ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    2013/08/03
    103
    16

راه اندازی flame detector یا یون توسط اردیونو

سلام دوستان من میخوام با میله یونی که در پکیج های شوفاژ دیوای استقاده میشه و کارش تشخیص شعله است . یک مداری طراحی کنم با اردیونو و این میله یون که شعله رو برام تشخیص بده و رله و ... رو راه اندازی کنه . با برخورد شعله به میله یون یک میکرو امپر جریانی تولید میشه چطور میشه این میکرو امپر جریان و توسط اردیئو شناسایی کرد ؟ ممنون میشم مداری پیشنهاد کنید . تو انجمن هم قبلا پرسیده شده ولی نتیجه نداشته .
    2010/04/07
    تهران
    1,137
    162

پاسخ : راه اندازی flame detector یا یون توسط اردیونو

نقل قول نوشته اصلی توسط solimaniashkan

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان من میخوام با میله یونی که در پکیج های شوفاژ دیوای استقاده میشه و کارش تشخیص شعله است . یک مداری طراحی کنم با اردیونو و این میله یون که شعله رو برام تشخیص بده و رله و ... رو راه اندازی کنه . با برخورد شعله به میله یون یک میکرو امپر جریانی تولید میشه چطور میشه این میکرو امپر جریان و توسط اردیئو شناسایی کرد ؟ ممنون میشم مداری پیشنهاد کنید . تو انجمن هم قبلا پرسیده شده ولی نتیجه نداشته .
    سلام این میزان جریان را چه طور به دست آوردید ؟ لینک بفرستید کدام مدل میله رو منظورتون هست بعضی وقت ها یک میله را با یک بخش دیگه سری می کنند به این شکل که مثلا قسمتی که شعله می سازه رو 5 ولت در نظر می گیرند و بعد میله رو طوری قرار می دهند که در صورت ایجاد شعله با میله سری بشه یعنی محل شعله میشه یه مقاومت خود شعله مقاومت دوم و میله هم به علاوه یک مقاومتی که به صورتی تستی باید به دست بیارید میشن یه مقاومتی که به زمین متصل شده اند بعد این قسمت رو شما باید بتونی چک کنی حالا یا مستقیما با ADC یا با اپ امپ و ....
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!
    2013/08/03
    103
    16

پاسخ : راه اندازی flame detector یا یون توسط اردیونو

مهندس جان من مدارات پکیج های شوفاژ دیواری مثل بوتان و ایران رادیاتور و بررسی کردم در ایران رادیاتور میله یون با چند مقاومت مگا اهمی سری میشود و در جایی از مدار به ان فاز 110 ولت وصل میشود و بعد به ترانزیستور به علت دو رو بودن برد ها سخته مدار کاملشونو در اوردن . در برد بوتان بعد از سری شدن با مقاومت 20 مگا اهمی به lm339 وارد میشه البته خیلی پییچده . ایا وسیله دیکه ایی هم به جز میله یون برای تشخیص شعله هست ؟ که بشه بهش اعتماد کرد و ساده تر باشه عملکردش .

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3