اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شروع الکترونیک

سلام دوستان
    وقت همگی به خیر
    به دلیل علاقه شدیدی که دارم میخوام بالاخره شروع کنم.در حال سفارش قطعات هستم.اگه ممکنه یه لیست از ترانزیستورها،ماسفت ها،رگولاتورها،آی سی های پرکاربرد که تو فروشگاه موجوده بهم بدید که پکم کامل باشه
    ممنونم از لطفتون

پاسخ : شروع الکترونیک

نوشته اصلی توسط mmg_m77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقت همگی به خیر
    به دلیل علاقه شدیدی که دارم میخوام بالاخره شروع کنم.در حال سفارش قطعات هستم.اگه ممکنه یه لیست از ترانزیستورها،ماسفت ها،رگولاتورها،آی سی های پرکاربرد که تو فروشگاه موجوده بهم بدید که پکم کامل باشه
    ممنونم از لطفتون
    سلام دوست عزیز به نظر من از همین ابتدای کار شما دارین روش
    اشتباهی رو در پیش می گیرین یعنی احساسی برخورد کردن با
    علمی که یک منطق خشک ماشینی داره و این مورد از نوع خریدی
    که می خواهین برای قطعات انجام بدین معلوم هست و به احتمال
    زیاد بعد از مدتی مدار بستن و تست مدارات مختلف دیگه براتون
    تکراری میشه چه بسا که افراد زیادی در این انجمن با این علاقه
    شروع کردن و اصلا دیگه به خاطر مشکلات گرانی قطعات و سایر
    موارد دیگه فعالیت نمی کنند هدف من نا امید کردن نیست این
    رو به عنوان کسب میگم که حدود بیست سال در این رشته کار کردم
    ابتدا هم بهتره به نظر من اگه واقعا می خواهید موفق باشین باید برید
    مفاهیم رو خوب مطالعه کنین یعنی عمقی بعد به مرور پیشرفت کنین
    در غیر این صورت بعد یک مدتی که مدارات مختلفی رو بستید این
    کار رو می*گذارید کنار
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز به نظر من از همین ابتدای کار شما دارین روش
      اشتباهی رو در پیش می گیرین یعنی احساسی برخورد کردن با
      علمی که یک منطق خشک ماشینی داره و این مورد از نوع خریدی
      که می خواهین برای قطعات انجام بدین معلوم هست و به احتمال
      زیاد بعد از مدتی مدار بستن و تست مدارات مختلف دیگه براتون
      تکراری میشه چه بسا که افراد زیادی در این انجمن با این علاقه
      شروع کردن و اصلا دیگه به خاطر مشکلات گرانی قطعات و سایر
      موارد دیگه فعالیت نمی کنند هدف من نا امید کردن نیست این
      رو به عنوان کسب میگم که حدود بیست سال در این رشته کار کردم
      ابتدا هم بهتره به نظر من اگه واقعا می خواهید موفق باشین باید برید
      مفاهیم رو خوب مطالعه کنین یعنی عمقی بعد به مرور پیشرفت کنین
      در غیر این صورت بعد یک مدتی که مدارات مختلفی رو بستید این
      کار رو می*گذارید کنار
      ممنون برای وقتی که گذاشتید.حرفتون کاملا متینه.یه سری اطلاعات پایه دارم و مسلما همزمان مطالعه هم خواهم داشت.ولی خب شغل من یه چیز دیگ س و فقط به دلیل علاقه ای که دارم به صورت تفریحی فعالیت داشته باشم.

دیدگاه

ممنون برای وقتی که گذاشتید.حرفتون کاملا متینه.یه سری اطلاعات پایه دارم و مسلما همزمان مطالعه هم خواهم داشت.ولی خب شغل من یه چیز دیگ س و فقط به دلیل علاقه ای که دارم به صورت تفریحی فعالیت داشته باشم.

سلام خسته نباشی. به نظر من اول یه نوع از هر قطعه ای رو بگیر بعدش وقتی بهشون مسلط شدی و همه چیز رو دربارشون یاد گرفتی سراغ انواع مختلفشون برو

دیدگاه

بحث تفریح یک مبحث دیگری هست در الکترونیک نمی تونین برای
          قطعات کاربرد به اون مفهومی که شما مد نظر دارین تعریف کنین
          بسته به کارتون باید قطعات رو تهیه کنید در غیر این صورت بدردتون
          نمی خوره به عنوان مثال fpga برای خیلی از دوستان پرکاربرد هست
          ولی برای من این طور نیست و باهاش اصلا کار نکردن و سایر موارد که
          به مرور با اونها آشنا میشوید
          قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmg_m77
            سلام دوستان
            وقت همگی به خیر
            ممنونم از لطفتون
            سلام دوست عزیز حرف کاربر عزیز خلبان واقعا صحیح هستش خود منم علاقه شدید در حد دیوانه وار به الکترونیک دارم ولی متاسفانه سر یه مسائلی نتونستم بصورت اصولی (منظورم از نظر سواد الکترونیکی و درس و اینچیزا)بهش بپردازم ولی با علاقه ای که داشتم و کمک و لطف بسیار بسیار زیاد بچه های این سایت به نوبه خودم تونستم پیشرفت کنم
            شماهم همین اول کار نیازی نیست دنبال پک کام و این چیزا باشید به جاش ابزار تون و ارتقا بدید بهتره (منظور همون مولتی متر و این جور ابزار آلات ضروری) البته ت ابزار آلات هم نباید افراط بیش از حد داشته باشید
            درثانی در تعمیرات لوازم الکترونیک قطعه مشخص شده ای خیلی کم پیش میاد شبیه هم بشه منظورم اینه مگه چند تا دستگاه یک مدل یک برند بخواد بدستت برسه که بخوای پک کاملش و تهیه اشته باشی اینا هزینه اضافی برات میاره اونم الان گرونی
            بهترین کار اینکه هر دستگاهی رو باز کردی بعد قطعه مورد نیازش و تهیه کنی الان خداروشکر پرشده از مغازه قطعات الکترونیک راحت میشه پیدا کرد
            شرمنده انقدر حرف زدم
            جدیدترین ویرایش توسط دیوانه الکترونیک; ۱۵:۲۰ ۱۳۹۹/۰۳/۰۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک نمایش پست ها
              سلام دوست عزیز حرف کاربر عزیز خلبان واقعا صحیح هستش خود منم علاقه شدید در حد دیوانه وار به الکترونیک دارم ولی متاسفانه سر یه مسائلی نتونستم بصورت اصولی (منظورم از نظر سواد الکترونیکی و درس و اینچیزا)بهش بپردازم ولی با علاقه ای که داشتم و کمک و لطف بسیار بسیار زیاد بچه های این سایت به نوبه خودم تونستم پیشرفت کنم
              شماهم همین اول کار نیازی نیست دنبال پک کام و این چیزا باشید به جاش ابزار تون و ارتقا بدید بهتره (منظور همون مولتی متر و این جور ابزار آلات ضروری) البته ت ابزار آلات هم نباید افراط بیش از حد داشته باشید
              درثانی در تعمیرات لوازم الکترونیک قطعه مشخص شده ای خیلی کم پیش میاد شبیه هم بشه منظورم اینه مگه چند تا دستگاه یک مدل یک برند بخواد بدستت برسه که بخوای پک کاملش و تهیه اشته باشی اینا هزینه اضافی برات میاره اونم الان گرونی
              بهترین کار اینکه هر دستگاهی رو باز کردی بعد قطعه مورد نیازش و تهیه کنی الان خداروشکر پرشده از مغازه قطعات الکترونیک راحت میشه پیدا کرد
              شرمنده انقدر حرف زدم
              خیلی ممنونم از راهنمایی تون.لطف کردید

دیدگاه

سلام دوستان
                وقت همگی به خیر
                ممنونم از لطفتون
                دوست عزیز
                بسیار از دوستانی که بعدها به پیشرفتهای خوبی در الکترونیک رسیدند شروع کارشان با مونتاژهای ساده بود ....شاید بد نباشه برای شروع سری هم به کیتهای الکترونیک بزنید و حداقل به عنوان کار عملی یک دو تا کیت مونتاژ کنید ....
                اگر موفق بودید که انگیزه بسیار قوی برای کارهای بعدی میباشد و اگر نتیجه نگرفتید حداقل با نکات ضعف کار خود روبرو شده اید ....
                پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
                  دوست عزیز
                  بسیار از دوستانی که بعدها به پیشرفتهای خوبی در الکترونیک رسیدند شروع کارشان با مونتاژهای ساده بود ....شاید بد نباشه برای شروع سری هم به کیتهای الکترونیک بزنید و حداقل به عنوان کار عملی یک دو تا کیت مونتاژ کنید ....
                  اگر موفق بودید که انگیزه بسیار قوی برای کارهای بعدی میباشد و اگر نتیجه نگرفتید حداقل با نکات ضعف کار خود روبرو شده اید ....
                  ممنونم ازتون

دیدگاه

سلام دوستان
                    وقت همگی به خیر
                    ممنونم از لطفتون
                    سلام.
                    اگر از صفر قصد دارید شروع کنید وسایل زیر رو تهیه کنید...
                    ابزارهایی نظیر:
                    هویه 40 وات
                    مولتی متر کوچک
                    برد برد
                    سیم چین
                    برد هزارسوراخ
                    مقداری سیم لحیم و روغن لحیم
                    آداپتور 12 ولت سوئیچینگ بعنوان منبع تغذیه
                    فازمتر
                    و قطعات الکترونیک نظیر ترانزیستور C945 / رگولاتور 7805 / آی سی تایمر 555 / آی سی اپ امپ741 / تعدادی LED رنگی / تعدادی مقاومت و خازن در رنج های مختلف / یک عدد ترانس 6 ولتی / تعدادی دیود 1n4007 / یک عدد بلنگو کوچک 8 اهمی و مقداری سیم

بهترین وسیله برای آموزش سریع الکترونیک هم کیت های الکترونیک هستند ... بخصوص مهران کیت که نقشه و تشریح کامل مدار رو ارائه داده .... پیشنهاد می کنم چند مورد رو خریداری و مونتاژ کنید.
                    در گام بعد حتما کتاب آموزش الکترونیک محمود بخت آور که در 5 جلد تالیف شده رو تهیه کنید و مدارات مختلف رو از روی نقشه های اون کتاب مونتاژ کنید. قطعا در یادگیری الکترونیک موثر خواهد بود.

موفق باشید.

دیدگاه

ممنونم از راهنمایی هاتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X