اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همه چیز در باره ابزار.....

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

همه چیز در باره ابزار.....

دوستان و اساتید گرامی در این تاپیک قرار است در باره انواع ابراز از قبیل آچار پیچ گوشتی و
    ابزار برقی مثل پیچ گوشتی شارژی گرفته تا دریل (درل)چکشی تا دریل بتن کن.... انواع ابزار
    سوکت زن.... ابزار شارژی و صنعتی ... از سیمچین گرفته تا سیم لخت کن .... همچنین بر روی
    برندهای مختلف بحث و تبادل نظر خواهیم کرد... از محمد عزیز هم که متخصص در این زمینه
    است دعوت به همکاری میکنم... دوستان دیگر هم تشریف بیاورند و در بحث شرکت کنند
    با تشکر

آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

پاسخ : همه چیز در باره ابزار.....

سوال اول بنده از محمد خان عزیزمان (استاد ابزار سایت) در مورد انواع برند برتر مته درل معمولی و درل بتن کن است...
    سوال دوم... میتونید برای من و دوستان در مورد فرق درل معمولی و چکشی و درل بتن کن را بفرمایید و چه برندهایی
    در بازار موجود میباشد.... و شما کدام برندها را پیشنهاد میدهید....
    سوال سوم... فرق مته معمولی با مته درل بتن کن را توضیح می دهید... کلا عملکرد بتن کن با چکشی از نظر گیربکس و موتور
    چه تفاوتی دارد (دور گردش و میزان چکش زدن....)....
    در مورد پیچ گوشتی شارژی و درل پیچگوشتی شارژی و برندهای آن هم سوال داشتم و چه پارامتری در آنها مهم است ...؟که
    با خودم گفتم بزاریم سوال های بعدی را از قبیل پیچ گوشتی شارژی... در پستهای بعد از شما بپرسیم که تاپیک هم جلو رود....

درمورد انواع فرز از فرز معمولی گرفته تا مینی فرز و فرز انگشتی و مینیاتوری... سوال داشتم و تفاوت آنها با هم و قیمتها و برندهای مختلف... (که برای ما الکترونیکی ها بیشتر مینیاتور
    استفاده دارد....) ..... کلا باید در پستهای بعد محمد عزیز در مورد همه اینها توضیح دهید و راه فرار هم ندارید
    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohamadh14
      سلام محمد خان.... باز هم مثل همیشه کامل و دقیق بود... بینهایت ممنون....
      محمد خان... مته دیوالت چی .... آن را کار کردید...؟ کلا به جز بوش مدل دیگری نیز در بازار کیفیت
      خوب میشناسید؟ اول یک پانوشتار بدم: پ.ن: محمد جان بتون کن نه ارزان نه گران (برقی چون
      شاژی خیلی گرونه) چه مدلهایی پیشنهاد میکنید؟....
      محمد جان یک داستان تعریف کنم... دلار 3700 رفتم خیابان سپه.... یک مته تک الماسه خوب گفتم
      بدهید....گفت یکی دارم به اما سی و پنجم آمریکاییه ... گفتم ارزان تر .... گفت یکی دارم تایوانی
      25000 تومان آن را خریدم .... خلاصه یک دیوار سوراخ نکرده بود.... کج کرد یا الماسش تمام شد
      (دقیق یادم نیست) گفتم برم بهش یک چیزی بگم ... پشیمون شدم... اون زمان هم 25000 تومان
      برای یک مته خیلی بود... خوب شد 50000 تومانی را نخریدم... حالا میبینم بوش 125000 است
      یعنی تقسیم بر 4 کنیم (دلار 14000 تومان اگر بگیریم) چیزی حدود 30000 تومان آن زمان میشود...
      یک پک مته بوش 30000 بود و بعد ایشون یک عدد مته تقلبی فکر کنم شماره 5 بود... را به من
      25000 فروخته بود.... خلاصه قبل از خرید هر چیز باید با متخصص های مثل شما در هر زمینه خریدی...
      یک مشورت انجام بشه.... برای همین خدمتتون دباره عرض کردم که در مورد برندهای مختلف مته چه
      برای بتن کن و چه درل معمولی به من مشاوره دهید تا اطلاعاتم در این باره زیاد شود....
      در مورد پیچ گوشتی برقی همان بوش را میخرم یا اگر ارزان بخواهم همان سبزه که نشانتان دادم....
      چون حداقل همان سبزه چهار تا فیلم تو یوتوب دارد... هیوندای که اصلا در مارکت غرب و شرق... وجود
      خارجی ندارد و به احتمال زیاد یک چیز من در آوردی ایرانیست.... رونیکس باید خوب باشد ولی بوش شما
      راستش را بخواهید دلم را برد
      شما لطف دارید

کلا سینا خان مته های بوش دیوالت و متابو خوب هست اما من اکثرا میرم مغازه ای که چند ساله مشتریش هستم بهش میگم مته جنس خوب بهم بده و اکثرا مته های ساخت یوگوسلاوی میده و خوب هم هستند برند معروفی هم ندارند (البته چندباری هم جنس بیخودی بهم انداخته)

البته مته نوع کار باهاش هم مهمه مثلا شما بهترین مته آهن را بخرید موقع سوراخ کاری با روغن چربش نکنید یا با آب خنکش نکنید بعد چندتا سوراخ قطعا خراب میشه .یا موقع سوراخکاری فشار زیاد به دریل نیارید که مته خم بشه یا بشکنه

مته بتن کن هم سایز بزرگ بخواهید بخرید که خودتون باید به فروشنده بگویید جنس بیخود بده چون مته های سایز بزرگ بتن کن مثلا 30میلی متر برندهای معروف اینقدر گرونه که ارزش خرید برای مصرف خانگی نداره مثلا 500هزار تومن یدونه مته بوش است.

بتن کن مثلا بین 1.5-2میلیون تومان؟؟؟؟؟

دقیقا این دو مدل کپی شده بوش هست

شما رنج قیمت را بفرمایید من دقیق و کامل سرچ کنم ببینم چی پیدا میشه.

بله هیوندای یک برند کامل ایرانی و فیک هست و هیچ ارتباطی با کره نداره.

اگر بحث علاقه به یک ابزار هست بحثش جدا هست و هرچی دوست دارید بخرید اما اگر بحث قدرت و کارایی باشه من به شخصه الان بخواهم پیچ گوشتی بخرم و 900تومن پول بدم یک چیزی تو این مایه ها میخرم

دریل شارژی رونیکس مدل 8012C دارای یک عدد باتری دریل پیچ گوشتی شارژی 12-14-18 ولت لیتیوم مجهز به موتور پر قدرت صنعتی با قابلیت عملکرد فوق العاده و عمر طولانی مجهز به گیربکس دو دور جهت افزایش اثر بخشی کارکرد حین پیچ کاری و سوراخکاری در صنایع مختلف مجهز به چراغ LED جهت کارکرد بهینه در محیط های کم نور و تاریک قابلیت خنک کنندگی بهینه موتور جهت طول عمر بیشتر دستگاه دارای سه نظام اتوماتیک دو تکه دارای شارژر مجهز به شارژ سریع و قطع کن هوشمند

دو باتری همین مدل بالا
      دریل شارژی رونیکس مدل 8012 دارای 2 عدد باتری دریل پیچ گوشتی شارژی 12-14-18 ولت لیتیوم مجهز به موتور پر قدرت صنعتی با قابلیت عملکرد فوق العاده و عمر طولانی مجهز به گیربکس دو دور جهت افزایش اثر بخشی کارکرد حین پیچ کاری و سوراخکاری در صنایع مختلف مجهز به چراغ LED جهت کارکرد بهینه در محیط های کم نور و تاریک قابلیت خنک کنندگی بهینه موتور جهت طول عمر بیشتر دستگاه دارای سه نظام اتوماتیک دو تکه دارای شارژر مجهز به شارژ سریع و قطع کن هوشمند دارای کیف BMC مقاوم در برابر ضربه

گشتاور یا همون قدرت این دریل رونیکس 4برابر پیچ گوشتی بوش هست .بوش 5نیوتن دریل رونیکس 21نیوتن

اون سبزه تاپ تول هم فقط 3نیوتن
      با اجازه محمد خان....... این متن در پیغام خصوصی بین من و محمد خان ردو بدل شد..... با اجازه ایشون در اینجا قرار میدهم....
      البته خیلی وقت است که من مزاحم ایشون میشم و پیغامهای زیادی ردو بدل شده.... که بد ندیدم دوستان دیگر هم از تجربیات
      ایشان استفاده کنند.... به همین دلیل این تاپیک را راه انداختم.....

دیدگاه

سلام
        سینا خان شما به من لطف دارید اما برای اینکه یک موقع دوستان به اشتباه نیوفتند همین اول کار بگم :

من نه متخصص ابزار هستم نه هیچ گونه سابقه تجربی و تحصیلی در مورد ابزار آلات دارم حتی یک روز هم به عنوان فروشنده ابزار فعالیت نداشتم .به کار بردن استاد برای من از لطف شما است. اما کاملا اشتباه هست چون قطعا دوستانی در سایت هستند که تجربه و سواد خیلی بیشتر از من دارند اما حوصله پست گذاشتن و....ندارند.

من فقط به خاطر علاقه ای که از سن نوجوانی به ابزار آلات داشتم زیاد در موردش سرچ کردم و یکی از علاقه های زندگیم این بوده ،ابزار فروشی ها را نگاه کنم یا ابزار بخرم و.....
        در مورد انواع برند برتر مته درل معمولی و درل بتن کن است...
        اطلاعات زیادی در این مورد ندارم برندهای معروف ابزار مثل همان بوش و دیوالت و متابو .......مته های خوبی دارند اما گرونه .مته های معروف به یوگوسلاو که در واقع ساخت کشور یوگوسلاوی هستند هم خوبه اما اسم برندشون چیه و چه طور میشه خوب و بد را تشخصی داد در سواد من نیست ابزار فروشها و به قول گفتنی بازاری ها اطلاع دارند.
        مته های بتن کن برندهای معروف خیلی گرونه و برای کارهای معمولی به صرفه نیست پس تقریبا هرچی فروشنده مورد اعتمادتون داشت باید بخرید . مثلا من آخرین بار برند راک خریدم که کاملا بی نام و نشان هست !!!

سوال دوم... میتونید برای من و دوستان در مورد فرق درل معمولی و چکشی و درل بتن کن را بفرمایید و چه برندهایی
        در بازار موجود میباشد.... و شما کدام برندها را پیشنهاد میدهید....
        دریل معمولی یا همون دستی برای سوراخ کردن هرچیزی جز مصالح و بتن هست حالا بخواهید بتن سوراخ کنید باید موقع گردش دریل ضربه هم بزنه که به دریل چکشی معروف شده
        دریل چکشی قدرت ضربه کمی داره و نمی تونه بدون گردش فقط ضربه بزنه پس اگر کار اصلی فردی سوراخ کردن بتن و مصالح باشه باید بتن کن بخره .اگر هم فقط بخواهد جایی را تخریب کنه باید چکش تخریب بخره که فقط مثل پتک ضربه میزنه و سوراخ نمی کنه
        در مورد برند که تا دلتون بخواهد برند هست و نظرات افراد هم متفاوته
        اما من به شخصه در دریل و بتن کن برقی (نه شارژی)
        متابو و بوش و هیلتی را درجه اول می دونم
        بعد دیوالت و آ ا گ و میلواکی و ماکیتا و........

برند ایرانی هم رونیکس بعد توسن و بعد هم هیوندای و امثال اینها
        برند نک NEKدر زمینه بتن کن خوب جواب داده و به نسبت قیمت خوب بوده(من شنیدم خودم باهاش کار نکردم)

سوال سوم... فرق مته معمولی با مته درل بتن کن را توضیح می دهید... کلا عملکرد بتن کن با چکشی از نظر گیربکس و موتور
        چه تفاوتی دارد (دور گردش و میزان چکش زدن....)....
        بتن کن ها سه نظام ثابتی دارند و مته های مخصوص خودشون را دارند در واقع مته در سه نظام قفل میشه و سه نظام از نظر قطر باز و بسته نمیشه.

بتن کن ها ضربه های قوی تری به نسبت دریل چکشی دارند اما سرعت گردش مته کم تر از دریل هست مثلا دریل ها حدود 3000دور در دقیقه هستند اما بتن کن ها حدود 1000دور در دقیقه
        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
        ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohamadh14 نمایش پست ها
          من نه متخصص ابزار هستم نه هیچ گونه سابقه تجربی و تحصیلی در مورد ابزار آلات دارم حتی یک روز هم به عنوان فروشنده ابزار فعالیت نداشتم .به کار بردن استاد برای من از لطف شما است. اما کاملا اشتباه هست چون قطعا دوستانی در سایت هستند که تجربه و سواد خیلی بیشتر از من دارند اما حوصله پست گذاشتن و....ندارند.
          یک لایک تکی جوابگو نبود گفتم در متن هم تشکر کنم.....
          پ.ن: محمد جان دیگه خیلی شکسته نفسی میکنید.... دوستان ایشون در زمینه ابزار استادی
          هستند... هر سوال دارید بپرسید... به بهترین نحوی که باشد پاسخ میدهند.... شک نکنید

دیدگاه

سلام.
            برحسب تجربه و علاقه، دریل های شرکت توسن هم از کیفیت مناسبی برخوردار هستن و صرف اینکه ایرانی هست نباید از لیست پیشنهادات حذف کنیم.
            حالا با توجه به مقدار بودجه و نوع کاربری انتخاب های زیادی هست ولی درکل برای تجهیزات شارژی مثل دریل و پیچ باز کن با توجه به تجربه خودم برند آ ا گ یک سر و گردن از بقیه بالاتر هست.(البته قیمت خیلی زیادی دارن و کلا بین فنی ها کالای لوکس محسوب میشن)
            توی فرز های آهنگری میشه گفت بوش بهتره (از لحاظ استحلاک و ایمنی و تاحدودی قیمت گرونی داره).
            فرز دستی هم باز توسن و بعد بوش.
            توی دریل ها برند ماکیتا و توسن بنظرم خوب هستن.(خود توسن به علت گارانتی خوب و کیفیت خیلی خوبی که داره پیشنهاد میشه البته برند ماکیتا خیلی خوبه ولی هرکسی توان خریدشو نداره.)
            برای اینورتر هم برند ایرانی آروا خوبه و توی خارجی ها هم بوش هست اما داخلی باشه بهتره چون تعمیر میشه و عین بوش نیست(الیته ممکنه تعمیرکار بوش هم کم باشه)
            ابزار دستی هم رونیکس و آروا خوب هست و آروا یکم قیمتی بالاتری داره که کیفیت بهتری هم داره البته برند پروسکیت هم هست که بنظر چینی هست ولی باکیفیت.
            در مورد ابزار تراش بعید میدونم کسی توی خونش دستگاه تراش داشته باشه ولی ممکنه کسی به cnc علاقه مند باشه و مارک مورد تایید من سندویک هست حالا طرفای ما ابزار روسی زیاده که اونها هم خوبن ولی چینی در این زمینه بدرد نمیخوره(یکبار مصرف)
            حالا اگه کسی پول اضافه داره و میخواد لاکچری بازی دربیاره برند های دیوالت و استنلی هم هستند(بعید میدونم کسی 15 میلیون پول فرز بده).
            برند بلک اند دکر هم خوب و باکیفیته و صد البته گرون قیمت.
            البته موارد بالا برای کالا های اورجینال درست هستند و گرنه هزار مدل بوش و دیوالت چینی درجه چندم پره تو بازار.
            و اینکه دور و بر برند ادون و هر برند ناشناخته دیگری نچرخید که هم خطر ناک هستن هم بشدت پشیمان کننده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A.I.E نمایش پست ها
              سلام.

البته موارد بالا برای کالا های اورجینال درست هستند و گرنه هزار مدل بوش و دیوالت چینی درجه چندم پره تو بازار.
              و اینکه دور و بر برند ادون و هر برند ناشناخته دیگری نچرخید که هم خطر ناک هستن هم بشدت پشیمان کننده.
              سلام دوست عزیز و تشکر برای توضیحات خوبتون....و اشتراک گذاری تجربیات با ارزشون با من و دوستان سایت....
              پدر من حدود چند روز پیش یک درل چکشی بوش خرید... ممکنه بهش تقلبی انداخته باشن؟ از کجا میشه تشخیص داد؟؟؟

دیدگاه

سلام.
                خب اگه بوش واقعی باشه از کیفیت ساخت و ریزه کاری ها کاملا مشخص میشه ولی میشه از صدا و گرم شدن هم فهمید البته با توجه لقی سه نظام هم میشه یه چیزایی تشخیص داد که اگه ساعت اندیکاتور داشته باشید و با اطلاعات فنی دریل مقایسه کنید تشخیص دقیق تری خواهید داشت.

دیدگاه

سلام.
                  برحسب تجربه و علاقه، دریل های شرکت توسن هم از کیفیت مناسبی برخوردار هستن و صرف اینکه ایرانی هست نباید از لیست پیشنهادات حذف کنیم.
                  حالا با توجه به مقدار بودجه و نوع کاربری انتخاب های زیادی هست ولی درکل برای تجهیزات شارژی مثل دریل و پیچ باز کن با توجه به تجربه خودم برند آ ا گ یک سر و گردن از بقیه بالاتر هست.(البته قیمت خیلی زیادی دارن و کلا بین فنی ها کالای لوکس محسوب میشن)
                  توی فرز های آهنگری میشه گفت بوش بهتره (از لحاظ استحلاک و ایمنی و تاحدودی قیمت گرونی داره).
                  فرز دستی هم باز توسن و بعد بوش.
                  توی دریل ها برند ماکیتا و توسن بنظرم خوب هستن.(خود توسن به علت گارانتی خوب و کیفیت خیلی خوبی که داره پیشنهاد میشه البته برند ماکیتا خیلی خوبه ولی هرکسی توان خریدشو نداره.)
                  برای اینورتر هم برند ایرانی آروا خوبه و توی خارجی ها هم بوش هست اما داخلی باشه بهتره چون تعمیر میشه و عین بوش نیست(الیته ممکنه تعمیرکار بوش هم کم باشه)
                  ابزار دستی هم رونیکس و آروا خوب هست و آروا یکم قیمتی بالاتری داره که کیفیت بهتری هم داره البته برند پروسکیت هم هست که بنظر چینی هست ولی باکیفیت.
                  در مورد ابزار تراش بعید میدونم کسی توی خونش دستگاه تراش داشته باشه ولی ممکنه کسی به cnc علاقه مند باشه و مارک مورد تایید من سندویک هست حالا طرفای ما ابزار روسی زیاده که اونها هم خوبن ولی چینی در این زمینه بدرد نمیخوره(یکبار مصرف)
                  حالا اگه کسی پول اضافه داره و میخواد لاکچری بازی دربیاره برند های دیوالت و استنلی هم هستند(بعید میدونم کسی 15 میلیون پول فرز بده).
                  برند بلک اند دکر هم خوب و باکیفیته و صد البته گرون قیمت.
                  ماکیتا از قدیم یه برند متوسط بوده .قیمتش هم متوسط بود برای همین تو بازار ایران خیلی سریع جا افتاد .اما از وقتی فروشش زیاد شد قیمت گذاریش در ایران هم نامعقول شد واز برند متوسط هم رده قیمت برندهای سطح بالاتر مثل متابو و بوش شد .چیزی که من شنیدم در حال حاضر نمایندگی ماکیتا در ایران جمع کرده و دیگه نه خدمات داره نه واردات رسمی پس قیمتهای ماکیتا فوق العاده کاذب شده و هر کسی هرچی تو انبارش داره با قیمت دلخواه داره می فروشه پس در حال حاضر ماکیتا را باید روش خط کشید تا تکلیف واردات و خدماتش مشخص بشه.

بوش بعید می دونم اینورتور جوش داشته باشه من که تا حالا ندیدم میشه لینک بگذارید . جز بهترین برندهای اینورتور موجود در ایران لورچ هست که قیمتهای فضایی داره یدونه جوش تیک 180آمپرش 50میلیونه .
                  من تعریف اینورتور آروا را شنیدم هرچند باهاش کار نکردم اما به شخصه بخواهم اینورتور بخرم از برند تخصصی مثل ایران ترانس یا جوشا میخرم .

دیوالت و استنلی زیاد هم لاکچری نیست .متابو های آلمانی و بوش آلمانی یا سویسی یا میلواکی در بعضی ابزارهای خاص خیلی گرون تر از دیوالت هستند .فرز 15میلیونی احتمالا منظورتون مینی فرز شارژی 60ولت دیوالت هست چون من تو سایت ابزار سپه فرز بالای 5میلیون ندیدم .

استنلی هم دستگاه جوش مثلا 200آمپرش 4500هست که آروا 3میلیونه

دلیل قیمت مناسب استنلی و دیوالت اینه که سیاست این شرکتها بیشتر تولید در چین هست تا اروپا و آمریکا

در ابزارهای دستی برند ایرانی و تولید کننده ایرانی ایران پتک هم محصولات خیلی خوبی داره .البته قیمتش بالا هست اما ارزش خرید داره.
                  متاسفانه برندهای ابزار ایرانی تقریبا تمام ابزارهاشون چینی هست و شاید تعداد محدودی ابزار مثل همین دستگاه جوش در ایران مونتاژ کنند اما هیچ خلاقیت و طراحی جدیدی در کارشون نیست .چیزی که من از تعمیرکارهای دستگاه جوش شنیدم اینه که اینورتورهای ایرانی و چینی تقریبا مثل هم هستند و بردهای کنترل مشابه دارند فقط برندهای خوب ایرانی قطعات با کیفیت تر استفاده کردند چینی های ارزان قطعات با کیفیت کمتر یا گاهی اوقات یک سری قطعات را کم گذاشتند.

سینا خان گفتم مته بتن کن نمیشه جنس برند خرید این یدونه از شواهدش همین مته را بدون برند و کیفیت پایین با همین ابعاد تو بازار میشه زیر 300هزار تومن خرید.
                  جدیدترین ویرایش توسط Mohamadh14; ۱۸:۲۶ ۱۳۹۹/۰۳/۲۴.
                  ولتر

دیدگاه

سلام.
                    استنلی تا اونجا که میدونم توی خاک آمریکا تولید میشه و توی چین کارخونه ندارن به همین خاطر قیمت های استنلی واقعا فضایی و عجیب غریبه اما دیوالت نسخه های چینی سنگاپور چک و آمریکا دداره که آمریکایی اون کمیاب هست و فوق العاده گرون قیمت به همین خاطر میگم لاکچری.
                    به خاطر حرف شما توی چند فروم خارجی هم چرخیدم که باز بیشتر تعاریف روی دیوالت بود البته بحث بیشتر سر دیوالت یا متابو بود یعنی شخصی که در آمریکا زندگی میکنه دو تا انتخاب داره بین برند های خوب ابزار که قطعا یکیش متابو و دیگری دیوالت هست.
                    درباره ماکیتا هم واقعا مطلبی که گفتید رو نمیدونستم چون واقعا ماکیتا برند تثبیت شده ای هست و آزمونشو پس داده.
                    اینورتر بوش هم یک نفر خریده بود و ابراز رضایت می کرد و لی باید خودم هم یه چرخی بزنم

دیدگاه

سلام به اساتید گرامی ..... من یکی که از اطلاعات شما دو بزرگوار استفاده کامل را برده و دعاتون میکنم.... بینهایت ممنون....
                      من اطلاعات ابزاری زیادی ندارم.... فقط چیزی که در موردش تجربه دارم و تحقیق کردم و سالهاست درگیر آن هستم... چسب حرارتی
                      یا همان هیتگان یا گلوگان است که بهترین برند آن اشتاینل (Steinel) آلمان میباشد و در حقیقت طراحی اولیه این نوع چسب را این شرکت
                      انجام داده و تکنولوژی آن نیز دست خودش است و حتی متابو هم چسب حرارتی خود را از تکنولوژی اشتاینل استفاده کرده و بهره میبرد
                      البته به جز چسب حرارتی اشتاینل سشوار صنعتی و سنسور حرارتی نیز تولید میکند که در آن دو هم بهترین است.... البته تولیدات جدید
                      این شرکت که وارد ایران میشود.... نمونه رومانیایی آن است.... فرق ابزار را اینجا متوجه میشویم که من از میله چسب جانسون تایوانی (البته
                      ایرانی است) استفاده میکردم... تفنگ اشتاینلم دو سال پیش سوخت و یک چینی خریدم و زود سوخت و بعد یک تایوانی... اما باز نتیجه نگرفتم که
                      در اخر دباره اشتاینل خریدم.... به جرات عرض کنم که همان چسب جانسون در تفنگ اشتاینل دو تا 3 برابر قدرت چسبندگی آن بالاتر رفت.. تازه
                      مقایسه با تفنگ تایوانی... چینی که بماند.....پیلیسگی و لب پر شدن چسب به مقدار خیلی زیادی کاهش یافت..... حال اگر از میله چسب خود
                      اشتاینل استفاده شود که دیگر نور علانور است....
                      پ.ن1: محمد خان با این تفاصیل و قیمت مته درل بتن کن .... دیگر پشیمان شدم و نظرم به درل چکشی برگشت با مته های معمولی..... لطفا در این
                      زمینه من را راهنمایی کنید .... هم مته و هم خود درل .... البته لطف میکنید (مثل همیشه)
                      پ.ن2: دوست عزیزA.I.E (که اسم کوچکتان را نمیدانم) پدر یک درل چکشی بوش خریده و برده شمال برای نصب ... دستم نیست که تستش کنم....
                      اولین باری که دستم رسید عکسش را قرار خواهم داد تا شما اساتید نظر دهید.... پدر گفتاری میگه که خوبه.....

جدیدترین ویرایش توسط sina1359; ۱۹:۳۲ ۱۳۹۹/۰۳/۲۴.

دیدگاه

سلام.
                        استنلی تا اونجا که میدونم توی خاک آمریکا تولید میشه و توی چین کارخونه ندارن به همین خاطر قیمت های استنلی واقعا فضایی و عجیب غریبه اما دیوالت نسخه های چینی سنگاپور چک و آمریکا دداره که آمریکایی اون کمیاب هست و فوق العاده گرون قیمت به همین خاطر میگم لاکچری.
                        به خاطر حرف شما توی چند فروم خارجی هم چرخیدم که باز بیشتر تعاریف روی دیوالت بود البته بحث بیشتر سر دیوالت یا متابو بود یعنی شخصی که در آمریکا زندگی میکنه دو تا انتخاب داره بین برند های خوب ابزار که قطعا یکیش متابو و دیگری دیوالت هست.
                        درباره ماکیتا هم واقعا مطلبی که گفتید رو نمیدونستم چون واقعا ماکیتا برند تثبیت شده ای هست و آزمونشو پس داده.
                        اینورتر بوش هم یک نفر خریده بود و ابراز رضایت می کرد و لی باید خودم هم یه چرخی بزنم
                        سلام
                        من بعید می دونم استنلی انبر قفلی در آمریکا یا حتی اروپا بسازه که در ایران ما هم قیمت رونیکس بتوانیم بخریم
                        دسته ارگونومیک روکش دار ضد لغزش فک ها از جنس فولاد سخت کاری شده قفل محکم با روکش نرم جهت اعمال فشار بالا بدنه بسیار محکم و مقاوم در برابر فشار دندانه های سخت کاری شده و مقاوم در برابر سایش مناسب برای کارهای سنگین، دارای پوشش ضد زنگ

بعیدم می دونم ابزار سپه جنس فیک بیاره پس احتمال زیاد تولید چین یا یک کشور مشابه هست.
                        مثلا شما نگاه کنید این استنلی ساخت فرانسه هست اولا خیلی بزرگ روش نوشته شده دوما در مشخصات قید می کنند ساخت فرانسه و سوما قیمتش خیلی بالا هست.

دیوالت ساخت آمریکا بحث کمیابیش در ایران فقط نیست بحث اصلی اینه که کلا محصولات دیوالت که تولید آمریکا باشه تعدادش از نظر تنوع کم هست شما در آمازون آمریکا سرچ کنید به ندرت ابزار دیوالت آمریکا می بینید و در خود آمریکا هم بیشتر دیوالتها چینی هست.
                        البته خود من عاشق دیوالت هستم حتی اگر چینی باشه یکی از اولین ابزارهای برقی که شخصا برای خودم خریدم اره افقی بر دیوالت بود که قدرتش عالیه.

خود منم در مورد ماکیتا این مطلب را نمی دونستم تا اینکه دیدم قیمتهاش نا معقول رفته بالا که افراد می گفتند دلیلش این بوده

احتمال زیاد از این اینورتورهای فیک بانه ای بوده حتی من دیدم در اینستا اینورتور ماکیتا و دیوالت هم گذاشتند

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها

پ.ن1: محمد خان با این تفاصیل و قیمت مته درل بتن کن .... دیگر پشیمان شدم و نظرم به درل چکشی برگشت با مته های معمولی..... لطفا در این
                        زمینه من را راهنمایی کنید .... هم مته و هم خود درل .... البته لطف میکنید (مثل همیشه)

سینا خان پشیمان نشو اون مته اولا سایزش 36میلی متر بود برای ردکردن لوله از دیوار و ........خوبه سوراخش از اندازه انگشت شست هم بزرگتره دوما طول مته بیشتر از نیم متره و سوما برای بتن کن های سنگین 5شیار هست و چهارما برند و ساخت آلمانه
                        این مثلا مته الماسه ساز 8میلی متر بتن کن چهار شیار بوش هست 50هزار تومن هم بیشتر نیست

من اون بحث گرانی مته را کلی عرض کردم نه در مورد شما اگر نه بعید می دونم شما مته 36میلی متر نیاز داشته باشید فرضا هم نیاز پیدا کنید یک روز بتن کن پنج شیار با مته اجاره می کنید.
                        از اینها گذشته شما با یک تبدیل سه نظام بتن کن به سه نظام معمولی که حدود 100تومن با سه نظام قیمت داره .به راحتی می توانید از مته های معمولی روی بتن کن چهار شیار استفاده کنید

اما در آخر ببیند کار شما بیشتر به سوراخ کردن دیوار و مصالح می خورد یا فلز و چوب و........اگر بیشتر فلز و چوب و......بهترین گزینه دریل چکشی هست اگر نه یک بتن کن سبک 4شیار مثل این مدل بخرید گزینه خوبی هست
                        خرید دریل بتن کن رونیکس مدل 2726 با بهترین قیمت و ارسال رایگان به سراسر کشور با امکان ارائه مشاوره تخصصی رلیگان محصولات پیش از خرید در فزوشگا آنلاین ابزار مارکت و ضمانت اصالت و سلامت کالا. قیمت دریل بتن کن رونیکس مدل 2726 با قیمت‌های رقابتی و تخفیف‌های عالی ارسال فوری به سراسر ایران و ضمانت مرجوعی 7 روزه
                        ولتر

دیدگاه

سلام محمد خان....من هنوز نوشته های گران بهای شما را در پست قبل نخواندم... یک سوالی
                          پیش اومد.... بپرسم و بعد با دقت پست شمارا بخوانم.....
                          این مته های همه کاره چیه و آیا بدر بخور است یا خیر؟؟؟؟ همه کاره یعنی چوب و فلز و بتن؟؟؟؟؟
                          از چینی آن است با 18000 تومان تا بوش 96000 تومانی..... بی زحمت نظر دهید.... با تشکر...
                          https://www.digikala.com/product/dkp...85%D8%AA%D8%B1

در مورد پکهای زیر هم نظر دهید ممنون میشم.... کدامها خوبترین ها هستند؟؟؟؟
                          https://www.digikala.com/product/dkp...F%D9%84-dt6952
                          https://www.digikala.com/product/dkp...F%D9%84-dt5911
                          https://www.digikala.com/product/dkp...F%D9%84-627156
                          https://www.digikala.com/product/dkp...%84-2607010608
                          https://www.digikala.com/product/dkp...%84-2607017038

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها
                            سلام محمد خان....من هنوز نوشته های گران بهای شما را در پست قبل نخواندم... یک سوالی
                            پیش اومد.... بپرسم و بعد با دقت پست شمارا بخوانم.....
                            این مته های همه کاره چیه و آیا بدر بخور است یا خیر؟؟؟؟ همه کاره یعنی چوب و فلز و بتن؟؟؟؟؟
                            از چینی آن است با 18000 تومان تا بوش 96000 تومانی..... بی زحمت نظر دهید.... با تشکر...

در مورد پکهای زیر هم نظر دهید ممنون میشم.... کدامها خوبترین ها هستند؟؟؟؟
                            https://www.digikala.com/product/dkp...F%D9%84-dt6952
                            https://www.digikala.com/product/dkp...F%D9%84-dt5911
                            https://www.digikala.com/product/dkp...%84-2607010608
                            https://www.digikala.com/product/dkp...%84-2607017038

سلام
                            شما لطف دارید
                            این مته ها بیشتر به درد کارهای ساختمانی مخصوصا برای ساختمانهای آمریکایی که با چوب ساخته میشوند و بعد روی کار سیمان و سرامیک میشه به درد می خوره .این مته ها را گوگل کنید همش تصویر ساختمان میاد مثلا فرض کنید نصاب قراره روشویی نصب کنه روی کار سرامیک و سیمانه پشت کار چوب باید اول با مته الماسه سرامیک و سیمان را سوراخ کنه بعد با مته دیگه چوب .اما این مته ها کار را راحت کرده با توجه به قیمتش من تا حالا نخریدم و نمی دونم کارایی خوبه داره یا نه به نظر ارزش خرید جز موارد خاص ندارد.البته در نظرات دیجی چند نفر نوشته اند اینها آلمانیه .اگر آلمانی باشه به قیمتش می ارزد

در مورد ست مته لینک ست متابو را 2بار گذاشته بودید در واقع 5نوع ست بود
                            من با قیمت نظرم را می گویم که متوجه بشید منظورم کدام ست هست

ست بوش 500تومنی به نظر من گرونه حالا اگر دلیلش آلمانی یا سویسی بودنش باشه ارزش داره اگر نه ارزش خرید نداره (در نظرات دیجی نوشتند چینی هست ).اون مته های مخصوص چوب هم برای کسی که کارش تخصصی با چوب نباشه ارزش خرید نداره و از همون مته فلز به راحتی می تواند استفاده کند .
                            متابو 208تومنی پشتش که نوشته چینی اما با توجه به قیمتش حتی من حدس میزنم فیک باشه
                            ست بوش 266تومنی اگر اصل باشه و به سر پیچ گوشتی ها هم نیاز داشته باشید بهترین گزینه هست اما در نظرات دیجی چند نفر نوشتند اصل نیست حالا نمی دونم کلا فیک هست یا اینکه چون ساخت چینه نوشتند اصل نیست
                            اگر به سر پیچ گوشتی نیاز ندارید عوضش تنوع سایزهای مته براتون مهمه اون دو ست دیوالت را بخرید البته ست آهن را اکثرا گفتند جنسش خوب نبوده(احتمالا فیک هست) اما ست بتن را گفتند خوبه

از نظرات دیجی که من می خوانم ظاهرا تمام این برندها چینی و یک سری هم فیک هستند پس خیلی حساسیت به خرج ندهید و یک ست با قیمت مناسب مثل همین بوش 266تومنی یا ست بتن را بوش بخرید و ست فلز را رونیکس

مثلا همین که منم قدیما خریدم (البته اون موقع من اصلی خریدم حالا اینها اصله یا نه نمی دونم)

و این برای آهن

به نظرم اگر می خواهید ست بوش بخرید از فروشگاه های ابزار سرا بخرید که حداقل اگر بوش چینی هست اصلی باشه .ابزار سرا اصلی ترین نمایندگی ابزار بوش در ایرانه

جدیدترین ویرایش توسط Mohamadh14; ۲۱:۲۲ ۱۳۹۹/۰۳/۲۴.
                            ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohamadh14 نمایش پست ها
                              سلام
                              شما لطف دارید
                              این مته ها بیشتر به درد کارهای ساختمانی مخصوصا برای ساختمانهای آمریکایی که با چوب ساخته میشوند و بعد روی کار سیمان و سرامیک میشه به درد می خوره .این مته ها را گوگل کنید همش تصویر ساختمان میاد مثلا فرض کنید نصاب قراره روشویی نصب کنه روی کار سرامیک و سیمانه پشت کار چوب باید اول با مته الماسه سرامیک و سیمان را سوراخ کنه بعد با مته دیگه چوب .اما این مته ها کار را راحت کرده با توجه به قیمتش من تا حالا نخریدم و نمی دونم کارایی خوبه داره یا نه به نظر ارزش خرید جز موارد خاص ندارد.البته در نظرات دیجی چند نفر نوشته اند اینها آلمانیه .اگر آلمانی باشه به قیمتش می ارزد

در مورد ست مته لینک ست متابو را 2بار گذاشته بودید در واقع 5نوع ست بود
                              من با قیمت نظرم را می گویم که متوجه بشید منظورم کدام ست هست

ست بوش 500تومنی به نظر من گرونه حالا اگر دلیلش آلمانی یا سویسی بودنش باشه ارزش داره اگر نه ارزش خرید نداره (در نظرات دیجی نوشتند چینی هست ).اون مته های مخصوص چوب هم برای کسی که کارش تخصصی با چوب نباشه ارزش خرید نداره و از همون مته فلز به راحتی می تواند استفاده کند .
                              متابو 208تومنی پشتش که نوشته چینی اما با توجه به قیمتش حتی من حدس میزنم فیک باشه
                              ست بوش 266تومنی اگر اصل باشه و به سر پیچ گوشتی ها هم نیاز داشته باشید بهترین گزینه هست اما در نظرات دیجی چند نفر نوشتند اصل نیست حالا نمی دونم کلا فیک هست یا اینکه چون ساخت چینه نوشتند اصل نیست
                              اگر به سر پیچ گوشتی نیاز ندارید عوضش تنوع سایزهای مته براتون مهمه اون دو ست دیوالت را بخرید البته ست آهن را اکثرا گفتند جنسش خوب نبوده(احتمالا فیک هست) اما ست بتن را گفتند خوبه

از نظرات دیجی که من می خوانم ظاهرا تمام این برندها چینی و یک سری هم فیک هستند پس خیلی حساسیت به خرج ندهید و یک ست با قیمت مناسب مثل همین بوش 266تومنی یا ست بتن را بوش بخرید و ست فلز را رونیکس

مثلا همین که منم قدیما خریدم (البته اون موقع من اصلی خریدم حالا اینها اصله یا نه نمی دونم)

و این برای آهن

به نظرم اگر می خواهید ست بوش بخرید از فروشگاه های ابزار سرا بخرید که حداقل اگر بوش چینی هست اصلی باشه .ابزار سرا اصلی ترین نمایندگی ابزار بوش در ایرانه

https://www.abzarsara.com/product-de...013415/Fa.aspx
                              سلام و تشکر محمد خان..... خیلی زحمت کشیدید.....
                              به نظرتان ست دیوالت و بوش حدود 125 و 105 تومانی دیجی
                              کالا را بگیرم یا ست پک دار سایت ابزار سرا را؟ به این صورت
                              که فرمودید ابزار سرا نمایندگی بوش المان است(نوشه آلمان)؟
                              به نظر شما کدام ست ابزار سرا به نظرتان بهتر است بگیرم؟؟؟؟

پ.ن: چوب که اصلا به مته نیاز ندارد.... یک نجار قدیمی به من گفت چوبو باید با پیچ سوراخ
                              کنی.... همیشه هم من با پیچ خودکار MDF ..... مستقیم چوب را سوراخ میکنم
                              پس اول مته الماسه و بعد از آن مته فلز......

رول پلاک خارجی......
                              نکته دیگر: رول پلاک در دیوارهای گچی و بتنی یک عامل مهم برای پیچ کردن است... معمولا
                              رول پلاک چون سالهاست که ایران تولید دارد.... واردات نمونه های خارجی آن کم است...
                              اما خوب رول ایرانی معمولا بی کیفیت است و همیشه یک شماره از مته کوچکتر یا بزرگتر است
                              و یا در دیوار فرو میرود و ناپدید شده ویا اصلا فرو نرفته و یا از جای خود بیرون میاید که باید
                              چوب کبریت ضمیمه آن کرد چون اصولی نیست... نکته دیگر رولهای ایرانی به دلیل بد بودن
                              کیفیت پلاستیک آن به راحتی از قسمت سفت خود میشکند.....تا به حال وسیله ای خارجی خریدید که
                              داخل پک خود رول داشته باشد که معمولا خارجی بوده و پیچش هم خارجی است (یادم رفت
                              بگم مشکل دوم پیچهای دو سوی ایرانی است که برای رول و دیوار است که پدر صاحب درل
                              را در میاورد) کار با رول خارجی و پیچ را تجربه کرده اید که چه راحت و محکم نصب میشوند...
                              برخلاف نوع ایرانه که پلاستیک خشکه و شکننده دارد ... نوع خارجی انعطاف پذیر و خم شونده است
                              اما جدیدا با یک رول پلاک خارجی برند فیشر آلمان آشنا شدم که چند عدد به دستم رسید و با
                              پیچ چهار سوی درجه یک و با این رول پلاک فیشر کار کردم که تازه فهمید رول چیست... شیارها
                              با دقت و حساب شده... که با قدرت داخل سوراخ قفل میشود و قسمت برجسته انتهای که مانع
                              این میشود که رول به داخل دیوار رفته و ناپدید شود (به دلیل سوراخ عمیق) بعد دقیقا با سایز
                              مته ها همخوانی دارد.... هر چی بگم کم گفتم... اما گران است... حالا برندی غیر از فیشر میشناسید
                              مثلا چینی ... اما طراحی مدرن رول و کپی همانند مدل آلمانی.....

جدیدترین ویرایش توسط sina1359; ۲۲:۴۲ ۱۳۹۹/۰۳/۲۴.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X