اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علت صدای سوت تراس سوییچینگ در مدار RGB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

علت صدای سوت تراس سوییچینگ در مدار RGB

سلام و درود
    وقتی ترانس سوییچینگ رو به ال ای دی رنگ سفید وصل میکنم صدا نمیده.
    اما وقتی به کنترلر RGB و سپس به ال ای دی RGB وصل میکنم روی رنگ های ترکیبی سوییچینگ صدای سوت میده
    مثلا روی آبی و ُسبز و قرمز صدا نمیده ولی روی بنفش یا نیلی صدا میده
    ظرفیت ترانس رو حتی بسیار بیشتر در نظر میگیرم مثلا برای 10 تا LED RGB خطی ، ترانس 30 امپر میزارم و از بهترین مدلای بازار هم استفاده میکنم
    ولتاژ خروجی ترانس رو با دیمر خودش کم میکنم ، صدا کم میشه اما نور هم بشدت کم میشه
    بنظر شما چیکار باید کرد صدای سوت حذف بشه؟

پاسخ : علت صدای سوت تراس سوییچینگ در مدار RGB

این صدا فک کنم(مطمین نیستم.) برای لرزش های جزیی فریت هست.اگه بتونی شارلاک بزنی (بیشتر برای سیم پیچه) یا یه مقدار چسب بزنی که اون هسته و سیم و سیم پیچ لرزش کنن قطع میشه.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidhami نمایش پست ها
      سلام و درود
      وقتی ترانس سوییچینگ رو به ال ای دی رنگ سفید وصل میکنم صدا نمیده.
      اما وقتی به کنترلر RGB و سپس به ال ای دی RGB وصل میکنم روی رنگ های ترکیبی سوییچینگ صدای سوت میده
      مثلا روی آبی و ُسبز و قرمز صدا نمیده ولی روی بنفش یا نیلی صدا میده
      ظرفیت ترانس رو حتی بسیار بیشتر در نظر میگیرم مثلا برای 10 تا LED RGB خطی ، ترانس 30 امپر میزارم و از بهترین مدلای بازار هم استفاده میکنم
      ولتاژ خروجی ترانس رو با دیمر خودش کم میکنم ، صدا کم میشه اما نور هم بشدت کم میشه
      بنظر شما چیکار باید کرد صدای سوت حذف بشه؟

سلام دوست عزیز ،
      شما چون لود رو ناگهانی تغییر میدید ، حلقه فیدبک مدار سویچینگ دچار ناپایداری میشه ، و دیودتی سایکل نوسانی میشه ، و هارمونیک ها باعث تکان خوردن اجزای الکترومغناطیس مثله سیم و هسته ترانس و سلف میشه که به نوبه ی خودش صدا ایجاد میکنه .
      بهتره سوییچینگ متناسب با بار خودتون تهیه کنید ،
      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
      الکترونیک قدرت
      الکترونیک آنالوگ
      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
      ---------------------BMCELEC@-------------------
      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
      ---------------www.bmc-elec.com--------------
      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز ،
        شما چون لود رو ناگهانی تغییر میدید ، حلقه فیدبک مدار سویچینگ دچار ناپایداری میشه ، و دیودتی سایکل نوسانی میشه ، و هارمونیک ها باعث تکان خوردن اجزای الکترومغناطیس مثله سیم و هسته ترانس و سلف میشه که به نوبه ی خودش صدا ایجاد میکنه .
        بهتره سوییچینگ متناسب با بار خودتون تهیه کنید ،
        ممنون از اطلاعاتتون. سوییچینگ متناسب با بار دقیقا ینی چی؟ ینی ۱۰ امپر مصرف دارم سوییچینگ ۱۰ یا ۱۵ ببندم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidhami نمایش پست ها
          ممنون از اطلاعاتتون. سوییچینگ متناسب با بار دقیقا ینی چی؟ ینی ۱۰ امپر مصرف دارم سوییچینگ ۱۰ یا ۱۵ ببندم؟
          سلام مجدد ،
          بله ،
          یه 15 آمپر برای بار 10 آمپری کافیه ،
          البته ممکن هست باز هم به مشکل بخورید ، چون این نوع از تغیرات سریع جریان موجب صدا میشه ،
          اگر با میکرو کنترل میکنید بهتره یه حالتی بزارید که LED ها یکدفعه روشن نشن ، مثلا در طی 50 میلی ثانیه آروم آورم به صورت سافت استارت روشن بشن ، به هر حال باید یکبار امتحان کنید ،
          به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
          الکترونیک قدرت
          الکترونیک آنالوگ
          طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
          ---------------------BMCELEC@-------------------
          ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
          ---------------www.bmc-elec.com--------------
          ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
            سلام مجدد ،
            بله ،
            یه 15 آمپر برای بار 10 آمپری کافیه ،
            البته ممکن هست باز هم به مشکل بخورید ، چون این نوع از تغیرات سریع جریان موجب صدا میشه ،
            اگر با میکرو کنترل میکنید بهتره یه حالتی بزارید که LED ها یکدفعه روشن نشن ، مثلا در طی 50 میلی ثانیه آروم آورم به صورت سافت استارت روشن بشن ، به هر حال باید یکبار امتحان کنید ،
            نه بخاطر تغییرات سریع نیست رو رنگ بنفش و نیلی دائم صدا میدن
            جالب اینه که اگر خودمون بصورت دستی رنگ ابی و قرمز رو به سوییچینگ وصل کنیم سوت نمیزنه ولی ازین کنترل های معمولی ارجیبی بهش وصل میکنیم روی رنگ بنفش میزاریم سوت میزنه
            بنظرتون چه تغییری باید ایجاد بشه؟
            من زیاد از علم الکترونیک سر رشته ندارم ولی یه محصول خانگی تولید میکنیم که صداش تو ارامش خونه خیلی اذیت میکنه

دیدگاه

دوستان عزیز کسی نظری نداره؟
              ایا هسته فریت رو باید عوض کنم؟ اصن میشه نمونه قوی تر جا زد یا سیم پیچشو تغییر داد و تقویتش کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X