اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت نوسان گیر یا تثبیت کننده ولتاژ موتور برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت نوسان گیر یا تثبیت کننده ولتاژ موتور برق

سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم:
    دوستان میخواستم بدونم امکانش هست ما بین خروجی موتور برق و ورودی مصرف کننده (که وسیله مورد نظرم اینورتر جوش هست) مداری چیزی قرار داد که بشه نوسانات خروجی موتر برق و گرفت و تثبیتش کرد و به اصطلاح فییلترش کرد این نوسانات باعث خرابی اینورتر شده
    ممنون میشم اگه نقشه مداری یا حتی وسیله آماده ای که میدونید مفید هست و در اختیارم بزارید

پاسخ : ساخت نوسان گیر یا تثبیت کننده ولتاژ موتور برق

سلام
    با توجه به اینکه اینورتر در بخش ورودی خود ابتدا ولتاژ AC را یکسو و سپس با ذخیره سازی در بانک خازنی فیلتر می کند هیچ نیازی به مدار واسط نمی باشد. مشکل شما احتمالا از خود موتور برق است. ولتاژ خروجی را اندازه گیری کردید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadalian نمایش پست ها
      سلام
      با توجه به اینکه اینورتر در بخش ورودی خود ابتدا ولتاژ AC را یکسو و سپس با ذخیره سازی در بانک خازنی فیلتر می کند هیچ نیازی به مدار واسط نمی باشد. مشکل شما احتمالا از خود موتور برق است. ولتاژ خروجی را اندازه گیری کردید؟
      سلام دوست عزیز حقیقتش اینورتر مال یکی از دوستان بنده هست و این بنده خدا میگه دستگاه و به موتوربرق وصل میکنم میسوزه و باید ببرم تعمیر و در مورد سوال تو ن عرض شود خیر اندازه نگرفتم

دیدگاه

از دوستان کسی برای این موضوع طرحی نداره

دیدگاه

توان موتور برق چقدره?
          بنظرم علت سوختن دستگاه جوشکاری این بوده که جریان کافی بهش نمی رسیده
          اینورتور جوشکاری من توی امور معمولی حدود 25 تا 30 آمپر جریان می کشه و این جریان بالا رو تا جاییکه چک کردم موتورهای برق قوی مثل رمیکس 6000 واتی که 87 کیلوگرم وزنشه میتونه تامین کنه. یعنی زیر 6000 وات احتمالا دستگاه جوش مساله پیدا میکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X