اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قرار دادن باتری و برق برای یک مصرف کننده ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قرار دادن باتری و برق برای یک مصرف کننده ؟

سلام من میخوام برای یک مصرف کننده که با برق کار میکنه (یعنی ترانس کاهنده و بعد دیود پل ....) جای باتری رو هم تعبیه کنم ، اگر بصورت شکل زیر قرار بدم مشکلی نداره ؟!! نیاز به مدار رابط دیگه ای ندارم ؟! و اینکه واقعا از نظر الکتریکی ایرادی نداره ؟
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

پاسخ : قرار دادن باتری و برق برای یک مصرف کننده ؟

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
    سلام من میخوام برای یک مصرف کننده که با برق کار میکنه (یعنی ترانس کاهنده و بعد دیود پل ....) جای باتری رو هم تعبیه کنم ، اگر بصورت شکل زیر قرار بدم مشکلی نداره ؟!! نیاز به مدار رابط دیگه ای ندارم ؟! و اینکه واقعا از نظر الکتریکی ایرادی نداره ؟

دوست عزیز در این مدار با اضافه کردن دو دیود میتوان از قابلیت کلید زنی دیودها مصرف کننده تنها از منبعی که ولتاژ بیشتری دارد ، استفاده میکند ....به این معنی که مثلا اگر ولتاژ باتری تنها چند صدم ولت هم از منبع تغذیه بیشتر باشد جریان تنها از باتری مصرف میگردد و برعکس
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

ممنون آقای مهندس میشه یه تحلیل بکنید که چطور این اتفاق میافته ؟ دیودها تشکیل گیت AND دادن ؟
      خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

چقدر سخت فکر کردی .. نوع مصرف کننده ... توان باطری .. توان تغذیه .. نوع و آمپر مصق کننده .. ( موتور الکتریکی ) هیتر ؟.. ( محاسبه پوش بک به عقب در کلید زنی دیود عا .. و از همه مهم تر ... باطری از کجا و چ زمانی شارژ میشه ...ترانس اهنی؟ با خروج تغذیه مستقیم پریود تامین جریان مصرف کننده چقدر باشه.(شاید نیاز به نمونه گیری از سورس های توان باشه *که اطلااعات کامل باید باشه. شاید نیاز بود از گیت و اینورتر ic استفاده کرد که به کیفیت و انتظار مدار بستکی داره ..من به احتمال بار القایی معکوس یا .. پوش بک مصرف کننده روی سر مثبت دیود ها ازمصرف کننده به عقب و چگونگی شارژ باطری و انتخاب دیود های دقیق مشابه با کیفیت بالا توجهم جلب شده با اینکه اصلا چیزی جز ۱۲ ولت نیاز مصرف مشخص نیسست. من برا این سادگی و ترانس اهنی بشخصه باطری رو دایم شارژ میکنم ( البته با پروتکت کو چیک فول استاپ و هیت پرتکت و آور لود و مصرف کننده رو از باطری تامین میکنم .چون ترانس اهنی میگه باطری اسیدیه و اگه هرچی چرخه منظم و بهتری داشته باشه عمر و بازدهی طولانی تری داره ( منطورم همین باطری های اسیدی ماشین و حتی اینا ک به اتمی معروفند و در حقیقت هیچ کدوم اتمی نیستن.همه سیلد اسید هستن فقط بدون دریچه بازشو. عذر میخام اگ جسارتی کردم دارم هنوزم یاد میگیرم . ❤

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

چقدر سخت فکر کردی .. نوع مصرف کننده ... توان باطری .. توان تغذیه .. نوع و آمپر مصق کننده .. ( موتور الکتریکی ) هیتر ؟.. ( محاسبه پوش بک به عقب در کلید زنی دیود عا .. و از همه مهم تر ... باطری از کجا و چ زمانی شارژ میشه ...ترانس اهنی؟ با خروج تغذیه مستقیم پریود تامین جریان مصرف کننده چقدر باشه.(شاید نیاز به نمونه گیری از سورس های توان باشه *که اطلااعات کامل باید باشه. شاید نیاز بود از گیت و اینورتر ic استفاده کرد که به کیفیت و انتظار مدار بستکی داره ..من به احتمال بار القایی معکوس یا .. پوش بک مصرف کننده روی سر مثبت دیود ها ازمصرف کننده به عقب و چگونگی شارژ باطری و انتخاب دیود های دقیق مشابه با کیفیت بالا توجهم جلب شده با اینکه اصلا چیزی جز ۱۲ ولت نیاز مصرف مشخص نیسست. من برا این سادگی و ترانس اهنی بشخصه باطری رو دایم شارژ میکنم ( البته با پروتکت کو چیک فول استاپ و هیت پرتکت و آور لود و مصرف کننده رو از باطری تامین میکنم .چون ترانس اهنی میگه باطری اسیدیه و اگه هرچی چرخه منظم و بهتری داشته باشه عمر و بازدهی طولانی تری داره ( منطورم همین باطری های اسیدی ماشین و حتی اینا ک به اتمی معروفند و در حقیقت هیچ کدوم اتمی نیستن.همه سیلد اسید هستن فقط بدون دریچه بازشو. عذر میخام اگ جسارتی کردم دارم هنوزم یاد میگیرم . ❤

دیدگاه

واینکه آقای مهندس در صورتی که هر کدوم از دیودها روشن بشه افت ولتاژ دیود تاثیر میذاره یعنی 0.7 کم میشه و فقط 11.3 ولت به مصرف کننده میرسه درسته ؟!

دیدگاه

واینکه آقای مهندس در صورتی که هر کدوم از دیودها روشن بشه افت ولتاژ دیود تاثیر میذاره یعنی 0.7 کم میشه و فقط 11.3 ولت به مصرف کننده میرسه درسته ؟!
            سلام
            با اجازه از دوستان
            اگر افت ولتاژ براتون مهمه میتونید از رله استفاده کنید. کافیه بوبین رله رو از طریق خروجی پل تغذیه کنید. در قسمت تیغه ها پایه مشترک رو به مصرف کننده، NC رو به باتری و NO رو به خروجی پل وصل کنید. با این کار به محض این که خروجی پل برقدار بشه رله هم روشن میشه و مصرف کننده از طریق پل تغذیه میشه و وقتی پل دیود ولتاژ نداشته باشه، رله قطع میشه و مصرف کننده از باتری تغذیه میشه. البته این یه ایده ابتداییه و شاید لازم باشه تغییراتی بهش بدید.

دیدگاه

ممنون آقای مهندس میشه یه تحلیل بکنید که چطور این اتفاق میافته ؟ دیودها تشکیل گیت AND دادن ؟
              دوست عزیز گیت AND نیست ...میشه گفت Automatic Power Selection Circuit

در حقیقت در این مدار اگر ولتاژ هر کدام از منابع حتی چند هزارم ولت بالاتر از دیگری باشد دیود دیگر در بایاس معکوس قرار میگیرد و هدایت نمیکند و تمام بار تنها از یکی از دیودها عبور میکند ....حال به محض کاهش ولتاژ یا قطع منبع اول به طور اتوماتیک دیود دوم فعال میشود ....لازم به ذکر میباشد که زمان سوویچ بسیار کم بوده و برای اکثر دیودها در مقیاس چند ده نانو ثانیه قرار دارد که عملا صفر ثانیه واقعی میباشد....برای افت ولت کمتر میتوانید از دیودهای شاتکی نظیر 1N5819 با افت 0.15 الی 0.2 ولت استفاده کنید
              جدیدترین ویرایش توسط emitor; ۲۱:۳۴ ۱۳۹۹/۰۳/۱۶.
              پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X