اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انفجار icگیرنده بلوتوث

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انفجار icگیرنده بلوتوث

سلام
    من یک گیرنده بلوتوثusbوauxخور روبه ضبط ماشین وصل کرده بودم وبرقش رو از ساعت ماشین گرفته بودم یه مدت کار کرد ولی چند وقت پیش یهو icاش منفجر شده
    علتش چی میتونه باشه؟ رگلاتور مدار رو تست کردم سالمه ایا ممکنه رگلاتور یک لحظه درست کارنکنه"78m05"
    ممنون میشم جواب بدید

پاسخ : انفجار icگیرنده بلوتوث

حتما عکس واضح که بخش خراب برد و کمی از قطعات کنارشو نشون بده، بدین. کدوم ICش ؟
    Si vis pacem, para bellum

دیدگاه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

فقط یه icداره همون طور که میبینیدیه قسمتش منهدم شده
      یه بار رگلاتورش سوخت که عوضش کردم در ضمن وقتی از ماشین تغزیه میشد رگلاتور خیلی داغ میشد اما وقتی با منبع تغزیه خودم که اون هم12ولت بود تغزیش میکردم داغ نمیشد

دیدگاه

یه بار رگلاتورش سوخت که عوضش کردم در ضمن وقتی از ماشین تغزیه میشد رگلاتور خیلی داغ میشد اما وقتی با منبع تغزیه خودم که اون هم12ولت بود تغزیش میکردم داغ نمیشد
        سلام، علتش اینه که برق ماشین کاملا Dc و صاف نیست و ریپل داره، قبلش یه فیلتر باید بزاری که خوب DC کنه و بعد به وصیلت وصل کنی، اونم این وصلیه شما که اونطوری که معلومه فقط یک خازن ظرفیت پایین داره که اصلا جوابگو نیست.
        توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
        همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
        https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirriazikhah نمایش پست ها

سلام.
          همیشه من قبل این برد ها رگولاتور میزارم واسه همینه دیگه . اینجا معلومه آی سی اصلی ترکیده و تعمیرش به صرفه نیست . حالا باید استدلال کنیم ببینیم دلیل این مشکل چیه ؟ خوب ما اینجا نکته طراحی تغذیه داریم. رگولاتوری که روی این برد ها (عمومأ از نوع 12 ولت ) همیشه من تا جایی که دیدم 7805 سایز smd بوده . چینی ها واسه اینکه هزینه زیاد نشه از رگولاتور خوب استفاده نمیکنن . همه ی این برد ها چینی هستن . بنابراین ما باید حداقل ولتاژ ورودی رو به رگولاتور بدیم تا تلفات رو به حداقل برسونیم و از چنین مشکلاتی جلو گیری کنیم. بنابراین شما باید خروجی مدار زیر رو به ورودی ولتاژ 12 ولت برد فلش خورتون بدید.:

این مدار ولتاژ 12 ولت رو به 8 ولت (فیکس 8 ولت ) تبدیل میکنه که کاملا صاف و بدون نویز هست و با کمتر از 10 هزارتومن میشه درستش کرد.
          حتما حتما به بدنه 7808 یک هدسینک مناسب با خمیر سیلیکون بزنید . دیگه این مدار رو بسازید برد فلش خور براتون عمری کار میکنه.
          موفق باشید.

دیدگاه

پشت مدار یه 78m05نصبه یعنی رگلاتور ریپل رو حذف نمیکنه
            پس علت انفجار همین ریپل بوده؟

سلام این دیود4007کاربردش چیه چون تو مدارهای رگلاتور ندیدمش

دیدگاه

پشت مدار یه 78m05نصبه یعنی رگلاتور ریپل رو حذف نمیکنه
              پس علت انفجار همین ریپل بوده؟

سلام این دیود4007کاربردش چیه چون تو مدارهای رگلاتور ندیدمش
              سلام
              رگولاتور یکی از کارهای اصلیش تثبیت کننده ولتاژ هست . یعنی ریپل خیلی کم یا در حد صفر میشه.
              علت انفجار این بوده که رگولاتور سوخته و رگولاتور میسوزه برق ورودی رو به خروجیش وصل میکنه و ولتاژ 12 ولت رفته و برد فلش خور شمارو ترکونده.( ریپل نمی ترکونه نویز میندازه . )
              اون دیود واسه اینکه وقتی برق مدار رگولاتور قطع میشه خازن توی خروجی رگولاتور دشارژ نشه و ولتاژ برگشتی رگولاتور رو نسوزونه . فقط واسه همینه و عمری بودن کار.
              موفق باشید.

دیدگاه

ممنون اما این رگلاتور نسوخته همین الان امتحانش کردم یک بارسوخته بود عوضش کردم درست شد اما این دفعه اصلا نسوخته فقط icسوخته
                ایا علت سوختن چیزی غیر از رگلاتور بی کیفیت میتونه باشه؟

دیدگاه

ممنون اما این رگلاتور نسوخته همین الان امتحانش کردم یک بارسوخته بود عوضش کردم درست شد اما این دفعه اصلا نسوخته فقط icسوخته
                  ایا علت سوختن چیزی غیر از رگلاتور بی کیفیت میتونه باشه؟
                  سلام
                  همون یکباری که سوخته آسیب رو زده . بله رگولاتور هم میتونه بی کیفیت باشه و برق رو بالا و پایین کنه.
                  این مشکل همش به تغذیه مشکل دار بر میگرده.
                  موفق باشید.

دیدگاه

ممنون بابت توضیحات خیلی بدردم خورد

دیدگاه

ممنون بابت توضیحات خیلی بدردم خورد
                      سلام.
                      خواهش میکنم دوست عزیز .
                      موفق و موید باشید.

دیدگاه