اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص درایور LCD گرافیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص درایور LCD گرافیکی

سلام
    من یه ال سی دی گرافیکی 64*128 از یه بنده خدایی خریدم که خودشم نمیدونه درایور ال سی دی چیه!
    چطور میتونم متوجه بشم که درایورش KS0108 هستش یا ST7920 ؟!
    اینم عکسشه:

پاسخ : تشخیص درایور LCD گرافیکی

lcd 12864b v2.0
    http://qqtrading.com.my/graphic-lcd-128x64-pixel-yellow-backlight-parallel-interface-display-module-12864b-v2
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

ممنون
      این پیچ رو قبلا دیده بودم نوشته KS0108 هست اما فکر کنم تصویر رو اشتباه گذاشته یا شاید توضیحاتش اشتباهه!
      چون تو این مدت خیلی سرچ کردم در موردشون و آخر هم یه ال سی دی دیگه خریدم که KS108 هست و متوجه شدم که در ال سی دی های با درایور KS0108 روی پایه های شماره 15 و 16 عبارت CS1 و CS2 نوشته شده اما در ال سی دی دارای درایور ST7920 با نام PSB و NC مشخص شده.
      همچنین در مدل KS0108 سه عدد آی سی پشت بورد (آی سی های قیری) در یک ردیف قرار دارند اما در مدل ST7920 این سه آی سی به صورت مثلثی قرار گرفتن.
      جدیدترین ویرایش توسط BraveKnight; ۰۹:۰۹ ۱۳۹۹/۰۵/۰۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط BraveKnight نمایش پست ها
        ممنون
        این پیچ رو قبلا دیده بودم نوشته KS0108 هست اما فکر کنم تصویر رو اشتباه گذاشته یا شاید توضیحاتش اشتباهه!
        چون تو این مدت خیلی سرچ کردم در موردشون و آخر هم یه ال سی دی دیگه خریدم که KS108 هست و متوجه شدم که در ال سی دی های با درایور KS0108 روی پایه های شماره 15 و 16 عبارت CS1 و CS2 نوشته شده اما در ال سی دی دارای درایور ST7920 با نام PSB و NC مشخص شده.
        همچنین در مدل KS0108 سه عدد آی سی پشت بورد (آی سی های قیری) در یک ردیف قرار دارند اما در مدل ST7920 این سه آی سی به صورت مثلثی قرار گرفتن.
        خیلی هم عالی. حالا شما که انقدر تحقیق کردی کدوم درایور بهتره؟فرقشون چیه از لحاظ کیفیت؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X