اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشاوره: خرید باطری برای ماشین با کاربری متفاوت؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشاوره: خرید باطری برای ماشین با کاربری متفاوت؟

سلام دوستان
    من یک پراید دارم که عموما کسی باطری بالای 55 براش نمیذاره اما من 74 گذاشته بودم که متاسفانه خراب شده و تاپیک براش زدم و توضیح دادم دلیل خرابیشو:
    سلام دوستان ی باطری پوما 74 روی ماشین داشتم که4 سال و پنج ماه کارکرد اما ی دفعه هفته ی قبل که هوا گرم بود بیرون بودم و ماشین رو که خاموش کردم چند دقیقه بعد خواستم استارت بزنم اصلا استارت نزد من متوجه شدم که باطری گرم شده چند دقیقه صبر کردم خنک که شد استارت خورد اما 5 روز بعد دیدم کلا باطری خوابیده (ولتاژ 10.34)و اینطوری متوجه

خب دلیل اینکه امپر بالاتر میخرم چون از باطری برای لپ تاپ هم استفاده می کنم
    همونطور که خودتون میدونید باطری ماشین رو اگه زیاد خالی کنیم زودتر خراب میشه به همین دلیل من باطری با امپر بالاتر میخرم که به طور مثال اگه 2 ساعت با لپ تاپ کارکردم 50 درصد باطری خالی شه ، نه 80 درصدش
    داشتم در مورد تکنولوژی باطری ها میخوندم که نوشته بود sli هستن و مخصوص استارت ، agm هست مخصوص اینکه به طور مداوم بشه ازش جریان گرفت ، و automotive که بین این دو هست
    agm رو که شنیدم گرونه ولی در حالت عادی بهتر نیست automotive بخریم تا sli ؟ اصلا همین باطری که من داشتم هیچ چیزی ننوشته که کدوم مدله

البته فک می کنم sli بود چون نوشته فقط برای استارت نه کاربرد های دیگه ، البته من برای لپ تاپ هم که استفاده کردم بازم خوب کار کرد(4 سال و پنج ماه) فک نمی کنم اگه استفاده هم نمی کردم باز بیش از این عمر می کرد
    در مورد sli مطلب فارسی پیدا نکردم کامل توضیح داده باشه اما من حدس میزنم منظور اینه به طور مثال 74 امپر از باطری مدام جریان نکشیم نه اینکه 5 امپر نگیریم (حکایت همون که 74 در 20 ساعت هستن و نه 74 امپر ساعت)
    ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید بنده رو راهنمایی کنید
    در مورد برند هم شنیدم پوما تقلبی داره و دلکور رو میخوام بگیرم بازم در این مورد هم نظری دارید بفرمایید
    با سپاس
    جدیدترین ویرایش توسط amirpcp30; ۰۰:۴۸ ۱۳۹۹/۰۳/۲۴.
لطفا صبر کنید...
X