اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمترین میزان دیوتی درطراحی منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمترین میزان دیوتی درطراحی منبع تغذیه

سلام
    یه چند تا منبع تغذیه چک کردم و دیدم در حالت بی باری دیوتی سایکل تقریبا 20% دارند. حالا من یکم سیم پیچ خروجی تغییر دادم و تعداد دور زیاد کردم و میزان دیوتی تا 10 درصد پایین آوردم.
    سوئیچ خیلی کمتر هم گرم شد . حالا سوالم اینه که چرا توی طراحی که حتی خود نرم افزار میده این دیوتی توی حالت بی باری باید 20 درصد باشه . اگه کمتر کنیم چه مشکلی پیش میاد مثلا 5 درصد بشه
    ممنون

پاسخ : کمترین میزان دیوتی درطراحی منبع تغذیه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
    سلام
    یه چند تا منبع تغذیه چک کردم و دیدم در حالت بی باری دیوتی سایکل تقریبا 20% دارند. حالا من یکم سیم پیچ خروجی تغییر دادم و تعداد دور زیاد کردم و میزان دیوتی تا 10 درصد پایین آوردم.
    سوئیچ خیلی کمتر هم گرم شد . حالا سوالم اینه که چرا توی طراحی که حتی خود نرم افزار میده این دیوتی توی حالت بی باری باید 20 درصد باشه . اگه کمتر کنیم چه مشکلی پیش میاد مثلا 5 درصد بشه
    ممنون
    سلام سپهرجان ،
    پرسش شما حاوی اطلاعات کافی برای دادن پاسخ دقیق نیست ،
    کاملا بستگی به مقدار قطعات ، آرایش مدار ، توپولوژی اینکه فلایبک باشه یا فوروارد یا ... و نوع آیسی بکار رفته و مد کنترلی داره ،
    عموما با کم شده دیوتی سوییچ کمتر داغ میکنه ، چون زمان کمتری در حالت هدایت قرار داره ، مینیموم دیودتی سایکل هم به آیسی مرتبطه و معمولا برای آیسی ها یه مقدار Ton min رو ذکر میکنن ،
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X