اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موازی کردن دو شارژر موبایل جهت سریعتر و قوی تر شارژ کردن امکان پذیر است؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موازی کردن دو شارژر موبایل جهت سریعتر و قوی تر شارژ کردن امکان پذیر است؟

سلام .عرض ادب و احترام دارم خدمت اعضا و ادمینهای محترم.ممنون میشم اگه منت بزارید و سوال بتده رو پاسخ بدید؟اگه دو صارژر رو یه صورت موازی به هم وصل کنیم ،آیا روند شارژ بهتر خواهد شد یا خیر
    خواهد شد یا خیر؟

پاسخ : موازی کردن دو شارژر موبایل جهت سریعتر و قوی تر شارژ کردن امکان پذیر است؟

نوشته اصلی توسط علی قادری فر نمایش پست ها
    سلام .عرض ادب و احترام دارم خدمت اعضا و ادمینهای محترم.ممنون میشم اگه منت بزارید و سوال بتده رو پاسخ بدید؟اگه دو صارژر رو یه صورت موازی به هم وصل کنیم ،آیا روند شارژ بهتر خواهد شد یا خیر
    خواهد شد یا خیر؟
    سلام، تا اونجایی که بنده اطلاع دارم گوشی ها خودشون دارای آیسی و مدار شارژ هستن و با اون جریانی که خودشون صلاح بدونن باتری رو شارژ میکنن، حالا چه شارژر موازی کنی که جریان بیشتر شه یا حتی از شارژر با آمپراژ بالاتر استفاده کنی، باز هم باتری با اون جریانی که آیسی های شارژر صلاح بدونه شارژ میشه، حالا اگه آمپراژ رو کمتر از حالت استانداردش انتخاب کنی، یعنی شارژری قرار بدی که جریانش کمتر از جریان استاندارد برای اون گوشی باشه در اون صورت دیر شارژ میشه.
    تنها حالتی که بشه سریع تر شارژ شه اینه که گوشیتون قابلیت فست شارژ شدن داشته باشه، شاید اگه شارژر فست و کابل فست داشته باشی به دلیل کیفیت بالاتر شارژر و کابل یکم گوشیتون بهتر شارژ بشه اما در کل نمیشه با بالا بردن آمپراژ شارژر، گوشی رو سریع تر شارژ کردچون منبع شما یا آداپتور شما هر مقدار جریانی که داشته باشه، گوشی همون مقداری که میخواد رو از شارژر جریان میکشه.
    توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
    همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
    https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

پاسخ : موازی کردن دو شارژر موبایل جهت سریعتر و قوی تر شارژ کردن امکان پذیر است؟

اول اینکه دو تاشارژر موازی باعث افزایش جریان شارژ شده و باتری را سریعتر خراب می کند.(صرف نظر از مدار کنترل شارز باتری)سرعت شارژ باتری بسیار مهمه.
      دوم اینکه موازی کردن دوتا شارژر برای شارژ نشدنیه.چونکه شارژ اولی مجزا از شارژ دومی عمل میکنه.به خاطر همین ولتاژ شارژر اولی برروی شارژر دومی می افتد.چون ولتاژ شارژرها کمی بالاتر از ولتاژ باتریهاست.بنابراین شارژر ها ولتاز یکدیگر را مبنا قرار داده و جریان و قطع میکنند.(در بهترین حالت میزان شارز باتری با شارژها دیگه تون جمع میشه.)اگر هم قطع نکنند .مطمین باشید فرایند شارز ب خوبی انجام نخواهد شد.
      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X