اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کسانی که راه موفقیت در رشته ی برق را می دانند کمک کنند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کسانی که راه موفقیت در رشته ی برق را می دانند کمک کنند

سلام
    من دانشجوی ترم 1 رشته ی برق الکترونیک هستم. می خواهم از دیگر هم رشته هایم یک سرو گردن بالاتر باشم. به من کمک کنید و بگویید چه کار کنم؟ و چه کتابهایی و چه مباهثی افزون بر مباحث دانشگاه بخوانم تا یک دانشجوی همه فن حریف در این رشته شوم؟ در ضمن من به شدت به رشته ام عشق میورزم ولی راه های پیشرفت را نمی دانم. خوشحال می شوم اگر نظر بدهید

پاسخ : کسانی که راه موفقیت در رشته ی برق را می دانند کمک کنند

سلام
    دوست عزیز میشه بگید در کدوم شاخه ی برق درس می خونید و در چه مقطعی؟؟
    من فکر می کنم اینطوری دوستان بهتر بتونند به شما کمک کنند.

دیدگاه

من دانشجوی ترم اول رشته ی برق-الکترونیک(کارشناسی) در دانشگاه ازاد هستم

دیدگاه

سلام
        به نظر من شما باید در این انجمن در هر قسمتی که دوست داری فعالیت کنی و از یک جایی شروع کنی. چون این رشته الکترونیک شامل چندین بخش و فعالیت است.
        مثلا اگر می خواهید در زمینه میکرو کار کنید تاپیک های مربوط به میکرو را دنبال کن یا اگر می خوای در طراحی مدارات آنالوگ تبهر پیدا کنی اون قسمت را دنبال کن.

در قسمت جزوات دانشگاهی می تونی هر جزوه ای که دوست داری دانلود کنی.
        نظر من اینه.

دیدگاه

کامپیوتر خیلی می تونه مفید باشه. همراه با مدار الکتریکی، مدار مخابراتی و الکترونیک قدرت حتما از PSpice استفاده کنید. سیگنال - سیستم، کنترل خطی، ریاضی مهندسی و معادلات رو هم با MATLAB یاد بگیرید.
          There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            آقای سپاسیار به نکته ی خوبی اشاره کردند و گفتند نرم افزار matlab رو یاد بگیرید. معمولا دانشجوها میزارن وقتی که میرسن ترم آخر تازه یادشون میوفته که برای پروژشون هم که شده باید حداقل نرم افزاری مثل matlab رو یاد می گرفتند. الان که شما ترم 1 هستید خیلی خوبه که از حالا به فکر باشید ولی یه چیزایی هم هست که باید به مرور و با گذشت چند ترم برید دنبالش. مثلا همین بحث میکرو کنترلرها. مثلا AVR. ولی الان شما تا می تونی چون ترم پایین هستی من بهت پیشنهاد می کنم که از اول درسا رو سفت بگیری و فقط برای پاس کردن درسو نخونی تو دانشگاه های ما میان میگن مثلا این درس اینم فرمولش عددا رو بذار جواب بدست میاد اما نمیگن این کاربردش چیه به چه درد می خوره، شما اگه بری دنبال یاد گیری این مباحث در آینده خیلی بهت کمک میشه.
            مخلص کلام اینکه الان تا می تونی از لحاظ تئوری درسا رو خوب بخون بعد که رفتی ترم بالاتر کارای عملی رو بهش اضافه کن و سعی کن نرم افزارای مختلف رو هم کنارش یاد بگیری مثل pspice , proteus , ...
            Goodbye

دیدگاه

سلام
              فکر کنم دوستان کامل جوابتو دادن فقط بزار یه چیزی رو هم من اضافه کنم
              هنوز که اول راهی جدا سعی کن زبانت رو قوی کنی . آخه اکثر کتابای ما ترجمس اونم مال ده پونزده سال پیش ! حالا اگه بتونی از منابع روز دنیا استفاده کنی قطعا می تونه تو پیشرفتت موثر باشه
              خوده من که زبانم واقعا ضعیفه و بعضی وقتها حتی نمیتونم یه نکته ساه رو تو دیتا شیت یک قطعه پیدا کنم و حسابی اشکم در میاد

بازم حرفای دوستان رو تکرار میکنم اونم یادگیری نرم افزارهای برقی مثل پروتیوس واسه مدارات دیجیتالی و اورکد هم که خداس واسه همه چی مخصوصا اگه قدرتی باشه که پروتیوس حسابی لنگ میزنه توش

دیدگاه

از راهنمایی های شما متشکرم. یه سوال دیگه هم دارم. چطور می تونم قدرت عملی خودم توی این رشته را بالا ببرم؟
                دایی بنده رئیس شرکت اورجینال (تولید کننده ی انواع دستگاههای اکو میکسر و...) در خیابان طالقانی اصفهانه . به نظر شما اگه 1 روز در هفته برم اونجا چقدر می تونه قدرت عملی من را بالا ببره؟ اصلا" ارزش وقت گذاشتن را داره یا نه؟

دیدگاه

سلام
                  ببین دوست عزیز اول باید بگی در چه زمینه ای دوست داری فعالیت کنی مثلا یک کار با میکرو را دوست داره یکی دوست داره تعمیرات یاد بگیره ...
                  به نظر من شما مشخص کن در چه زمینه ای می خوای فعالیت کنی؟؟؟

دیدگاه

پاسخ-+

الان انتخاب برام مشکله .من هنوز از زیرشاخه های رشته ام خبر ندارم. میشه منبعی معرفی کنید که با تمام زمینه ها و شاخه های الکترونیک اشنا شوم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط singleboy
                      الان انتخاب برام مشکله .من هنوز از زیرشاخه های رشته ام خبر ندارم. میشه منبعی معرفی کنید که با تمام زمینه ها و شاخه های الکترونیک اشنا شوم؟
                      توی کتابها و مطالبی که بصورت دولتی برای آشنایی با یک رشته نوشته می شه خیلی نمیشه واقعیت یک رشته رو فهمید. چون اغلب ایده آلیستی نوشته شدند و در اغلب موارد خود نویسنده مفهوم واقعی رشته خودش رو هم نفهمیده ، چه رسد به سایر رشته ها.

متاسفانه کنکور باعث شده که رشته ها و حتی گرایش ها رده بندی و به شکل بهتر و بدتر فرض شوند. انگار یکی که رتبه خوب داشت حتما فلان رشته و فلان گرایش رو بخونه !

بهترین کار اینه که توی همین سایت با دوستانی از گرایشهای مختلف صحبت داشته باشی. البته حرف آخر رو علاقه ها و استعداد شخصی خودت میزنه
                      It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
                      گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
                      چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                        من فعلا کار عملی رو تا دو یا سه ترم دیگه پیشنهاد نمی کنم.چون اگه چیزی بلد نباشی کار عملی هم نمی تونی انجام بدی یا اینکه سر در گم می شی بهتره دو سه ترم بگذره و حداقل چندتا آز و کارگاه رو پاس کنی بعد.
                        مسئله بعدی اینکه کار عملی که می خوایی انجام بدی رو متناسب گرایشت انتخاب کن و هفته ای یک روز هم فکر نمی کنم را به جایی ببره.
                        از دروس پایه مثلا تحلیل مدار غافل نشو که...
                        Security is first

دیدگاه

سلام دوست عزیز.
                          پیشنهادم اینه که اول با ریاضیات دوست باش و ازش غول نساز.بعداز اون خیلی از درسها و کارها واست ساده و راحت میشه.همیشه به ریاضی با نگاه کاربردی برخورد کن(دقیقا 180 درجه برعکس بعضی از استادهای عزیز دانشگاه.) در آخر هم از درس سیگنال و سیستم لذت ببر :biggrin:

دیدگاه

سلام
                            میخواستم بگم علاوه بر چیزهایی که دیگر دوستان اشاره کردن شما باید سعی کنید برنامه نویسی را هم یاد بگیرید چون یک مهندس برق آن هم از نوع الکترونیکش باید یه برنامه نویس خوب هم باشه.

موفق باشید
                            **همیشه به این فکر کن که خداوند با توست**

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                              من هم عقیده دارم همراه دروس دانشگاه دروس عملی و نرم افزار های رشته برق کار کن. موفق باشی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X