داده بود شدم که با ویرایش آن مشکلم برطرف شد الان فایل temp.axf براحتی یک کامپایل کردن ساخته میشه و برنامه جدید بدون اشکال روی میکرو دانلود می کنم
      در تصویر زیر ببینید خط 76 و خط 77 تکرار یکدیگر هستند که با کامنت کردن خط 76 مشکل حل می شود

راه حل بنده:
      ببینید در گزارش خطا اگر این متن را دارید:
      کد:
      [LEFT] system_stm32f4xx.c(452):   error:  #147: declaration is incompatible  with "const uint8_t   AHBPrescTable[16]"  (declared at line 76 of   "C:\Users\Your_Computer_Name\AppData\Local\Arm\Packs\Keil\STM32F4xx_DFP\2.14.0\Drivers\CMSIS\Device\ST\STM32F4xx\Include\system_stm32f4xx.h")  __I uint8_t AHBPrescTable[16] = {0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 1, 2, 3, 4, 6,  7, 8, 9};
      [/LEFT]
      به پوشه آدرس زیر بروید:
      کد:
      [LEFT]C:\Users\Your_Computer_Name\AppData\Local\Arm\Packs\Keil\STM32F4xx_DFP\2.14.0\Drivers\CMSIS\Device\ST\STM32F4xx\Include\system_stm32f4xx.h
      [/LEFT]

فایل system_stm32f4xx.c ابتدا از حالت فقط خواندنی خارج کنید سپس با یک ویرایشگر نوت باز کنید و خط 76 که تعریف زیر هست را بشکل کامنت درآورید
      کد:
      [LEFT]//extern const uint8_t  AHBPrescTable[16];
      [/LEFT]

حالا تغییرات را ذحیره کرده و مجددا برنامه خودتون را کامپایل کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X