اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با دیباگ کردن در STM32IDE

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با دیباگ کردن در STM32IDE

سلام.
    توی نرم افزار keil خیلی راحت توی قسمت دیباگر، میتونستم مقدار متغیر رو ببینیم و همزمان اونارو تغییر بدم اما توی STM32IDE مشکل دارم.
    توی این کامپایلر در حالتی که دیباگر run هست نمیتونم مقدار متغیر رو تغییر بدم، باید حتما دیباگ رو متوقف کنم بعد مقدار رو تغییر بدم و مجددا دیباگ رو ادامه بدم.
    تب varables چه در حالت Run و چه در حالت pause در کل غیر فعاله و هیچی نمیتونم بهش اضافه کنم.

تب live expressions چه در حالت run و چه در حالت pause نمیتونم به متغیر ها مقدار دهی کنم فقط میتونم مقدار اونارو ببینم:

و تب expressions در حالتی که دیباگر pause هستش، میتونم متغیر هارو مقدار دهی کنم ولی به محض اینکه دیابگر رو Run میکنم این قسمت کلا غیر فعال میشه:
    در حالت pause:

در حالت run:

در ضمن از آخرین نسخه STM32 ide هم دارم استفاده میکنم.

و یک مشکل دیگه ای هم که دارم که بازم به دیباگر مربوطه، وقتی یک پروژه ای رو دارم دیباگ میکنم، متغیر هاییکه توی حالت دیلاگ تعریف کردم ، فرض کنید همین پروژه با همین متغیر ها، وقتی پروژه رو میبندم و میرم یک پروژه دیگه ای رو دیباگ کنم، تمام متغیر های پروژه قبلی توی این پروژه هم هستن! و مجبورم اونارو پاک کنم و برای پروژه جدید متغیر های خودشو مانیتور کنم که وقتی برم تو یه پروژه دیگه باز همین متغیر های پروژه قبلی توی پروژه جدید هم هستن! اینم یک مشکل آزار دهندس که توی keil اینطوری نبود، اگه راه حلی میدونید ممنون میشم ارائه کنید.
    توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
    همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
    https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

پاسخ : مشکل با دیباگ کردن در STM32IDE

سلام دوستان، مشکل من کماکان حل نشده، ممنون میشم وقت بزارین.
    توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
    همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.

دیدگاه

پاسخ : مشکل با دیباگ کردن در STM32IDE

سلام.
      این مشکلات مربوط به خود نرم افزار هست، یعنی اون مشکل مربوط به متغیرها که برای همه پروژه ها همون متغیر های در محیط دیباگ تکرار میشن مربوط به خود کامپایلر هست و باید منتظر آپدیت باشیم.
      و ظاهرا توی قسمت دیباگ امکان هم مشاهده و هم تغیر آنلاین متغیر ها نیست!
      امیدارم هرچی زودتر این مشکل ها هم حل بشن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X