اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر افت ولتاژ منبع تغذیه تابلو روان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر افت ولتاژ منبع تغذیه تابلو روان

سلام بزرگواران محترم:
    یه منبع تغذیه 5ولت 40 آمپری به دستم رسید که در خروجیش افت ولتاژ دارم حتی هنگامی ه ولوم پتانسیو مترو میچرخونم تغییری تو ولتاژ ندارم و و اینکه زیر بار کلا ولتاژ میخوابه
    خازن 50 ولت 47 میکرو و پتانسیومتر و عوض کردم البته ناگفته نمونه ولتاژ سر پل دیود و گرفتم حدود 116 یا 160 ولت بود

خواهشا یه راهنمایی بفرمایید ناگفته نمونه خازن های بزرگ و ترانزیستور ها و دیودهای شاتکی از نظر تست و ظاهر سالمند ممنونم

پاسخ : تعمیر افت ولتاژ منبع تغذیه تابلو روان

نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک نمایش پست ها
    سلام بزرگواران محترم:
    یه منبع تغذیه 5ولت 40 آمپری به دستم رسید که در خروجیش افت ولتاژ دارم حتی هنگامی ه ولوم پتانسیو مترو میچرخونم تغییری تو ولتاژ ندارم و و اینکه زیر بار کلا ولتاژ میخوابه
    خازن 50 ولت 47 میکرو و پتانسیومتر و عوض کردم البته ناگفته نمونه ولتاژ سر پل دیود و گرفتم حدود 116 یا 160 ولت بود

خواهشا یه راهنمایی بفرمایید ناگفته نمونه خازن های بزرگ و ترانزیستور ها و دیودهای شاتکی از نظر تست و ظاهر سالمند ممنونم
    درود
    ولتاژ تغذیه ایسی چقدره؟ اگر افت ولتاژ تو تغذیه ایسی داری اون خازن پلی استر بزرگه رو تعویض کن و نتیجه رو اعلام کن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
      درود
      ولتاژ تغذیه ایسی چقدره؟ اگر افت ولتاژ تو تغذیه ایسی داری اون خازن پلی استر بزرگه رو تعویض کن و نتیجه رو اعلام کن.
      سلام ممنونم از لطف شما منم از ورودی شروع کردم به تست ولتاژ گرفتن هم زمان بی باری و هم زمان زیر بار رفتن وحتما نیجه رو علام میکنم فقط یه چیزی رو که ار همون اول یادم رفت این بود که ولتاژ خروجیم جای پنج ولت زیر چهار ولت هستش
      دوستان یه مشکل جدیدا برای ورود به سایت پیدا کردم اینکه بدون فیلتر شکن صفحه سایت باز نمیشه ببخشید اینجا اعلام کردم میخواستم بدونم من فقط این مشکل و دارم یا نه
      جدیدترین ویرایش توسط دیوانه الکترونیک; ۱۱:۵۶ ۱۳۹۹/۰۴/۱۷.

دیدگاه

ولتاژ تغذیه آیسی رو گرفتم بود 8.03 ولت ثابت در هر دو حالت
        جدیدترین ویرایش توسط دیوانه الکترونیک; ۱۳:۳۵ ۱۳۹۹/۰۴/۱۷.

دیدگاه

ولتاژ تغذیه آیسی رو گرفتم بود 8.03 ولت ثابت در هر دو حالت
          بر روی برد آیسی tl494 استفاده شده؟
          خازن پلی استر قهوه ای رنگ بزرگه رو تعویض کنید و نتیجه رو اعلام کنید.
          جدیدترین ویرایش توسط mohammad1365; ۱۴:۴۲ ۱۳۹۹/۰۴/۱۷.

دیدگاه

بر روی برد آیسی tl494 استفاده شده؟
            خازن پلی استر قهوه ای رنگ بزرگه رو تعویض کنید و نتیجه رو اعلام کنید.
            بله آیسی tl494 استفاده شده ،،یعنی لتاژی که عرض کردم درست نیست برای تغذیه آی سی چه ولتاژی نیازه
            یه خازن پلی استر بزرگ هست که اونم جیگری رنگه منظورتون همون هستش البته توی تست ظرفیت که سالم بود
            جدیدترین ویرایش توسط دیوانه الکترونیک; ۱۵:۴۷ ۱۳۹۹/۰۴/۱۷.

دیدگاه

بله آیسی tl494 استفاده شده ،،یعنی لتاژی که عرض کردم درست نیست برای تغذیه آی سی چه ولتاژی نیازه
              یه خازن پلی استر بزرگ هست که اونم جیگری رنگه منظورتون همون هستش البته توی تست ظرفیت که سالم بود
              ببینید قبلا یه تغذیه 5 ولتی مشابه تغذیه شما داشتم که زیر بار افت ولتاژ داشت. با تعویض اون خازن پلی استر مشکل حل شد. مقدار ولتاژ تغذیه آیسی از 7 تا 15 ولت بسته به طراحی مدار ممکنه فرق کنه ولی معمولا بالای 12 ولته.
              دلایل دیگه ای که می تونن باعث افت ولتاژ بشن تغییر ظرفیت خازن های خروجی و یا خرابی کوپلر یا 431 هست.

دیدگاه

ببینید قبلا یه تغذیه 5 ولتی مشابه تغذیه شما داشتم که زیر بار افت ولتاژ داشت. با تعویض اون خازن پلی استر مشکل حل شد. مقدار ولتاژ تغذیه آیسی از 7 تا 15 ولت بسته به طراحی مدار ممکنه فرق کنه ولی معمولا بالای 12 ولته.
                دلایل دیگه ای که می تونن باعث افت ولتاژ بشن تغییر ظرفیت خازن های خروجی و یا خرابی کوپلر یا 431 هست.
                سلام خازن روش نوشته 2u2j ظرفیتش چند میشه

دیدگاه

سلام خازن روش نوشته 2u2j ظرفیتش چند میشه
                  درود
                  ظرفیتش 2.2 میکروفاراد که احتمالا 400 ولتی هم باید باشه. البته روش 225j هم می نویسند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365 نمایش پست ها
                    درود
                    ظرفیتش 2.2 میکروفاراد که احتمالا 400 ولتی هم باید باشه. البته روش 225j هم می نویسند
                    مرسی ممنونم

دیدگاه

درود
                      تعویض کردم ولی فایده ای نداشت

دیدگاه

باسلام متاسفانه هنگام تست صدای زوزه از منبع تغذیه بلند شد و یکی از ترانزیستور های13009 ترکید اون یکی هم پایه وسط به یکی از پایه های کناری اتصال کوتاه شد خواهشا دوستان اگه میتونند لطف کنند یه راهنمایی برسونند

دیدگاه

باسلام متاسفانه هنگام تست صدای زوزه از منبع تغذیه بلند شد و یکی از ترانزیستور های13009 ترکید اون یکی هم پایه وسط به یکی از پایه های کناری اتصال کوتاه شد خواهشا دوستان اگه میتونند لطف کنند یه راهنمایی برسونند
                          درود
                          عزیزم شما با شروع کنی از قسمت اولیه برد قطعات رو تست کنی و برسی به قسمت ثانویه.
                          پل دیود ورودی رو یه پایشونو بکش بیرون و تست کن.
                          هنگام تست برد از لامپ تست استفاده کردی؟

دیدگاه

درود
                            عزیزم شما با شروع کنی از قسمت اولیه برد قطعات رو تست کنی و برسی به قسمت ثانویه.
                            پل دیود ورودی رو یه پایشونو بکش بیرون و تست کن.
                            هنگام تست برد از لامپ تست استفاده کردی؟
                            باسلام از اول که روشن بود افت ولتاژ داشت از ورودی تست گرفتم تا خروجی هم تو بی باری و هم زمانی که مصرف کننده روش بود قسمت اولیه افت ولتاژی نداشتم 320 ولت خروجی دیود پل بود 156 خروجی که از ترانزیستور های 13009 میومد روی پایه تغذیه آیسی هم 8 و خردی ولت بود حقیقتش از اول لامپ تست استفاده نکردم و اشتباه هم همین بود (اصلا لامپ تست نداشتم)
                            یه اشتباه دیگه هم این بود حالا اشتباه یا کسب تجربه این بود که با منبع تغذیه از 8 ولت به تدریج تا 18 ولت به پایه های آی سی ولتاژ دادم تا ببینم پایه های دیگه چه ولتاژی پیدا میکنند که بعد از پایان کار تغذیه رو شن کردم صدای روز کشیدن اومد و بعد یکی از ترانزیستور هام پوکید و اون یکی هم یکی از پایه هاش شورت شد دوباره کل مدارو تست بوق گرفتم دیدم بعضی از پایه های آی سی به پایه گرند آیسی شورت هستش آیسی رو درآوردم دوباره مدار و آیسی رو تست کردم دیدم بله پایه های 11،13،14 آی سی به پایه شماره 7 یا همون گرند اتصال هستند

دیدگاه

باسلام از اول که روشن بود افت ولتاژ داشت از ورودی تست گرفتم تا خروجی هم تو بی باری و هم زمانی که مصرف کننده روش بود قسمت اولیه افت ولتاژی نداشتم 320 ولت خروجی دیود پل بود 156 خروجی که از ترانزیستور های 13009 میومد روی پایه تغذیه آیسی هم 8 و خردی ولت بود حقیقتش از اول لامپ تست استفاده نکردم و اشتباه هم همین بود (اصلا لامپ تست نداشتم)
                              یه اشتباه دیگه هم این بود حالا اشتباه یا کسب تجربه این بود که با منبع تغذیه از 8 ولت به تدریج تا 18 ولت به پایه های آی سی ولتاژ دادم تا ببینم پایه های دیگه چه ولتاژی پیدا میکنند که بعد از پایان کار تغذیه رو شن کردم صدای روز کشیدن اومد و بعد یکی از ترانزیستور هام پوکید و اون یکی هم یکی از پایه هاش شورت شد دوباره کل مدارو تست بوق گرفتم دیدم بعضی از پایه های آی سی به پایه گرند آیسی شورت هستش آیسی رو درآوردم دوباره مدار و آیسی رو تست کردم دیدم بله پایه های 11،13،14 آی سی به پایه شماره 7 یا همون گرند اتصال هستند
                              سلام
                              سعی کن ببینی می تونی نقشه ای تقریبا مشابه با دستگاه خودت پیدا کنی.
                              باید خیلی با حوصله و با تامل باید مدار رو چک کنی وحتما هم لامپ تست داشته باشی تا محتمل ضرر نشی. آیسی و دو تا ترانزیستور و یا قطعات سوخته رو تعویض کن و اجازه بده دوستان هم نظرشونو بیان کنند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X