ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    2016/05/28
    520
    65

روش محدود کردن جریان led های شاخه ای ؟

سلام یک سوال در مورد راه اندازی این led های شاخه ای (شکلش رو در زیر گذاشتم) من وقتی میخوام این led روشن کنم به یک باتری 12 ولت 4.5 آمپر ساعت متصل میکنم که حدود 2 آمپر دقیقا از باتری جریان میکشه ! که این جریان خیلی آسیب به باتری میزنه حالا چه مداری و چطور در مسیر باتری بذارم فقط 1 آمپر یا کمتر بکشه و به باتری هم آسیب نزنه ؟ بله این رو هم میدونم وقتی 2 آمپر میکشه به شدت تمام روشن میشه و اینکه فیوز شیشه ای 1 آمپر هم گذاشتم اما فورا فیوز میسوزه و دیگه هیچ... و یک کار دیگه هم کردم اون هم اینکه یک مقاومت آجری 10 وات ، 47 اهم در مسیر گذاشتم نور led ها کم شد اما همچنان 2 آمپر از باتری میکشه و به صورت گرمای شدید در مقاومت تلف میشه !!! واقعا دیگه نمیدونم چی در مسیر بذارم که این مشکل حل بشه !
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....
    2018/07/30
    اهواز
    209
    129

پاسخ : روش محدود کردن جریان led های شاخه ای ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fmicro

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام یک سوال در مورد راه اندازی این led های شاخه ای (شکلش رو در زیر گذاشتم) من وقتی میخوام این led روشن کنم به یک باتری 12 ولت 4.5 آمپر ساعت متصل میکنم که حدود 2 آمپر دقیقا از باتری جریان میکشه ! که این جریان خیلی آسیب به باتری میزنه حالا چه مداری و چطور در مسیر باتری بذارم فقط 1 آمپر یا کمتر بکشه و به باتری هم آسیب نزنه ؟ بله این رو هم میدونم وقتی 2 آمپر میکشه به شدت تمام روشن میشه و اینکه فیوز شیشه ای 1 آمپر هم گذاشتم اما فورا فیوز میسوزه و دیگه هیچ... و یک کار دیگه هم کردم اون هم اینکه یک مقاومت آجری 10 وات ، 47 اهم در مسیر گذاشتم نور led ها کم شد اما همچنان 2 آمپر از باتری میکشه و به صورت گرمای شدید در مقاومت تلف میشه !!! واقعا دیگه نمیدونم چی در مسیر بذارم که این مشکل حل بشه !
    یا درایور جریان ثابت، یا کنترل با PWM

مدار PWM با 555 تو نت هست. سرچ کنید میاد
    2016/05/28
    520
    65

پاسخ : روش محدود کردن جریان led های شاخه ای ؟

اینطور مداری مد نظرتون هست ؟ یعنی به جای موتور همون led شاخه ای رو بذارم ؟ و اینکه کار این خازن 470 میکروفاراد و اون دوتا دیود 1N4148 چی هست ؟!!
    ویرایش توسط fmicro : 2020/07/02 در ساعت 10:56
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3