اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب موتور گیربکسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب موتور گیربکسی

با سلام

یک پروژه ربات انسان نما دارم انجام میدهم و برای حرکت دست ها و کمر موتور های 12V-10RPM ZGA25در نظر داشتم تهیه کنم برنامه من هستش که دست ها و کمر که با کمک سازه های روان دست ساخته خودم حرکت کنند را با پولی و تسمه به موتور وصل کنم دست ربات یک مکعب مستطیل 50*10*10 هست و از حالت افقی میخواهم که به حالت عمودی (90 درجه) تغغیر کنه کمر هم در جای خود حدود 45 درجهبه اطراف گردش دارد هیچ ویزنی به شافت موتور وارد نمیشود و موتور فقط وظیفه گردش را دارد نه نگه داری سازه ها را

سوالم این هست ایا برای این کار موتور 10 ار پی ام مناسب هست یا سرعت بالاتری مثل 30 یا 100 ار پی ام لازم هست ضمنا میخام قدرت کافی را هم داشته باشه

لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید

پاسخ : انتخاب موتور گیربکسی

سلام...
    میخوام چیزی شبیه طرح زیر رو بسازم مشکل در انتخاب موتور مناسبه...متاسفانه اطلاعات موتورهای موجود در فروشگاه ضد و نقیض ان !!! یعنی موارد مشابه تو سایتهای مختلف اعداد متفاوتی رو نشون میدن !!! از خود مسئول فنی هم سوال می کنیم فقط بلده یه چیزی کپی کنه از مشخصه مورد نظر اطلاعی در دسترس نیس یا همچین چیزی !!! در صورتی ک ادم باید بر اساس طرح قطعه انتخاب کنه نه بر عکس !!!

یه استوانه قرمز 1 کیلویی داریم ک رو دوتا شافت ازاد گذاشته شده شافتها تو بلبرینگن ( سیاه بلبرینگه) این مربع ابی موتوره dc ک با پولی و تسمه گشتاور لازم واسه چرخوندن اون استوانه رو تولید میکنه....این استوانه یه کیلویی حداکثر 100 دور در دیقه باید بچرخه... (80 یا 60 دور هم میتونه کارم راه بندازه)
    حالا من قطر پولی ها رو ننوشتم ک بر اساس موتور پیشنهادی باشه ....
    دوستان محصولات فروشگاه کدومش مناسبه ؟! در ضمن مداومت کار تا 3 ساعت رو داشته باشه...

پ.ن : چون پست اولم بود نمیتونستم تاپیک جدا بزنم...

دیدگاه

پاسخ : انتخاب موتور گیربکسی

کی اس مرا یاری دهنده ؟!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X