اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال : تبدیل 220 ولت 50 هرتز به 220 ولت فرکانس متغیر بالاتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال : تبدیل 220 ولت 50 هرتز به 220 ولت فرکانس متغیر بالاتر

سلام

دوستان نیاز به مداری برای تغییر در فرکانس 50 هرتز تا فرکانس 500 هرتز دارم .. بدون تغییر در ولتاژ ...

لطفاً راهنمائی کنید ...

پاسخ : سوال : تبدیل 220 ولت 50 هرتز به 220 ولت فرکانس متغیر بالاتر

سلام، اگه مدار بخوای باید از اینوتر ها استفاده کنی اما با ماشین های الکتریکی هم یه کارایی کرد.
    اما در کل ساخت یک منبع سینوسی فرکانس متغیر که هارمونیکش کم باشه خیلی سخته
    لینک یه نمونه برد و شماتیک رو براتون گزاشتم ( لینک ) که یک اینورتر 1اسب هست که چون برای موتور استفاده میشه و موتورو خودش یک سلف بزرگ و فیلتر پایین گذر حساب میشه فیلتر گذاری نداره، که اگه سینوسی خالص بخوای کلی داستان با همین فیلتر کردن هارمونیک ها داری.
    توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
    همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
    https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها
      سلام، اگه مدار بخوای باید از اینوتر ها استفاده کنی اما با ماشین های الکتریکی هم یه کارایی کرد.
      اما در کل ساخت یک منبع سینوسی فرکانس متغیر که هارمونیکش کم باشه خیلی سخته
      لینک یه نمونه برد و شماتیک رو براتون گزاشتم ( لینک ) که یک اینورتر 1اسب هست که چون برای موتور استفاده میشه و موتورو خودش یک سلف بزرگ و فیلتر پایین گذر حساب میشه فیلتر گذاری نداره، که اگه سینوسی خالص بخوای کلی داستان با همین فیلتر کردن هارمونیک ها داری.
      سلام
      بسیار سپاسگذارم از پاسختون
      آیا اینورتری هست که 50 هرتز رو به 400 - 500 هرتز تبدیل کنه .. ؟؟

دیدگاه

همین درایو ها این کارو میکنن، اما بحث سر اینه که اولا خروجیشون سه فازه، چون برای موتور های سه فاز هستن دوما هارمونیکی هستند.
        ایونرتر هر فرکانسی که بخوای رو میده بهت ولی فیلتر کردنش کار سختیه مخصوصا اگه فرکانس خروجی و مد نظر فرکانس پایینی باشه.
        توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
        همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.

دیدگاه

سلام
          ماژول اینورتر رو در فروشگاه سایت سرچ کنید،ماژول مناسب رو پیدا میکنید که نیاز داره برد قدرتش رو هم خودتون بزنید
          فقط یکی اینکه ماژول برای فرکانس ثابت طراحی شده که باید برای فرکانس متغیر دو سه تا از پایه های ایسی کنترلر رو دستکاری کنید و در نتیجه تا ۴۰۰ هرتز و ۱۱ فرکانس متفاوت میده
          دوم اینکه رو گیت درایور برد حساب نکنید،بنظر من یه ترانس پالس بذارید برا گیت درایور
          سوم اینکه یمقدار با دقت دیتاشیتش رو بخونید
          چهارم همونطور که دوستان گفتن سینوسی حاصل هارمونیک داره و باید فیلتر بشه
          موفق باشید
          ................Fx7SAM................

دیدگاه

ترانس پالس بذارید برا گیت درایور
            سلام، در این مورد میشه توضیح بدین؟
            مثلا من یک ماسفت دارم، با TC4427 دارم درایوش میکنم، مشکلی داره این آیسی؟ برتری های این ترانس که میگین چیه؟ و اگه مدار نمونه ای هم دارین، قرار بدین ممنون میشم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
              سلام
              ماژول اینورتر رو در فروشگاه سایت سرچ کنید،ماژول مناسب رو پیدا میکنید که نیاز داره برد قدرتش رو هم خودتون بزنید
              فقط یکی اینکه ماژول برای فرکانس ثابت طراحی شده که باید برای فرکانس متغیر دو سه تا از پایه های ایسی کنترلر رو دستکاری کنید و در نتیجه تا ۴۰۰ هرتز و ۱۱ فرکانس متفاوت میده
              دوم اینکه رو گیت درایور برد حساب نکنید،بنظر من یه ترانس پالس بذارید برا گیت درایور
              سوم اینکه یمقدار با دقت دیتاشیتش رو بخونید
              چهارم همونطور که دوستان گفتن سینوسی حاصل هارمونیک داره و باید فیلتر بشه
              موفق باشید
              ممنون از پاسختون .. بنظرتون ساده ترین راه حلتون برای یک مبتدی چیه .. ؟؟
              کدو راه هزینه و دردسر کمتری داره

آیا لینکی هم دارید ..؟؟
              آماده باشه بهتر .. نبود برد میسازم براش ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X