اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حداقل ولتاژ اعمالی به ADC میکرو ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حداقل ولتاژ اعمالی به ADC میکرو ؟

با سلام و وقت بخیر ، حداقل ولتاژ آنالوگ اعمالی به ADC میکرو atmega8 چقدره ؟ من حداقل ولتاژی که میخوام اعمال کنم 20 میلی ولت است آیا ADC میکرو میتونه اون رو سنس کنه ؟
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

پاسخ : حداقل ولتاژ اعمالی به ADC میکرو ؟

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
    با سلام و وقت بخیر ، حداقل ولتاژ آنالوگ اعمالی به ADC میکرو atmega8 چقدره ؟ من حداقل ولتاژی که میخوام اعمال کنم 20 میلی ولت است آیا ADC میکرو میتونه اون رو سنس کنه ؟
    سلام
    به صورت تئوری که میشه. به صورت تئوری ADC این میکروکنترلر باید با رفرنس 5 ولت و رزولوشن 10 بیت بتونه چیزی حدود 5 میلی ولت رو هم اندازه بگیره. اما توی عمل مواردی مثل نویز هست که باید باهاش مقابله کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
      سلام
      به صورت تئوری که میشه. به صورت تئوری ADC این میکروکنترلر باید با رفرنس 5 ولت و رزولوشن 10 بیت بتونه چیزی حدود 5 میلی ولت رو هم اندازه بگیره. اما توی عمل مواردی مثل نویز هست که باید باهاش مقابله کنید.
      چکار کنم به نظرتون ؟
      خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

چکار کنم به نظرتون ؟
        سلام. فیلتر پایین گذر دقیق. طراحی پی سی بی دقیق یکی از ابتدایی ترین عوامل حذف نویز هست.همچنین بهتر است از قطعات آنالوگ در کنار میکرو استفاده بشه تا دامنه ی این ولتاژ رو به طور دقیقی به مقادیر بزرگ تر اسکیل کنه

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir Zia نمایش پست ها
          سلام. فیلتر پایین گذر دقیق. طراحی پی سی بی دقیق یکی از ابتدایی ترین عوامل حذف نویز هست.همچنین بهتر است از قطعات آنالوگ در کنار میکرو استفاده بشه تا دامنه ی این ولتاژ رو به طور دقیقی به مقادیر بزرگ تر اسکیل کنه
          این جمله آخر رو متوجه نشدم چی گفتید ؟
          ""همچنین بهتر است از قطعات آنالوگ در کنار میکرو استفاده بشه تا دامنه ی این ولتاژ رو به طور دقیقی به مقادیر بزرگ تر اسکیل کنه""

دیدگاه

این جمله آخر رو متوجه نشدم چی گفتید ؟
            ""همچنین بهتر است از قطعات آنالوگ در کنار میکرو استفاده بشه تا دامنه ی این ولتاژ رو به طور دقیقی به مقادیر بزرگ تر اسکیل کنه""
            دامنه ولتاژتون 0 تا 20 میلی ولت هست/ بهتر است این دامنه رو افزایش بدید(تقویت کنید)(مثلا از 0 تا 4 ولت ) تا دقت بالاتری داشته باشید.

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir Zia نمایش پست ها
              دامنه ولتاژتون 0 تا 20 میلی ولت هست/ بهتر است این دامنه رو افزایش بدید(تقویت کنید)(مثلا از 0 تا 4 ولت ) تا دقت بالاتری داشته باشید.
              چطور با چه ماژولی دامنه ولتاژ رو بالا ببرم ؟

دیدگاه

چطور با چه ماژولی دامنه ولتاژ رو بالا ببرم ؟
                تقویت کننده! باید بدونید سیگنالتون در چه رنجیه و اگر بخواد فول اسکیل بشه چقدر باید تقویت بشه و متناسب با اون تقویت کننده استفاده کنید.

دیدگاه

بله میدونم تقویت کننده ، میشه از یک آپ امپ استفاده کرد ...من حداقل ولتاژم 20 میلی ولت و حداکثر ولتاژم حدود550 میلی ولت است ، گفتم شاید ماژول آماده برای افزایش ولتاژ در این رنج وجود داشته باشه .

دیدگاه

بله میدونم تقویت کننده ، میشه از یک آپ امپ استفاده کرد ...من حداقل ولتاژم 20 میلی ولت و حداکثر ولتاژم حدود550 میلی ولت است ، گفتم شاید ماژول آماده برای افزایش ولتاژ در این رنج وجود داشته باشه .
                    ببینید یکی از مواردی که جناب Amir Zia هم بهش اشاره کردن PCB مناسبه. استفاده از ماژول و اتصال اون با سیم به برد اصلی و از این دست کارها، کیفیت سیگنالی که میخوایید اندازه گیری کنید کم میکنه. من نمیدونم سیگنالتون دقیقا مال چیه و چقدر با میکروکنترلر فاصله داره، اما بهتره تقویت کننده روی بورد میکروکنترلر قرار بگیره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
                      ببینید یکی از مواردی که جناب Amir Zia هم بهش اشاره کردن PCB مناسبه. استفاده از ماژول و اتصال اون با سیم به برد اصلی و از این دست کارها، کیفیت سیگنالی که میخوایید اندازه گیری کنید کم میکنه. من نمیدونم سیگنالتون دقیقا مال چیه و چقدر با میکروکنترلر فاصله داره، اما بهتره تقویت کننده روی بورد میکروکنترلر قرار بگیره.
                      این سیگنال دقیقا یک سیگنال آنالوگ هست که داره ولتاژ یک قسمتی از مدار آنالوگ رو مرتب اندازه گیری میکنه .

دیدگاه

فعال کردن adc noise canceler میکروکنترلر تاثیری داره ؟

دیدگاه

فعال کردن adc noise canceler میکروکنترلر تاثیری داره ؟
                          این یه حالته خاصه که باید ببینید به کارتون میاد یا نه. تا جایی که من اطلاع دارم این مد تنها نویز ناشی از خود میکروکنترلر رو کاهش میده. یعنی با خاموش کردن CPU و وارد کردن میکروکنترلر توی مد Sleep، نویز ناشی از CPU رو بر ADC کاهش میده.
                          به این صورت کار میکنه که شما ADC رو در حالت Single Conversion همراه با وقفه ADC فعال میکنید و میکروکنترلر رو به مد Idle Sleep میبرید. با این کار CPU خاموش و عملیات تبدیل شروع میشه و بعد از پایان عملیات، میکروکنترلر توسط وقفه ADC از Sleep بیرون میاد.

دیدگاه

سلام.
                            تفاوت مود های noise reduction و noise canceler در چی هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A.I.E نمایش پست ها
                              سلام.
                              تفاوت مود های noise reduction و noise canceler در چی هست؟
                              توی دیتاشیت از عبارت Noise Canceler استفاده شده برای بیان این قابلیت که نویز روی ADC، که ناشی از خود میکروکنترلر باشه رو چطور میشه رفعش کرد و در قسمت مربوط به ADC توضیح داده شده.
                              اما منظور از Noise Reduction یکی از مدهای Sleep میکروکنترلر هستش که با وارد شدن به اون مد، انتظار میره که نویز در ADC کاهش پیدا کنه که کارکردشو تو پست قبلی ام توضیح دادم. البته ظاهرا یک مد دیگه به اسم Idle Mode هم هست که در این مورد خاص، از اونم میشه به عنوان جایگزین برای ADC Noise Reduction Mode استفاده کرد.
                              این دو مفهوم با هم در ارتباط هستن. در واقع نویزی که ناشی از خود میکروکنترلر بر ADC باشه رو میشه با بردن میکروکنترلر به ADC Noise Reduction Mode یا Idle Mode تا حد زیادی بر طرف کرد که به این قابلیت میگن Noise Canceler.
                              چیزایی که گفتم برداشت های خودم از دیتاشیت هستن. شما هم برای اطلاعات بیشتر دیتاشیت رو مطالعه کنید به نظرم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X