اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقسیم ستاره ای GND برای مدار میکروکنترلری و آنالوگ ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقسیم ستاره ای GND برای مدار میکروکنترلری و آنالوگ ؟

سلام و وقت بخیر برای طراحی pcb یک مدار آنالوگ در کنار مدار میکروکنترلری چطور باید track ها رو ترسیم کنم ؟ مقاله آقای مهندس کی نژاد رو که میخوندم نوشته بود که "طراحی اصولی pcb با توجه به مدارات موجود و تقسیم ستاره ای GND به گونه ای که جریان های یک بخش روی بخش دیگر اثر نگذاردهمچنین در طراحی pcb باید به اثر القایی و کوپلینگ بین بخش های نزدیک بهم در مدار چاپی توجه شود"
    این تقسیم ستاره ای چگونه باید انجام بشه ؟ این هم مدار من :
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

پاسخ : تقسیم ستاره ای GND برای مدار میکروکنترلری و آنالوگ ؟

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر برای طراحی pcb یک مدار آنالوگ در کنار مدار میکروکنترلری چطور باید track ها رو ترسیم کنم ؟ مقاله آقای مهندس کی نژاد رو که میخوندم نوشته بود که "طراحی اصولی pcb با توجه به مدارات موجود و تقسیم ستاره ای GND به گونه ای که جریان های یک بخش روی بخش دیگر اثر نگذاردهمچنین در طراحی pcb باید به اثر القایی و کوپلینگ بین بخش های نزدیک بهم در مدار چاپی توجه شود"
    این تقسیم ستاره ای چگونه باید انجام بشه ؟ این هم مدار من :
    سلام
    منظور ایشون این بوده تِرک های GND در یک نقطه به هم متصل بشن. مثلا اگر قراره به یک 7805، یک میکروکنترلر و یک مصرف کننده پر مصرف مثل موتور وصل بشه، بهتره GND میکروکنترلر و موتور جدا از هم باشه و در محل پایه GND خود 7805 به هم متصل بشن. مصرف کننده ای که جریان زیادی روی GND خودش داره، ممکنه باعث بشه سطح ولتاژ GND جابجا بشه که این ممکنه برای بقیه مصرف کننده هایی که روی همون ترک کار میکنن مشکل ساز بشه.
    اینا برداشت های خود من بودن. ممکنه دلایل دیگه ای هم باشه که من اطلاع ندارم و باید دوستان نظر بدن.

دیدگاه

یک نمونه ترسیم شده pcb برای مدار بالا ر آلتیوم کسی میتونه لطف کنه بذاره که با بحث قانون رسم track و حذف نویز آن آشنابشیم ؟
      خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
        یک نمونه ترسیم شده pcb برای مدار بالا ر آلتیوم کسی میتونه لطف کنه بذاره که با بحث قانون رسم track و حذف نویز آن آشنابشیم ؟
        سلام.پی سی بی* برد آموزشی مهندس کی نژاد توی سایت خودشون موجود هست و احتمالا همه موارد گفته شده در اون رعایت شده میتونید دانلود کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X