اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تایمر 45 دقیقه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تایمر 45 دقیقه

سلام دوستان . من تایمری میخوام درست کنم که بعد از زدن یک دکمه رله رو وصل کنه و 45 دقیقه بشمره و بعد 45 دقیقه رله رو قطع کنه و 15 دقیقه بشمره و بعد دوباره سیکل 45 دقیقه رو شروع کنه . این امکان تو خود اردوینو هست ؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

پاسخ : تایمر 45 دقیقه

نوشته اصلی توسط solimaniashkan نمایش پست ها
    سلام دوستان . من تایمری میخوام درست کنم که بعد از زدن یک دکمه رله رو وصل کنه و 45 دقیقه بشمره و بعد 45 دقیقه رله رو قطع کنه و 15 دقیقه بشمره و بعد دوباره سیکل 45 دقیقه رو شروع کنه . این امکان تو خود اردوینو هست ؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
    بله هست:

۱.میتونید اینکارو با دقت پایین با تابع millis انجام بدین.

۲.میتونید یه کریستال ساعت رو روی آردوینو قرار بدین و با ریجستر های تایمر ۲ وقفه های یک ثانیه ای درست کنید. که البته ممکنه برنامه نویسیش براتون سخت باشه اما ارزونه فقط یه کریستال ساعت نیاز دارین.

۳.میتونید از ماژول RTC DS3231 استفاده کنید این روش بالاترین دقتو میده نسبت به مورد دوم ساده تره اما هزینش زیاده.

۴.این روش یکم غیر اصولیه اما خودم انجامش دادم و نتیجه گرفتم. داخل مدار ساعت های عقربه ای یه بورد هست که سیم پیچ موتور داخل ساعت رو درایو میکنه این سیگنال ۱.۵ ولتی رو میتونید با یک یکسوساز تمام موج با دراپ پایین و تقویت بدین به وقفه خارجی میکرو و تاخیر ۱ ثانیه ای رو دریافت کنید

کلا هر روشی که پالس دقیق یک ثانیه ای به وقفه ی خارجی اعمال کنه شدنیه. ولی اگه دقت بالا نمیخواید همون millis خوبه نهایتش دو سه دقیقه خطا بده

Sent from my SM-A305F using Tapatalk

دیدگاه

ممنون از راهنمایی هاتون دوست عزیز من ماژول ساعت DS1307 به همراه حافظه (real-time clock chip) رو دارم با این ماژول امکان انجام این کار هست ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط solimaniashkan نمایش پست ها
        ممنون از راهنمایی هاتون دوست عزیز من ماژول ساعت DS1307 به همراه حافظه (real-time clock chip) رو دارم با این ماژول امکان انجام این کار هست ؟

بله چرا که نه اینم مثل ds3231 هست.
        فقط ds3231 یکم دقتش بالا تره.
        برای شروع میتونید یه کتابخونه ی مناسب دانلود کنید
        یا از کتابخونه I2C خود آردوینو استفاده کنید
        موفق باشید
        Sent from my SM-A305F using Tapatalk

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X