اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت ترانس های معمولی با ترانس های اینورتری !!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت ترانس های معمولی با ترانس های اینورتری !!!!!

ببخشید می خاستم بدونم تفاوت ترانس اینورتری با ترانس های معمولی چیه ؟ چون من رفته بودم ترانس سفارش بدم اینومتوجه شدم . ضمنا ، فروشنده ها می گفتن که ترانسهای اینورتری رو باید حتما بصورت دوبل بست ، این درسته ؟ :eek: :eek: :eek:
    ask One Question

پاسخ : تفاوت ترانس های معمولی با ترانس های اینورتری !!!!!

با سلام
    اینورتور یه منبع تغذیه ی سوییچینگه
    تو این نوع ترانس ها فرکانس با توجه به طراحی شما می تونه بالای 50 هرتز و حتی در حد چندین کیلو هرتز باشه....
    در نتیجه تو این ترانس ها نیاز به استفاده از هسته های فریتی هست و از لحاظ استفاده از هسته ی آهنی و سیم مسی به شدت صرفه جویی میشه...
    موفق باشید
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

پاسخ : تفاوت ترانس های معمولی با ترانس های اینورتری !!!!!

ترانس معمولی و ترانس اینورتری دیگه چه صیغه ایه ؟؟؟؟

اینا از خودشون این چیزا رو در آوردن . اونی که برگشته این .... رو گفته مال عهد اقیانوسه .
      فروشنده ها می گفتن که ترانسهای اینورتری رو باید حتما بصورت دوبل بست
      این ترانس مربوط به آرایش پوش پول می شه که سالهاست منسوخ شده در ثانی یک رکتیفایر تمام موج رو هم اگه بخوای با دوتا دیود درست کنی باید ترانست دابل باشه . ( منظور از دابل سر وسط هست ) . پس ربطی نداره .

من فکر کنم سوالتون رو به این شکل بپرسید بهتر باشه :smile: تفاوت ترانسهای سویچینگ با ترانسهای معمولی چیست ؟ :smile:

ببین همونطور که آقا امیر گفتن ترانسهای معمولی از هسته آهنی درست شدن و وجود این هسته فرکانس کاری اونهارو به 50 تا 120 هرتز محدود می کنه . یعنی اگه بخوای اونهارو به فرکانسهای بالاتر وصل کنی هسته آهنی به خاطر اینکه مقاومت مغناطیسی پایینی داره به شدت داغ می شه یعنی یه جریان توش ایجاد می شه که از طریق خودش اتصال کوتاه می شه
      و مثل المنت شروع به داغ شدن می کنه . ودر فرکانسهای بالاتر با توجه به منحنی هیسترزیس آهن به اشباع کامل می ره یعنی عملا ترانست به یک عنصر بی مصرف تبدیل می شه . خب این از ترانسهای معمولی .

اما ترانسهای سویچینگ دارای هسته های فرریت هستند واین هسته ها دارای مقاومت مغناطیسی بالایی هستند ودر فرکانسهای بالا حتی تا 20 مگاهرتز برای اینورترهای رزونانسی (zcs , ZVS ) می تونند بدون اینکه به دمای بحرانی برسند کار کنند همچنین منحنی هیسترزیس برای فریت نشون می ده که فرکانس اشباع این ماده بسیار بالاست و با استفاده از توپولوژی هایی مثل FULL BRIDGE ,HALF BRIDGE می توان این فرکانس رو افزایش داد .
      آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
      سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X