اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت پایگاه ردیابی زمینی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت پایگاه ردیابی زمینی

باسلام
    بنده برای ناوبری و ردیابی یک ربات نیاز دارم که سامانه ای مثل gps یا پایگاه های مختلف مینی یا فضایی ایجاد کنم که رباتی که زیر سقف هست و دسترسی به این هارو نداره بتونه به وسیله یه پایگاه زمینی که خودمون ایجاد میکنیم راه رو پیدا کنه و بتونیم با دادن مختصات به مکان های مورد نظر هدایتش کنیم ، چیز زیادی پیدا نکردم درموردش ولی طبق روشی که همه ی این سامانه ها استفاده میکنن یعنی دریافت چندین فرکانس و تحلیل اون ها و درنهایت پیدا کردن مختصاتی که روی اون قرار گرفتن ، و خوب من نظرم روی ماژول های وای فای رفت چرا که فرکانس و توان بالاتری نسبت به rf دارن و هم برد برد اون ها برای کار بنده کافی هست(حدود ۱۰۰ متر)
    ولی نمیدونم که اصلا در چه حد میتونه دقیق باشه چون ماژول های esp8266 میتونه رنج حدودا -۱۲dbmتا -۱۰۵رو اندازه*گیری کنه و در مقیاس خودش اونقدرها نمیشه گفت دقیق باشه برای گیرنده ، برای فرستنده هم که درواقع نقش پایگاه باشه از چهار اکسس پوینت در نظرم بود که استفاده کنم چون معمولا استیبل هست فرکانس هاشون،در کل میخواستم نظر دوستان رو بدونم که اگر راه و روشی برای این کار دارن و یا فکر میکنن همین راهی که من میگم مناسبه ممنون میشم، این رو هم خاطر نشان کنم که قرار نیست هزینه خیلی زیادی براش بشه و ترجیحا میخوام ماژولار کار کنم چون درصورت طراحی برد و .... هم وقت گیره و هم هزینه بر.
X