اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ای سی ضرب کننده ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ای سی ضرب کننده ولتاژ

یه ولتاژ در حد 1 تا 0 ولت دارم در حد زیر 100 میلی امپر جریان (سیگناله بیشتر جریان مهم نیست) میخام دو برابر بشه حالا یا با یه جمع کننده خودشو با خودش جمع کنم یا ضرب در 2 کنم ممکنه ؟
    با چه ای سی یا مداری میتونم همچین کاری انجام بدم

پاسخ : ای سی ضرب کننده ولتاژ

نوشته اصلی توسط Reza Azimy_RW نمایش پست ها
    یه ولتاژ در حد 1 تا 0 ولت دارم در حد زیر 100 میلی امپر جریان (سیگناله بیشتر جریان مهم نیست) میخام دو برابر بشه حالا یا با یه جمع کننده خودشو با خودش جمع کنم یا ضرب در 2 کنم ممکنه ؟
    با چه ای سی یا مداری میتونم همچین کاری انجام بدم
    دوست عزیز برای این گار ساده ترین راهش همون تقویت کننده هست یا با ترانزیستور یا اپ امپ چونکه سیگنال شما آنالوگه اگه اشتباه نکنم چپن مثلا یجایی 0.7 ولت داری و میخوای دقیقا دوبرابر بشه پس تقویت کننده باید یه تقویت کننده تفاضلی باشه ک با یه نسبت ثابت دامنه رو تقویت کنی یعنی اگه درست یادم باشه چیزی حدود ده دسیبل توان تقویت کننده میخوای بسته به نوع کارت ساید بتونی از ترانزیستورها یا تقویت کننده های rf استفاده بکنی
    همچنین با اپ امپ هم دقیقا میتونی همین کارپ بکنی با یدونه فیدبک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط EddyE4 نمایش پست ها
      دوست عزیز برای این گار ساده ترین راهش همون تقویت کننده هست یا با ترانزیستور یا اپ امپ چونکه سیگنال شما آنالوگه اگه اشتباه نکنم چپن مثلا یجایی 0.7 ولت داری و میخوای دقیقا دوبرابر بشه پس تقویت کننده باید یه تقویت کننده تفاضلی باشه ک با یه نسبت ثابت دامنه رو تقویت کنی یعنی اگه درست یادم باشه چیزی حدود ده دسیبل توان تقویت کننده میخوای بسته به نوع کارت ساید بتونی از ترانزیستورها یا تقویت کننده های rf استفاده بکنی
      همچنین با اپ امپ هم دقیقا میتونی همین کارپ بکنی با یدونه فیدبک
      خیلی خیلی ممنون
      اپ امپ جواب داد تو پروتئوس حالا ببینم عملی چی میشه بسیار ممنون
      جدیدترین ویرایش توسط Reza Azimy_RW; ۱۸:۳۷ ۱۳۹۹/۰۳/۱۹.

دیدگاه

این اپ امپها تغذیه نمیخاد ؟
        تغذیه ای سی رو که وصل میکنی ولتاژتو خروجی میشه نصف کاری هم به ورودی نداره !
        تو پروتئوس هم همینطوره وقتی تغذیه رو وصل نمیکنی درست عمل میکنه قضه چیه ؟!

دیدگاه

سلام
          چون نرم افزار پروتیوس جهت شبیه سازی کار شده در خیلی از موارد فرض به این گرفته شده که تغذیه رو وصل می کنیم
          و پیش فرض این تغذیه وصلش شده مگر اینکه پین ها اون رو قابل نمایش کنید و ولتاژی بغیر از پیش فرض به اون اعمال کنید
          ولی در عمل حتما باید ولتاژ وصل باشه
          خود نرم افزار پروتیوس هم در حین تبدیل pcb این قضیه رو گوشزد می کنه

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X