اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تلفات توان کدامیک کمتر است: الیدی 10W 34v یا 10W 12v؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تلفات توان کدامیک کمتر است: الیدی 10W 34v یا 10W 12v؟

گرچه به کیفیت تراشه ی الیدی ربط مستقیم داره
    اما از لحاظ تئوریک و ترمودینامیک قضیه ، آیا بازده و روشنایی بهتر و تلفات کمتر به الیدی با ولتاژ بالاتر تعلق می گیره یا به الیدی با جریان بیشتر
    شخصا با توجه به مفهوم شدت جریان در علم فیزیک ، فکر می کنم حالت اول درست باشه اما باید مطمئن بشم
    (از نظر تجربی در حال امتحان هر دو هستم)
    جدیدترین ویرایش توسط eca.ir/forums; ۲۱:۴۴ ۱۳۹۹/۰۳/۰۲.

پاسخ : تلفات توان کدامیک کمتر است: الیدی 10W 34v یا 10W 12v؟

نوشته اصلی توسط eca.ir/forums نمایش پست ها
    اما از لحاظ تئوریک و ترمودینامیک قضیه ، آیا بازده و روشنایی بهتر و تلفات کمتر به الیدی با ولتاژ بالاتر تعلق می گیره یا به الیدی با جریان بیشتر
    شخصا با توجه به مفهوم شدت جریان در علم فیزیک ، فکر می کنم حالت اول درست باشه اما باید مطمئن بشم
    درود

تلفات اهمی از رابطه
    P=RI^2
    بدست میاد , در نتیجه تلفات با مجذور جریان رابطه مستقیم داره و هر چی جریان بیشتر تلفات هم بیشتر. و دقیقا بخاطر همین دلیل هست که در خطوط انتقال برق از پست های افزاینده استفاده میشه و ولتاژ رو تا چند صد کیلوولت افزایش میدن تا اندازه جریان خیلی کم بشه و تلفات کاهش پیدا کنه.

در مورد LED ها تلفات بیشتر به متریال و کیفیت خود LED بستگی داره چون اینجا از سیم کشی های طولانی برای LED استفاده نشده و LED یه کیت خیلی جمع جور و کوچیکه و تلفات اهمی زیاد به چشم نمیاد مخصوصا توی این توان های خیلی پایین در نتیجه اونه سهمی از بازدهی و تلفات که شامل تلفات اهمی میشه در مقایسه با اون سهمی که شامل کیفیت LED میشه خیلی خیلی کمتره.

دیدگاه

پاسخ : تلفات توان کدامیک کمتر است: الیدی 10W 34v یا 10W 12v؟

نوشته اصلی توسط eca.ir/forums نمایش پست ها
      سلام.
      عملا چیزی که من دیدم، LED ها یا بهتر بگم COB های با ولتاژ بالاتر، نیاز به هیت سینک سبکتری دارن و COB های جریان بالا؛ نیاز به هیت سینک بزرگتر و سنگین تر. و این یعنی جریان بیشتر، تلفات گرمایی بیشتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X