ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2020/03/12
    9
    0

مشكل در تطبيق آمپلي فاير ماشين

سلام
    وقتتون بخير باشه
    من راستش گيج شدم يخورده شايد سوالم كليشه اي باشه ولي خيلي ممنون ميشم كمكم كنين
    من يه امپلي فاير دو كانال هزار و هشتصد وات خريدم و از قبل يه باند ٧١٨ داشتم منتها سلف روي كراس اورش شكسته بود، وقتي با مولتي متر مقدار مقاومت باندو تست كردم يچيزي حدود سه و نيم اهم بود و رفتم بيرون يه سلف اورجينال خود ٧١٨ از اين آبي ها كه مقدار مقاومتش ١.٢ اهم بود براش گرفتم و سر جاش لحيم كردم اما مقاومت بلندگو بعد از وصل كردن سلف يچيزي حدود يك و هشت تا دو اهم كاهش پيدا ميكنه،آمپلي فاير هم از مارك HUNL گرفتم كه توي سايتش نوشته از 2~6 اهم امپدانس رو تحمل ميكنه،راستش من اينو براي استفاده توي خونه گرفتم،اولش اومدم بصورت بريج وصلش كردم كه قدرت و كيفيت صداش واقعاً عالي بود ولي امپلي فاير خيلي گرم ميشد،گفتم تو حالت بريج بايد اهم دوبرابر در نظر گرفته شه براي همين اومدم به يك كانال وصلش كردم و وقتي ولومو از يه مقدار بيشتر كنم ميره روي حالت پروتكشن،
    ديروز يك جفت ٦٩٧٤ ديدم و از ديوار خريدم تست شده ولي كراس اور ندارن مثل كنوود،و صداشون خيلي خوبه اما اون بيس ٧١٨ رو ندارن برا همين اومدم بريج زدم هرسه تاشو يعني مثبت و منفي هر كدوم از باند ها رو به هم وصل كردم بصورت سري و ٧١٨ رو بينشون قرار دادم سلف رو هم جدا كردم از ٧١٨ كه به سه و نيم رسيد مقاومت ٧١٨،و يه مثبت از ٦٩٧٤ و يه منفي از اون يكي ٦٩٧٤ بعنوان خروجي داشتم با امپدانس ٧.١(هفت و يك دهم)و بصورت بريج به امپلي فاير وصلش كردم اما صداي يك طرف از اون يكي بيشتر ميشه انگار صدا بيشتر به اون سمتي ميره كه اهم بيشتري داره و امپلي فاير گرم ميشه (داغ نه) حالا سوالم اينه نميشه يه راهي باشه هر سه تارو توي مدار داشت بصورتي كه صدا بالانس باشه ؟ و از طرفي وقتي هر دوتا ٦٩٧٤ رو بصورت جدا به كانال چپ و راست وصل كنم خيلي خيلي كم گرم ميشه ولي وقتي ٧١٨ رو ميزارم گرم ميشه و صد البته مشهوده كه بيس و قدرت ٧١٨ بيشتر از پايونرهايي كه گرفتمه،البته Gain رو تا اخر زياد كردم كه بيس بيشتري داشته باشه چون وقتي سوال كردم گفتن كه نميشه بهش ساب وصل كني و باند همزمان، يا باند يا ساب،ولي گفتن ٤ تا بلندگو رو جواب ميده،بعنوان منبع تغذيه ش هم يدونه از ترانس هاي صنعتي ١٢ ولت دي سي٢٠ امپر گذاشتم
    2020/03/12
    9
    0

پاسخ : مشكل در تطبيق آمپلي فاير ماشين

2018/12/11
    19
    2

سلام.
    اولین مشکل عمده شما کم بودن جریان منبع تغذیه شماست حداکثر توان خروجی امپ شما کمتر از ۲۴۰ واته پس برای باند یا بلندگوی ۷۱۸ وات نامی شما حداقل ۶۶ امپر میخوای وقتی یکی امپی مثل یا حتی کمتر از مال شما را می خواد رو ماشین ببنده یه باتری با یه دینام به ماشین با خازن ۴ فاراد برای کم نیوردن به عنوان منبع استفاده می کنند حالا شما لازم نیست همه این کارها را کنی شما فقط اول امپرا تامین کن تا به خروجی توان زیاد.

سوالی پیش میاد که مولد صدا شما یا چیزی که ازش صدا را می گیری چیه؟ ضبط ماشینه یا گوشی یا کامپیوتر این مهمه و اینکه مدل یا ترجیحا عکی از مدل و تنظیمات امپ را بذارید .

امپ ها در برابر واکنش فرکانسی متفاوتی دارند یکی فول رنجه یکی میدرنجه یکی بیس یا سابه و... ، دقیقا مثل بلندگو ها احتمالا امپ شما میدرنجه ینی کلا صدا ساب به شما نمیده اگه چوری تنظیم بشه که صدای ساب به ما بده احتمال فشار و در نهایت سوختن باند یا امپ وجود داره بعضی از امپ ها خروجی ساب جدا دارند
    2020/03/12
    9
    0

Question پاسخ : مشكل در تطبيق آمپلي فاير ماشين

سلام و ممنون بابت توضيحات مفيدتون
    حق با شماست من دقت به توان ترانس نكرده بودم
    ولي نكته ش اينجاست كه توي ولوم بالا هم كم نمياره و اصلا ترانس گرم نميشه،از اين ترانس هاي صنعتيه ،از طرفي قيمت يدونه صد آمپرشو ديدم بالاي ششصد هزار تومن بود!!!و من از اين سيستم براي خونه استفاده ميخوام كنم راستش به كل از سينماي خانگي بدم مياد چون اصلا اون صدايي رو كه بايد يا نميدن يا اگه بدن اون تفكيك باند هاي ماشينو ندارن و از طرفي قيمتشون بالاي سه چهار ميليونه الان!
    عكس امپلي هم ميفرستم يه امپلي فاير ١٨٠٠ واته اما سوال اينجاست كه ايا اين عدد واقعيه؟!ماركشم HUNL كه فكر كنم ساخت امريكاس كه توي ايران زياد پيدا نميشه و فقط دو كانال داره و يه ولوم براي Gain و يه كليد كه نوشته Low pass filter كه از ٤٠ تا ٢٢٠ هرتز متغيره كه وقتي اونو فعال ميكنم فقط صدايي مثل صداي ساب ووفر خالي از موزيك پخش ميشه،
    الان دوتا باند پايونر ٦٩٧٤ پونصد وات و يه ٧١٨ دارم كه روي امپلي جاي دوتا فيش ورودي داره چپ و راست كه اون سرشم AUX به لپ تاپ وصل ميكنم و باندها رو در حالت بريج وصل كردم به اين صورت كه يكي از مثبت و منفي هر كدوم باندا به هم وصله و مثبت يكي از باندا به مثبت كانال اول و منفي اون يكي باندو به منفي كانال دوم وصل كردم (اصطلاحاً بريج) و وقتي باهاش موزيك پخش ميكنم بوم بوم هم دارن نه به اندازه ي ساب اما چون داخل باكس قرارشون دادم از بوم بوم يه ساب سينما خانگي متوسط بيشتره اما مشكل اينجاست سه تا باند دارم و يكي از مشكلاتم همينه كه چطور ميتونم ٣ تا رو داخل مدار وصل كنم و از طرفي اينكه يك پاور كامپيوتر دارم و يدونه هم اين ترانس صنعتيه ، نميشه ادغامشون كرد يا اون ترانسي كه داخلشه كه روش نوشته ١٢ ولت ٢٠ امپر رو با يه ١٢ ولت مثلا ١٠٠ امپر جايگزين كنم؟يا اگه يه افزاينده جريان
    DC به DC بزارم ولي ولتاژش بالاتر نره؟
    اينم مشخصات امپلي فايره كه توي سايت سازنده ش پيدا كردم

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.65098)]SPECIFICATION:-THD: < 0.1 %-Frequency Response: 10 Hz - 40 KHz + - 1 dB-Signal to Noise Ratio: > 85 dB-Input Sensitivity: 200 mV-Bass Boost: 12 dB-Speaker Impedance: 2 - 6 Ohms-Power Fuse: 20A - 40A (Refer Flank Panel Text)[/COLOR][COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.65098)]
    [/COLOR]
    ویرایش توسط rezooooo : 2020/07/29 در ساعت 01:21
    2018/12/11
    19
    2

شما ۱۸۰۰ وات صدا برای سینما خانگی می خوای ؟ ما با ۱۰۰۰ وات یه مجاس ۲۵۰۰ نفره میگردونیم شما کم اوردن امپا چطوری میفهمی؟احتمالا پاور کامپیوتر با ترانس صنعتی جواب بده البته اسمش صنعتی به راحتی نمی شه فهمید که داغ میکنه یموقع دیگه خروجی نداره مشکل دوم شما تطبیق امپدانس ورودیه اگه اشتباه نکنم خروجی صدای لپ تاپ ۸ یا ۱۶ اهمه و ورویه امپ شما ۸۵ اهمه پس شما به یه مداربافر یا امپلی فایر ترانزیستوری با خروجی ۸۵ اهم باشه ( نمی دونم چطوریه تازگی بعضی از امپا یه جورایی میشه امپدانسشا تغیر داد).اگه امپ خروجی ساب نداشته باشه میشه رو فولرنج تنظیم کرده بعد فیلتر تو خروجی گذاشت یا یه باند پسیو گذاشت که شما نداری پس فیلتر بزار .رو امپ یه برچسب یا پلاک روش داره عکی اون و عکس از تنظیمات باید باشه که بشه قضاوت کرد
    ویرایش توسط عمیدی : 2020/07/29 در ساعت 20:26
    2020/03/12
    9
    0

سلام مجدد
    ممنونم از اينكه وقت ميزارين و جواب ميدين
    من كم اوردنو منظورم اينه كه ترانس صنعتيه اصلاً گرم نميكنه و اگه كم بياره تو ماشين دوستام كه سيستم دارن ديدم موقع بيس يا تو ولوم بالا انگار به يه ديستورشنميخوره يا عاميانه تر بگم انگار فشارش ميوفته يا خاموش ميشه!
    مورد بعدي اينكه من از حداكثر صداش كه استفاده نميكنم نهايتاً از بيست درصد صدا كه واقعا زياد ميشه
    بعد سوالي كه پيش مياد اينكه چطور پاور رو با اين ترانس صنعتي ادغام كرد؟
    و اين ترانسه سه تا مثبت و سه تا منفي داره اما بنظرم مستقل نيستن يعني در اصل سه تا خروجي مستقل نيست و بيشتر براي استفاده ي راحت تر اينطوري طراحيشده
    در مورد عدم تطبيق امپدانس، فكر كنم روي آمپلي منظورش اين باشه كه از ٨٥ دسيبل رو ميتونه تقويت كنه و نه ٨٥ اهم
    و از طرفي من نياز به ساب ندارم و امپلي هم خروجي ساب نداره و فقط براي يك جفت بانده كه من درحالت بريج بستمش بصورت سري كه مقاومت باندا دوبل شه
    و اين فيلتري كه شما ميگين يجور تبديله كه صدارو حذف ميكنه و تبديل به خروجي ساب ميشه كه من نيازي ندارم به اين كار
    راستي اينم بگم كه يه فيوز داره و عددش هم ٣٥ امپره ايا حتما به جريان بالاي ٦٦ امپر نيازه؟چون از بيست درصد به بالا مطمعنا نميشه پخش كرد و همسايه هاناشنوا ميشن!
    و اون فيلتر پسيو همون مقاومت(سلف)با خازن بدون قطب منظورتونه؟
    چون اشتباه نكنم كراس اور عكس اينه و خازنشان ٢.٢ و ٣.٣ الكتروليتي هستن
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6