اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر پاور کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر پاور کامپیوتر

سلام دوستان
    یه پاور کامپیوتر هست البته عکسی که میزارم مال اون نیست صرفا جهت نمایش

بازش کردم داخلش و تمیز کردم یه خازن 10ولت 1000 میکروش باد کرده بود عوضش کردم البته همینجوری هم روشن میشد چون پاورش قدیمی بود گفتم اون دوتا خازن بزرگ و هم تعویض کنم
    خازن 200v 330uf بود من جاش 250 ولت باهمون ظرفیتت گذاشتم روشن کردم یکی از خازن های نو ترکید میخواستم علتش و بدونم امکان داره بخاطر جنس خازن نو باشه البته گفتم که قبل تعویض هم پاور کار میکرد
    یه سوال دیگه امکان داره خازن نو در بازار ظرفیت واقعیش از ظرفیت نامی که روش نوشته شده بیشتر باشه البته درصد خطا و تلرانس و میدونم صحت یک میکرو تا صد میکرو اضافه هست
    جدیدترین ویرایش توسط دیوانه الکترونیک; ۱۴:۵۳ ۱۳۹۹/۰۳/۱۹.

پاسخ : تعمیر پاور کامپیوتر

آقا کسی نیست جواب مارو بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک نمایش پست ها
      سلام دوستان
      یه پاور کامپیوتر هست البته عکسی که میزارم مال اون نیست صرفا جهت نمایش

بازش کردم داخلش و تمیز کردم یه خازن 10ولت 1000 میکروش باد کرده بود عوضش کردم البته همینجوری هم روشن میشد چون پاورش قدیمی بود گفتم اون دوتا خازن بزرگ و هم تعویض کنم
      خازن 200v 330uf بود من جاش 250 ولت باهمون ظرفیتت گذاشتم روشن کردم یکی از خازن های نو ترکید میخواستم علتش و بدونم امکان داره بخاطر جنس خازن نو باشه البته گفتم که قبل تعویض هم پاور کار میکرد
      یه سوال دیگه امکان داره خازن نو در بازار ظرفیت واقعیش از ظرفیت نامی که روش نوشته شده بیشتر باشه البته درصد خطا و تلرانس و میدونم صحت یک میکرو تا صد میکرو اضافه هست
      سلام
      شما باید دقت کنی که قطب مثبت و منفی رو برعکس نزنی چون وقتی مثبت و منفی خازن رو برعکس بزنی میترکه.
      عامل ولتاژ هم مهمه . خازنی که میزاری نباید از 200 ولت پایین تر باشه . 250 ولت هم بزارین مشکلی نداره.
      ظرفیت هم همون 330 نانو بزار . تاجایی که میدونم تا 400 نانو مشکلی نداره.
      موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra
        سلام
        شما باید دقت کنی که قطب مثبت و منفی رو برعکس نزنی چون وقتی مثبت و منفی خازن رو برعکس بزنی میترکه.
        عامل ولتاژ هم مهمه . خازنی که میزاری نباید از 200 ولت پایین تر باشه . 250 ولت هم بزارین مشکلی نداره.
        ظرفیت هم همون 330 نانو بزار . تاجایی که میدونم تا 400 نانو مشکلی نداره.
        موفق باشید.
        سلام دوست عزیز قطب مثبت منفی رو درست جا زدم خودم احتمال میدم موقع تست بی دقتی کردم وسمتی که ولتاژ خروجی رو میداد به بدنه اتصالی داشت
        آیا اتصال ولتاژ خروجی باعث ترکیدن خازن بزرگ ورودی میشه البته فیوز سالم بود؟
        دوم اینکه خازن 250 ولت 330 میکرو جدید که یکیش سالم موند و تست کردم بو 390 میکرو آیا خازن با بیست درصد تلرانس هم وجود داره یا این خازن جدیدام مشکل دار بودند من تا جایی که خازنهارو تست کردم ده درصد خطا داشت
        منم از ترس خارزن قبلیش و دوباره نصب کردم که 200 ولت 330 میکرو روش نوشته بود ولی توی تست ظرفیت 220 میکروست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X