اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش دور موتور فیشباخ کولر آبی با مقاومت و دیمر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش دور موتور فیشباخ کولر آبی با مقاومت و دیمر

سلام. کولر آبی ما در دور کند هم سرعتش زیاد است. در این فکر هستم که با یک مقاومت سر راه برق کولر جریان را کاهش بدهم و سرعتش را کمتر کنم.
    موتور کولر من از نوع فیشباخ است و همین الان هم به یک دیمر وصل است (تصویر پیوست) و با دیمر دورش کنترل می*شود. یعنی موتورش از آن نوعی نیست که فقط دور کند و تند داشتند. در کاتالوگ کولر نوع سیستم کلید VAV درج شده است (نصویرپیوست).

به نظرتان شدنی هست؟ با توجه به ولتاژ و جریان برق مصرفی کولر آبی (220 ولت 1 فاز و 3/5 آمپر) از چه مقاومتی بعد از دیمر باید استفاده کرد که دور را حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش دهد؟ جایی خواندم که کم کردن دور موتور کولر باعث فشار بر آن و نهایتا سوختنش میشود آیا برای چنین موتوری هم این قضیه صحیح است؟

http://s13.picofile.com/file/8399855842/Image_2020_06_12_at_16_52_03.jpeg
    http://s13.picofile.com/file/8399855...9%88%DA%AF.jpg
    جدیدترین ویرایش توسط tarapa; ۱۷:۵۱ ۱۳۹۹/۰۳/۲۳.

پاسخ : کاهش دور موتور فیشباخ کولر آبی با مقاومت و دیمر

با سلام
    راه حل خیلی ساده تر اینستکه پولی سر موتور را با پولی کوچکتر تعویض نمایید برای محاسبه دور هم ازنسبت محیط پولی فعلی و پولی که میخواهید بخرید استفاده نمایید.

دیدگاه

عزیز اول سوالشون رو خوب بخونید بعد راه حل بدین:
      میگن دایرکت درایو هست شما سایز پولی نشون میدین؟

دیدگاه

با سلام دوست عزیز موتور کولر شما توانایی نصب دیمر رادارد و هیچ مشکلی برایش پیش نمیاد
        از هیچ مقاومتی برای کند کردن توان کولر نمی توان استفاده کرد اولا فکر نکنم برای چنین توانی مقاومتی موجود باشد دوما اگر هم باشد خیلی گران است و مصرف برق را کاهش نمی دهد بلکه آنرا به گرما تبدیل می کندپس هیچ صرفه ای ندارد .
        اگر همین دیمری که دارید نمی تواند به اندازه کافی دور موتور را کم کند ، از دیمر های نوع دیگر استفاده کنید یا شاید بتوانید یک دیمر دیگر (تحمل توان کولر را داشته باشد یعنی برای کولر شما حداقل 800 وات ) استفاده کنید که من شخصا این راه رو پیشنهاد نمی کنم.
        البته این رو باید بگم که بیش از حد کم کردن توان کولر به موتور و اجزای دیگر شاید آسیب برساند و شاید دلیلی داشته است که دیمر اصلی کولرتان تا حد خاصی توان کولر را کم می کند . موفق باشید
        جدیدترین ویرایش توسط Danial222222; ۲۱:۲۰ ۱۳۹۹/۰۳/۲۴.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X