اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای روشن کردن لامپ بخار جیوه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای روشن کردن لامپ بخار جیوه

سلام
    میخوام یک لامپ بخار جیوه 400 واتی رو با یک سوم ظرفیتش روشن کنم... چون هدفم تولید اوزون و نور ماورا بنفش هستش...
    حالا اگه با ترانس خودش روشن کنیم با تمام ظرفیت کار میکنه و به کار من نمیاد.
    ترانس گرون قیمته و سنگین و حجیم
    من خودم امدم با یک خازن 18 میکروفاراد ac سری کردمش و خوب کار میکنه.
    خازن هم بزرگه
    کسی از اساتید راه حلی دارید که جریان ac رو بدون افت ولتاژ کم کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟بگم که دیمر هم کار نمیکنه تو مدار
    کسی میتونه بگه با سری کردن خازن با برق شهر چه تغییری میکنه. چون وصل کردم به مولتیمترم و سوخت

پاسخ : کمک برای روشن کردن لامپ بخار جیوه

نوشته اصلی توسط saeedsoltany2015 نمایش پست ها
    سلام
    میخوام یک لامپ بخار جیوه 400 واتی رو با یک سوم ظرفیتش روشن کنم... چون هدفم تولید اوزون و نور ماورا بنفش هستش...
    حالا اگه با ترانس خودش روشن کنیم با تمام ظرفیت کار میکنه و به کار من نمیاد.
    ترانس گرون قیمته و سنگین و حجیم
    من خودم امدم با یک خازن 18 میکروفاراد ac سری کردمش و خوب کار میکنه.
    خازن هم بزرگه
    کسی از اساتید راه حلی دارید که جریان ac رو بدون افت ولتاژ کم کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟بگم که دیمر هم کار نمیکنه تو مدار
    کسی میتونه بگه با سری کردن خازن با برق شهر چه تغییری میکنه. چون وصل کردم به مولتیمترم و سوخت
    سلام. ابتدای امر اینکه نمیشه جریان رو بدون افت ولتاژ کم کرد(حتما ولتاژ مقداری تغییر خواهد کرد. اگر منظورتون ساخت منابع جریان ثابت هست فکر میکنم ساختش برای ac سخت باشه). معمولا در لامپ های بخار جیوه(مثل مهتابی) از سلف استفاده میکنند و این سلف به دلیل امپدانس بالا باعث کاهش جریان و ولتاژ میشه همچنین از اتوترانس هم میتونین استفاده کنین.

امیرحسین ضیا

دیدگاه

پاسخ : کمک برای روشن کردن لامپ بخار جیوه

نوشته اصلی توسط Amir Zia نمایش پست ها
      سلام. ابتدای امر اینکه نمیشه جریان رو بدون افت ولتاژ کم کرد(حتما ولتاژ مقداری تغییر خواهد کرد. اگر منظورتون ساخت منابع جریان ثابت هست فکر میکنم ساختش برای ac سخت باشه). معمولا در لامپ های بخار جیوه(مثل مهتابی) از سلف استفاده میکنند و این سلف به دلیل امپدانس بالا باعث کاهش جریان و ولتاژ میشه همچنین از اتوترانس هم میتونین استفاده کنین.
      ممنون از شما
      روشی غیر از خازنی که سری کردم باهاش دارید؟؟؟
      مقدار جریان عبوری از خازن رو چجوری با ظرفیت خازن محاسبه کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X