اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی درباره اتصال ماینر به پنل خوشیدی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی درباره اتصال ماینر به پنل خوشیدی

سلام دوستان
    من یک عدد ماینر s9 دارم که حدود 1350 وات میشه. همچنین 7 عدد پنل خورشیدی 320 وات پلی کریستال و 1 عدد 375 مونو کریستال دارم
    من برای راه اندازی پاور ماینر ؛ پنلهارو به صورت سری بستم و 320 ولت dc به پاور متصل کردم. پاور خوشبختانه راه اندازی شد و تونستم ۲ عدد از هشبردارو راه اندازی کنم ولی سومین هشبرد که میخپاد راه اندای بشه پاور ریست میشه.
    پنلهارو به صورت 4تایی سری کردم و 2 دسته موازی به پاور متضل کردم و باز مشکل همون شد

حالا به نظرات شما برای راه اندازی این پاور با پنل خورشیدی نیازمندم

سلامت باشید.

پاسخ : راهنمایی درباره اتصال ماینر به پنل خوشیدی

با سلام
    ابتدا باید پنلها را بیک بانک باتری متصل کنید . باتریها را شارژ کنید و سپس ماینرها را از باتری ها تغذیه کنید اینطوری شبها هم میتوانید بکار ادامه دهید. مشکل فعلی شما عدم تامین جریان لازم از طرف پنلهاست .

دیدگاه

مهندس هر پنل حدود 7 آمپر میده که میشه 2100 وات .چطور اخه ممکنه که کم باشه؟!!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
      با سلام
      ابتدا باید پنلها را بیک بانک باتری متصل کنید . باتریها را شارژ کنید و سپس ماینرها را از باتری ها تغذیه کنید اینطوری شبها هم میتوانید بکار ادامه دهید. مشکل فعلی شما عدم تامین جریان لازم از طرف پنلهاست .
      و اینکه شب ها به برق معمولی وصله

دیدگاه

منتظر یاری سبزتان هستیم

دیدگاه

مشخصاتی از پنل ها میدین؟ ترجیها اگه دیتاشیت دارین از پنل ها اونو آپلود کنید، میخوام مقدار ولتاژ، جریان و توان خروجی و چندتا پارامتر دیگه رو هم ببینم.
          توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
          همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
          https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

نوشته اصلی توسط الماسی نمایش پست ها

دلfh sghl یfh sghl ل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

و اینکه شب ها به برق معمولی وصله
            با سلام
            آیا شما خودتان جریان پنلها را اندازه گیری کرده اید ؟ پنلهای خورشیدی در حالیکه هوا صاف و بدون ابر باشد و آفتاب در ظهر تابستان بصورت عمودی بر آنها بتابد ممکن است بتواند مشخصات ولتاژ و جریان ثبت در دیتا شیت را ارائه نماید که آنهم با مرور زمان کاهش می یابد (راندمان پنلها کم میشود) شما ابتدا جریان و ولتاژ را اندازه گیری کنید همچنین جریان لحظه ای راه اندازی کلیه دستگاههای الکتریکی از جریان نامی آنها بسیار بیشتر است به همین دلیل پیشنهاد بکاربردن باتری شد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها
              مشخصاتی از پنل ها میدین؟ ترجیها اگه دیتاشیت دارین از پنل ها اونو آپلود کنید، میخوام مقدار ولتاژ، جریان و توان خروجی و چندتا پارامتر دیگه رو هم ببینم.
              درود بر شما

با سلام
              آیا شما خودتان جریان پنلها را اندازه گیری کرده اید ؟ پنلهای خورشیدی در حالیکه هوا صاف و بدون ابر باشد و آفتاب در ظهر تابستان بصورت عمودی بر آنها بتابد ممکن است بتواند مشخصات ولتاژ و جریان ثبت در دیتا شیت را ارائه نماید که آنهم با مرور زمان کاهش می یابد (راندمان پنلها کم میشود) شما ابتدا جریان و ولتاژ را اندازه گیری کنید همچنین جریان لحظه ای راه اندازی کلیه دستگاههای الکتریکی از جریان نامی آنها بسیار بیشتر است به همین دلیل پیشنهاد بکاربردن باتری شد.
              درود بر مهندس
              خدمت شما بگم مهندس من از باتری و اینورتر بع دو دلیل استفاده نکردم1- خرح بالای اینورتر و باتری 2- هدر رفتن زیادی از انرژی تو اینورتر و سیما
              و اینکه من ولت دارم حدود 37 تا 40 متغیره ولی جریان نمیدونم چطوری اندازه بزنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط الماسی نمایش پست ها
                درود بر شما

درود بر مهندس
                خدمت شما بگم مهندس من از باتری و اینورتر بع دو دلیل استفاده نکردم1- خرح بالای اینورتر و باتری 2- هدر رفتن زیادی از انرژی تو اینورتر و سیما
                و اینکه من ولت دارم حدود 37 تا 40 متغیره ولی جریان نمیدونم چطوری اندازه بزنم؟
                با سلام
                آمپر متر باید بصورت سری بین پنل و مصرف کننده قرار گیرد دقت کنید ابتدا رنج اندازه گیری آمپر متر را
                روی حداکثر بگذارید ..

دیدگاه

با سلام
                  آمپر متر باید بصورت سری بین پنل و مصرف کننده قرار گیرد دقت کنید ابتدا رنج اندازه گیری آمپر متر را
                  روی حداکثر بگذارید ..
                  مهندس من یه تست دیگم کردم . با خروجی پاور یه باتری موازی کردم ولی متاسفامه بازم کم اورد

دیدگاه

با سلم
                    با چه نوع باتری؟ آیا باتری در شارژ کامل بود ولتاژ و جریان باتری چقدر است ؟

دیدگاه

مطمئنا مشکل امپر دارید ، پنل های خورشیدی امپرشون اسمی هست ، در واقعیت خیلی تفاوت داره با کاتالوگ .
                      بهتره یک امپرمتر سر راه مصرف کننده قرار بدید
                      جدیدترین ویرایش توسط Mahdy111; ۰۸:۵۴ ۱۳۹۹/۰۵/۱۶.

دیدگاه

با سلم
                        با چه نوع باتری؟ آیا باتری در شارژ کامل بود ولتاژ و جریان باتری چقدر است ؟
                        مهندس جان ظاهرا یه جریان لحظه ای میکشه پنل قادر نیس جریانو تامین کنه.
                        اون تست با باتری که خدمتتون گفتم من ازمایشم ناقص بود . هر هشبرد ۳تا تغذیه داره من فقط یه سیم نیم داده بودم بع یدونه از سوکتا. دیروز فیشاشو تهیه کردم و از ۹تا سیم ۶تا سیم پاور وصل کردم و ۳تا باتری زدم خوشبختانه راه افتاد و فهمیدیم که مشکل همون جریان لحظه ای که میکشه حالا بفکر اینم که چطوری راش بندازم با باتری و بعدا باتریو از مدار خارج کنم و پاور وصل شه

دیدگاه

سلام دوستان
                          من هم چهار تا پنل خورشیدی دارم و میخوام یه اس 9 بهشون وصل کنم و خوب مثل همین دوستمون نمی خوام اینورتر استفاده کنم و میخوام مستقیم از برق دی سی استفاده کنم حالا سوالم اینه میشه مستقیم از باتری به هش بردها برق داد یا این وسط یه تنظیم کننده وتاژی چیزی میخواد اگه میشه اهنماییم کنید ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X