اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از ولوم دیجیتال برای کلیک بر روی 2 کلید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از ولوم دیجیتال برای کلیک بر روی 2 کلید

سلام دوستان می خوام به وسیله یک rotary encoder ولوم گوشی رو کم و زیاد کنم یعنی با هر چرخش به سمت ساعت گرد یک کلیک بر روی کلید ولوم زیاد بشه و پات ساعت گرد یک کلیک بر روی کلید ولوم کم بشه یه مدار هم پیدا کردم که نمی دونم چطوری باید پیاده سازی بشه ممنون میشم راهنماییم کنیدhttps://electronics.stackexchange.co...r-to-2-buttons

پاسخ : استفاده از ولوم دیجیتال برای کلیک بر روی 2 کلید

نوشته اصلی توسط hddadras نمایش پست ها
    سلام دوستان می خوام به وسیله یک rotary encoder ولوم گوشی رو کم و زیاد کنم یعنی با هر چرخش به سمت ساعت گرد یک کلیک بر روی کلید ولوم زیاد بشه و پات ساعت گرد یک کلیک بر روی کلید ولوم کم بشه یه مدار هم پیدا کردم که نمی دونم چطوری باید پیاده سازی بشه ممنون میشم راهنماییم کنیدhttps://electronics.stackexchange.co...r-to-2-buttons

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

ممنونم input همون ولوم دیجیتال گذاشتید درسته؟
      فکر میکنم مدار رو اشتباه برداشت کردید با rotary encoder منظورم هست
      جدیدترین ویرایش توسط hddadras; ۱۶:۴۹ ۱۳۹۹/۰۴/۱۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hddadras نمایش پست ها
        ممنونم input همون ولوم دیجیتال گذاشتید درسته؟
        دوست عزیز مگر منظور شما هم ساخت ولوم دیجیتال نیست ؟ با روش استفاده از روتاری باید از سیستم مکانیکی استفاده کنید برای چرخاندن ولوم که بسیار سنگین ، گرانقیمت و حساس و آسیب پذیر میگردد .....در حال حاظر جز در مواردی که واقعا راه جل دیگه ای وجود نداشته باشه کسی از چرخاندن مکانیکی ولوم استفاده نمیکند
        صدا از input وارد میشه از output خارح میشه و حجمش هم به کمک دو تا کلید فشاری کم و زیاد میشه .... و البته آی سی های آمپلی فایر هم هستند که خودشان کنترل صدا با کلید فشاری را داشته باشند مثل این مدار :

جدیدترین ویرایش توسط emitor; ۱۹:۵۵ ۱۳۹۹/۰۴/۱۵.
        پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

سلام
          چه طور میشه ، 2 کلید چپ و راست دیجیتالی رو با یک یک روتاری انکودر کنترل کرد ؟
          یعنی عمل left و right رو با ولوم پالس دیجیتال Rotary Encoder انجام داد ؟
          یعنی به جای اینکه با دست 100 بار کلید رو فشار بدیم تا رقم 100 بشه ، با روتاری سریع بزنیم

دیدگاه

سلام مداری که میخواین با ایسی cd4013 و دوتا ایسی 555 میشه ساخت خواستین شماتیکش رو بزارم براتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X