اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل موتور dc با رادیو کنترل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل موتور dc با رادیو کنترل

سلام دوستان
    میخواستم بدونم میشه یه موتور dc رو بدون اینکه از اسپید کنترلر استفاده کرد، با رادیو کنترل ، کنترلش کرد؟؟ یا حتما باید کنترلر داشته باشه...
    اینم بگم که من فقط حالت روشن و خاموش موتور رو میخوام و قصد ندارم سرعتشو کنترل کنم
    جدیدترین ویرایش توسط نا شناس; ۱۷:۵۴ ۱۳۹۹/۰۳/۰۵.

پاسخ : کنترل موتور dc با رادیو کنترل

نوشته اصلی توسط نا شناس نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بدونم میشه یه موتور dc رو بدون اینکه از اسپید کنترلر استفاده کرد، با رادیو کنترل ، کنترلش کرد؟؟ یا حتما باید کنترلر داشته باشه...
    اینم بگم که من فقط حالت روشن و خاموش موتور رو میخوام و قصد ندارم سرعتشو کنترل کنم
    سلام
    اگر رادیو کنترل خروجی منطقی (0 و 1 منطقی) یا به نحوی سیگنالی داشته باشه که بشه بین دو حالت خاموش و روشن تفاوت قائل شد، میشه با ساده ترین مدارها یک موتور DC رو روشن و خاموش کرد (با استفاده از ترانزیستور، رله و امثال این ها).
    اگر موتور از نوع براشلس باشه، ناچار به استفاده از اسپیدکنترلر هستید؛ حتی اگر تنها انتظارتون روشن و خاموش کردن موتور باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
      سلام
      اگر رادیو کنترل خروجی منطقی (0 و 1 منطقی) یا به نحوی سیگنالی داشته باشه که بشه بین دو حالت خاموش و روشن تفاوت قائل شد، میشه با ساده ترین مدارها یک موتور DC رو روشن و خاموش کرد (با استفاده از ترانزیستور، رله و امثال این ها).
      اگر موتور از نوع براشلس باشه، ناچار به استفاده از اسپیدکنترلر هستید؛ حتی اگر تنها انتظارتون روشن و خاموش کردن موتور باشه.
      اگه موتور براش توان بالا (نه براشلس) باشه چی؟؟؟

دیدگاه

اگه موتور براش توان بالا (نه براشلس) باشه چی؟؟؟
        بله چرا که نه! فقط باید ملزوماتش رو در نظر داشته باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
          بله چرا که نه! فقط باید ملزوماتش رو در نظر داشته باشید.
          ببخشید دوباره مزاحم شدم، من این موتور براش رو میخوام برای قسمت (سلاح) ربات جنگجو استفاده کنم، به نظر شما برای این کار، اصلا کنترلر نیاز هست یا خیر؟؟
          اصلا استفاده از هر نوع موتوری برای قسمت سلاح ربات، کنترلر نیاز داره یا نه؟؟
          جدیدترین ویرایش توسط نا شناس; ۱۳:۵۵ ۱۳۹۹/۰۳/۰۶.

دیدگاه

ببخشید دوباره مزاحم شدم، من این موتور براش رو میخوام برای قسمت (سلاح) ربات جنگجو استفاده کنم، به نظر شما برای این کار، اصلا کنترلر نیاز هست یا خیر؟؟
            اصلا استفاده از هر نوع موتوری برای قسمت سلاح ربات، کنترلر نیاز داره یا نه؟؟
            ,والا من دستی تو ربات سازی ندارم ولی خوب اگر سلاح به شکلی نیست که بخواد توسط کاربر کنترل بشه (مثل یک تیغه دائما چرخان)، لازم نیست براش سیگنال کنترلی با رادیو فرستاد.
            اما یه وقتی ربات سلاحی مثل پرتاب کننده داره. در اون صورت باز نوع کنترل به این بر میگرده که اپراتور خودش بخواد فرمان پرتاب بده یا کنترلر ربات به صورت خودکار فرمان پرتاب رو صادر کنه. همه اینا به نوع ربات شما بر میگرده. ولی به نظر من جوری طراحی کنید که اگر خواستید تغییری توی نوع کارکرد ربات بدید، تغییرات سخت افزاری زیادی نخواد و بشه نرم افزاری اوکی اش کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X