اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خازن بهتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خازن بهتر

سلام. من میخواهم در یک مدار یک سوساز تمام پل علاوه بر استفاده از یک خازن الکترولیت که به عنوان خازن صافی مورده استفاده قرار میگیره، یک خازن 100 نانو فاراد هم به شکل موازی استفاده کنم.
    برای حذف نویز فرکانس بالای احتمالی.
    خروجی ترانس 16 ولت و 15 آمپر است. از خازن پولی استر باید استفاده کنم یا از mkt ؟؟

پاسخ : خازن بهتر

نوشته اصلی توسط mehrannohtanipour نمایش پست ها
    سلام. من میخواهم در یک مدار یک سوساز تمام پل علاوه بر استفاده از یک خازن الکترولیت که به عنوان خازن صافی مورده استفاده قرار میگیره، یک خازن 100 نانو فاراد هم به شکل موازی استفاده کنم.
    خروجی ترانس 16 ولت و 15 آمپر است. از خازن پولی استر باید استفاده کنم یا از mkt ؟؟
    پلی استر، خازن*های MKT بری ولتاژهای بالا و AC طراحی شده.

دیدگاه

سلام.والا به نظر من که برای این جریانی که گفتین mktبهتره
      به نظر من پلی استر برا جریان پایین تر بهتره.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
        البته خازن ها موازی اند با کل مدار ( یک الکترولیت و یک پلی استر). ولی به خاطر حذف نویز ها با فرکانس بالاتر بنظرم پلی استر بهتره. من این آداپتور را برای کاربردهای عمومی میخوام استفاده کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
          چرا با توجه به جریان بالا خازن MKT بهتر هست و خازن پلی استر مناسب جریان های پایین می باشد؟ لطفا توضیح بدید بنده از نادانی در بیام!

دیدگاه

البته خازن ها موازی اند با کل مدار ( یک الکترولیت و یک پلی استر). ولی به خاطر حذف نویز ها با فرکانس بالاتر بنظرم پلی استر بهتره. من این آداپتور را برای کاربردهای عمومی میخوام استفاده کنم.
            سلام
            نویز ها رو بهتره از اول در ورودی مدار حذف کنی. (به کمک لاین فیلتر.). توپولوژی های مختلفی داره که تو نت نمونه هاش هست.
            در خروجی هم همون خازن های الکترولیتی کافیه. (به شرط در نظر گرفتن ریپل جریان.). خیلی رو خازن 100 نانو حساس نشو. اگه فیلتر ورودی رو درست در نظر بگیری دیگه 100 نانو نیازی نیست.
            100 نانو تو ورودی مصرف کننده هایی که قراره از این منبع تغذیه استفاده کنن دارای اهمیت هستند. (مثل 100 نانو هایی که در ورودی تغذیه ی آی سی ها لحاظ میشه.).
            موفق باشی
            *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط J35U51510V3 نمایش پست ها
              چرا با توجه به جریان بالا خازن MKT بهتر هست و خازن پلی استر مناسب جریان های پایین می باشد؟ لطفا توضیح بدید بنده از نادانی در بیام!
              پس شما یه سرچ بزنید تو انجمن می بینید کسایی که تو ساخت کوره القایی
              از خازن پلی استر استفاده کردن ،به دلیل عبور جریان و فرکانس بالا از خازنشون،
              خازن در عرض چند ثانیه ذوب شده،
              و با خازن mktبه زور نتیجه گرفتن!!
              من این آداپتور رو برا استفاده عمومی می خوام.
              اگه برا مدارت معمولی می خوایی،پلی استر هم کفایت می کنه.
              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

مدار پاور کامپیوتر بنده فابریک لاین فیلتر نداشت از چوک فیلتر یک پاور معیوب و یک خازن پلی استر 680nf 630v استفاده کردم و برای حذف نویز از شاشی به لاین فلیتر یه تیکه کارت وزیت کاغذی گذاشتم پیچ کردم پاور رو بستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X