اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور مناسب برای اندازه گیری جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور مناسب برای اندازه گیری جریان

با سلام به همگی :smile:
    برای کار با یک کولر صنعتی, نیاز به سنسوری دارم که بتونه جریان AC را از 0 تا 30 آمپر اندازه گیری کنه. برای کار ما خیلی مهمه که بدونیم کولر کار میکنه یا نه. ظاهرا مناسبترین راه اینه که جریانی که از کمپرسور می گذره را اندازه گیری کنیم. کولرها در حالتی که روشن هستند حدود 20 آمپر جریان می کشند.
    CT هایی که در بازار هستند برای جریان بالای 50 آمپرند. البته یه شرکت ژاپنی رو یکی از همکارها در لاله زار معرفی کردن که آدرس سایتش اینه (www.multimic.com ) نمونه ها خیلی متنوع هستن. می خواستم نظر دوستایی که با این مسئله برخورد داشتند هم بدونم. خوشحال می شم اگه راهنمایی کنید. :bye[img][/img]

پاسخ : سنسور مناسب برای اندازه گیری جریان

برنامه مربوط به چه چیزی هست؟

دیدگاه

سلام. به نظر من شما از یک سنسور تشخیص جریان که بر اساس اثر هال کار می کنه استفاده کنید.
      مثلا ACS75
      از 0 تا 40 آمژر رو اندازه گیری می کنه.
      لازم به قطع سیم هم نیست. روی سیم میگذارین و بر حسب جریان ورودی، ولتاژی رو تو خروجی ایجاد میکنه.
      موفق باشین

دیدگاه

سلام
        ببنین دوست عزیز من دیتا شیت این سنسور را برات پلود کردم اینو یک نگاه بنداز شاید بدردت بخوره:
        فایل های پیوست شده

دیدگاه

چرا میخای مقدار آمپر رو بدونی؟! مگه نمیخای فقط بدونی که کولر کار میکنه یا نه!آ‌ (البته عبور جریان دلیل بر سالم کار کردن کولر نیستا ! )

اگه یه مقاومت مناسب با یکی از سیمها موازی کنی (یعنی یه راه جریان دیگه ایجاد کنی ) میشه اونو راحت تر تبدیل و حس کرد! خرجم نداره اونقدر! :nice:

دیدگاه

در واقع این کولرها برای کنترل دمای محیطی است که داخلش سیستمی نصبه که به دما خیلی حساسه و بالا رفتن دما باعث آسیب دیدن به اون سیستمها میشه.
            مسئله دیگه ای هم که هست اینه که قیمت کولرها خیلی بالاست و ترجیح می دیم که برای نصب سنسور, اصلا کولرها رو باز نکنیمو برای همین فکر کردن که بهترین راه جریانیه که از کمپرسور می گذره. اینطوری می تونیم سنسور رو سر راه تغذیه بگذاریم.
            کولر در حالتن که کمپرسور کار نمی کنه 1 آمپر جریان می کشه.
            بابت کاتالوگ ممنون. حتما میخونم وخبرش رو می دم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M.salehi
              در واقع این کولرها برای کنترل دمای محیطی است که داخلش سیستمی نصبه که به دما خیلی حساسه و بالا رفتن دما باعث آسیب دیدن به اون سیستمها میشه.
              مسئله دیگه ای هم که هست اینه که قیمت کولرها خیلی بالاست و ترجیح می دیم که برای نصب سنسور, اصلا کولرها رو باز نکنیمو برای همین فکر کردن که بهترین راه جریانیه که از کمپرسور می گذره. اینطوری می تونیم سنسور رو سر راه تغذیه بگذاریم.
              کولر در حالتن که کمپرسور کار نمی کنه 1 آمپر جریان می کشه.
              بابت کاتالوگ ممنون. حتما میخونم وخبرش رو می دم.
              من بودم از سنسور دما استفاده میکردم اونم یه جایی نزدیک به باد کولر این مطمعن تره برای تشخیص کار کردن کولر!آ‌ :nerd:

دیدگاه

شاید بهتر بود که من کاملتر توضیح بدم. :redface:
                این کولرها تو مناطق گرمسیره. معمولا 2 یا سه تا از این کولرها کنار هم قرار می گیرند. تو نمونه های قبلی دقیقا همین کار رو کردیم. اما 2تا مشکل داشت. اول اینکه سیم کشی اش کار جالبی نبود و مهمتر از اون, دوم اینکه چون کولرها کنار هم قرا می گرفتند, دماشون رو دریچه همدیگه اثر می گذاشت و گاهی درست عمل نمی کرد.

دیدگاه

سلام
                  بهترین روش اندازه گیری جریان توسط سنسور اثر هال که در ایران موجود باشه مثله: kmz10b که در بازار هم هست اینم فروشگاه pnkavosh.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X