اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نصب سنسور القایی 4 سیم به جای سنسور 5 سیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نصب سنسور القایی 4 سیم به جای سنسور 5 سیم

سلام
    به دلیل سفارشی بودن و قدیمی بودن سنسورهای پنج سیم PNP مورد استفاده مون مجبور هستیم برای جایگزینی از سنسورهای 4 سیم PNP استفاده کنیم. سنسورها محدود کننده ی حرکت یک دریچه هستند. یک کلید راه انداز محلی کنار موتور مورد نظر داریم. در حال حاضر با چینشی که با آزمون و خطا بدست آوردیم روی plc تونستم سنسورها رو راه بندازیم. اما کلیدهای محلی عمل نمیکنن. راهکار چیه. ممنون میشم برای سیم بندی بر اساس سنسور 4 سیم راهنمایی کامل بفرمایید. با توجه به اینکه رشته ی تحصیلی بنده مکانیک هست راهنمایی شما میتونه بسیار راهگشا باشه. متشکرم.

جدیدترین ویرایش توسط ariax77; ۲۱:۲۰ ۱۳۹۹/۰۳/۲۹.

پاسخ : نصب سنسور القایی 4 سیم به جای سنسور 5 سیم

خوب تو 5 سیم احتمالا در هر وضعیت سنس هم کنتاکت بسته رو دارین هم باز رو که معمولا یکیش کار برد داره . فکر کنم قدیمها شاید کنترل برمبنای کنتاکت های کنتاگتور بود لازم داشتین . ولی الان معولا 5 سیم کار بردی ندارن .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila نمایش پست ها
      خوب تو 5 سیم احتمالا در هر وضعیت سنس هم کنتاکت بسته رو دارین هم باز رو که معمولا یکیش کار برد داره . فکر کنم قدیمها شاید کنترل برمبنای کنتاکت های کنتاگتور بود لازم داشتین . ولی الان معولا 5 سیم کار بردی ندارن .
      ممنونم از پاسختون. همونطوری که عرض کردم plc الان سیم بندی که روی سنسور 4 سیم انجام دادیم مشکلی نداره. اما کلیدهای محلی کار نمیکنن. این مشکل مربوط به سیم پنجم هست؟ یا میشه این رو هم برطرف کرد؟

دیدگاه

نمیدونم الان مشکلتون حل شده یا نه، اما باید به منوآل وایرینگ دستگاهتون مراجعه کنید و ببینید آیا در دستگاه از 2 خروجی باز و بسته سنسورتون استفاده شده؟ اگر از 4 سیمه استفاده میکنید، عملا یک خروجی رو حذف کردید (در صورت استفاده شدن).

دیدگاه

سلام وقت بخیر ممنون از مطالب مفیدتون من دانشجوی ارشد ابزار دقیق هستم ممنون میشم بیشتر راجع به سنسور القایی مطلب بزارید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X