اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره میکروکنترلرهای usb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره میکروکنترلرهای usb

سلام دوستان لطفا یک بزرگی بفرمایید و بنده رو از این جهل بیرون بیارید!!!!
    میکروکنترلرهای usb شرکت Atmel مثل ATmega16u2 که معرف حضور هست. یه سری سوال راجبشون دارم ممنون میشم پاسخ بنده رو بدید:

این ارتباط usb که این سری داره باید برنامه ریزی بشه؟ یا باید با یه تابعی start بشه؟ یا خودش به محض اتصال به usb وصل میشه؟ کلا چجوریه؟
    اینی که تو آردوینو هست کسی سورسی، کدی، راهنمایی، سایتی چیزی ازش داره که من یه بررسی کنم ببنیم چطور کار میکنه؟
    پایداری اتصالش چطوریاست؟
    تو ویندوز که درایور نمیخواست تو اندروید چطور؟؟؟

دلیل پرسش های بنده هم اینه که میخوام یه سیستمی رو بسازم که اطلاعاتی رو بین اندروید و دستگاهی ردو بدل کنه و نمیخوام از میکروی جدا و مبدل usb to serial استفاده کنم.

پاسخ : سوال درباره میکروکنترلرهای usb

نوشته اصلی توسط saeidtroy نمایش پست ها
    ... این ارتباط usb که این سری داره باید برنامه ریزی بشه؟ یا باید با یه تابعی start بشه؟ یا خودش به محض اتصال به usb وصل میشه؟ کلا چجوریه؟ ...
    سلام
    مثل همه پریفرالهای دیگه در همه میکروها، خام است و باید فعال، پیکربندی و مدیریت بشه!
    حالا این کار رو یا خودتون با مقدار دهی رجیسترها و نوشتن توابع مربوطه انجام میدید و یا از لایبرری هایی که بقیه قبلا نوشتن استفاده میکنی و توابعی رو که اونها نوشتن، فراخوانی میکنی! مثل همین آردوئینو، (البته فکر کنم اگه با اتمل استودیو بنویسی یک سری تابع برای کار کردن با این واحد داشته باشه، مطمئن نیستم).

کلا اگه یادت باشه برای همون mega32 هم که کلا نمیدونستند USB چی هست، لایبرری نوشته بودند که mega32 مستقیم به usb کامپیوتر متصل میشد!
    حالا شاید با خودت بگی چه فرقی بین این دو هست؟
    فرقش در اینه که USB یه ارتباط به روز و کارآمد هست که در مدل OSI پیاده سازی شده و لایه فیزیکی و پیوند و ... داره پس میکرویی که میگه من واحد USB دارم در واقع میگه که من کار بافرینگ اولیه و خطایابی و بقیه کارهای سخت افزاری رو خودم انجام میدم، ولی لایه های بالاتر مدل OSI رو دیگه باید کاربر خودش مطابق نیازش بنویسه!
    ولی توی میکروهایی مثل mega32 صفر تا صد قضیه باید پیاده سازی بشه و در کل ارتباط از سرعت و کیفیت خوبی برخوردار نیست!

من سورسی کدی چیزی ندارم که بتونم بهت بدم، ولی اگه میخواهی یه چرخی توی توابع بزنی یه سری به اینجا بزن:
    Dean Camera's Lightweight USB Framework for AVRs (formerly MyUSB) project.

یا سرچ کن LUFA USB

راجع به کیفیت و پایداری چیپی هم که گفتی، پایداری خوبی داره و مشکلی نداره!
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X