ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2007/09/14
    4
    0

سنسور مناسب برای اندازه گیری جریان

با سلام به همگی :smile:
    برای کار با یک کولر صنعتی, نیاز به سنسوری دارم که بتونه جریان AC را از 0 تا 30 آمپر اندازه گیری کنه. برای کار ما خیلی مهمه که بدونیم کولر کار میکنه یا نه. ظاهرا مناسبترین راه اینه که جریانی که از کمپرسور می گذره را اندازه گیری کنیم. کولرها در حالتی که روشن هستند حدود 20 آمپر جریان می کشند.
    CT هایی که در بازار هستند برای جریان بالای 50 آمپرند. البته یه شرکت ژاپنی رو یکی از همکارها در لاله زار معرفی کردن که آدرس سایتش اینه (www.multimic.com ) نمونه ها خیلی متنوع هستن. می خواستم نظر دوستایی که با این مسئله برخورد داشتند هم بدونم. خوشحال می شم اگه راهنمایی کنید. :bye[img][/img]
    2008/09/29
    6,000
    423

پاسخ : سنسور مناسب برای اندازه گیری جریان

برنامه مربوط به چه چيزي هست؟
    2006/02/02
    1
    0

سلام. به نظر من شما از يك سنسور تشخيص جريان كه بر اساس اثر هال كار مي كنه استفاده كنيد.
    مثلا ACS75
    از 0 تا 40 آمژر رو اندازه گيري مي كنه.
    لازم به قطع سيم هم نيست. روي سيم ميگذارين و بر حسب جريان ورودي، ولتاژي رو تو خروجي ايجاد ميكنه.
    موفق باشين
    2007/11/29
    1,746
    23

سلام
    ببنین دوست عزیز من دیتا شیت این سنسور را برات پلود کردم اینو یک نگاه بنداز شاید بدردت بخوره:
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    2008/09/29
    6,000
    423

چرا ميخاي مقدار آمپر رو بدوني؟! مگه نميخاي فقط بدوني كه كولر كار ميكنه يا نه!آ* (البته عبور جريان دليل بر سالم كار كردن كولر نيستا ! )

اگه يه مقاومت مناسب با يكي از سيمها موازي كني (يعني يه راه جريان ديگه ايجاد كني ) ميشه اونو راحت تر تبديل و حس كرد! خرجم نداره اونقدر! :nice:
    2007/09/14
    4
    0

در واقع این کولرها برای کنترل دمای محیطی است که داخلش سیستمی نصبه که به دما خیلی حساسه و بالا رفتن دما باعث آسیب دیدن به اون سیستمها میشه.
    مسئله دیگه ای هم که هست اینه که قیمت کولرها خیلی بالاست و ترجیح می دیم که برای نصب سنسور, اصلا کولرها رو باز نکنیمو برای همین فکر کردن که بهترین راه جریانیه که از کمپرسور می گذره. اینطوری می تونیم سنسور رو سر راه تغذیه بگذاریم.
    کولر در حالتن که کمپرسور کار نمی کنه 1 آمپر جریان می کشه.
    بابت کاتالوگ ممنون. حتما میخونم وخبرش رو می دم.
    2008/09/29
    6,000
    423

نقل قول نوشته اصلی توسط M.salehi
    در واقع این کولرها برای کنترل دمای محیطی است که داخلش سیستمی نصبه که به دما خیلی حساسه و بالا رفتن دما باعث آسیب دیدن به اون سیستمها میشه.
    مسئله دیگه ای هم که هست اینه که قیمت کولرها خیلی بالاست و ترجیح می دیم که برای نصب سنسور, اصلا کولرها رو باز نکنیمو برای همین فکر کردن که بهترین راه جریانیه که از کمپرسور می گذره. اینطوری می تونیم سنسور رو سر راه تغذیه بگذاریم.
    کولر در حالتن که کمپرسور کار نمی کنه 1 آمپر جریان می کشه.
    بابت کاتالوگ ممنون. حتما میخونم وخبرش رو می دم.
    من بودم از سنسور دما استفاده ميكردم اونم يه جايي نزديك به باد كولر اين مطمعن تره براي تشخيص كار كردن كولر!آ* :nerd:
    2007/09/14
    4
    0

شاید بهتر بود که من کاملتر توضیح بدم. :redface:
    این کولرها تو مناطق گرمسیره. معمولا 2 یا سه تا از این کولرها کنار هم قرار می گیرند. تو نمونه های قبلی دقیقا همین کار رو کردیم. اما 2تا مشکل داشت. اول اینکه سیم کشی اش کار جالبی نبود و مهمتر از اون, دوم اینکه چون کولرها کنار هم قرا می گرفتند, دماشون رو دریچه همدیگه اثر می گذاشت و گاهی درست عمل نمی کرد.
    2008/09/18
    ahwaz
    1
    0

سلام
    بهترین روش اندازه گیری جریان توسط سنسور اثر هال که در ایران موجود باشه مثله: kmz10b که در بازار هم هست اینم فروشگاه pnkavosh.com
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9