اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خراب شدن مدار جرقه زن بعد یک دقیقه کار کردن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خراب شدن مدار جرقه زن بعد یک دقیقه کار کردن

من مدار شوکر رو ساختم و نوسان ساز رو با 555 پیاده سازی کردم و از ۱۰عدد خازن ۱۰ نانو فاراد هزار ولتی استفاده کردم و ترانسم هم ۱۲ الی ۱۴ ولت به ۲۲۰ بود بعد یک دقیقه جرقه زدن که خیلی خوب عملکرد جرقه قطع شد و دیگه جرقه نزد دیود هایی که برای بستن خازن ها به هم بکار بردم 1n4007 بود ولتاژ ورودیم ۱۸ ولت بود که با رگلاتور tip31 کاهش دادم و برق حدودا یک نیم امپر (اداپتور لپتاب بود) بنظر میاد نوسان ساز مدارش سالمه ولی سئوالی که برام پیش اومده اینه که دیود ها اسیب دیدن یا خازن ها! برق خروجی تو مدار جرقه زن بسیار ضعیف شده و فقط از فاصله یک میلیمتری قوس الکتریکی تشکیل میشه!بنظر شما چی اسیب دیده؟تایمر رو هم عوض کردم مشکل پابرجا بود بقیه قطعات وات بالا هستند و فکر نکنم اسیب ببینن
    جدیدترین ویرایش توسط Naweed; ۰۱:۵۰ ۱۳۹۹/۰۵/۲۹.

پاسخ : خراب شدن مدار جرقه زن بعد یک دقیقه کار کردن

نوشته اصلی توسط Naweed نمایش پست ها
    من مدار شوکر رو ساختم و نوسان ساز رو با 555 پیاده سازی کردم و از ۱۰عدد خازن ۱۰ نانو فاراد هزار ولتی استفاده کردم و ترانسم هم ۱۲ الی ۱۴ ولت به ۲۲۰ بود بعد یک دقیقه جرقه زدن که خیلی خوب عملکرد جرقه قطع شد و دیگه جرقه نزد دیود هایی که برای بستن خازن ها به هم بکار بردم 1n4007 بود ولتاژ ورودیم ۱۸ ولت بود که با رگلاتور tip31 کاهش دادم و برق حدودا یک نیم امپر (اداپتور لپتاب بود) بنظر میاد نوسان ساز مدارش سالمه ولی سئوالی که برام پیش اومده اینه که دیود ها اسیب دیدن یا خازن ها! برق خروجی تو مدار جرقه زن بسیار ضعیف شده و فقط از فاصله یک میلیمتری قوس الکتریکی تشکیل میشه!بنظر شما چی اسیب دیده؟تایمر رو هم عوض کردم مشکل پابرجا بود بقیه قطعات وات بالا هستند و فکر نکنم اسیب ببینن

درود
    از چه مدل ترانسی برای این مدار استفاده کرده اید؟؟؟؟

دیدگاه

۱۴ ولت به ۲۲۰ معمولی فکر کنم ۲۰۰ میلی امپر یا ۳۰۰ میلی امپر بوده باشه ولی فکر نکنم از ترانس باشه فقط نمیدونم دیود سوخته یا خازن ها بقیه قطعات همونن که تو شماتیک نوشته

دیدگاه

دیود ها سوختن.
        شما ولتاز خیلی ززیادی رو اعمال کردید.ولتاژ تونو به 12 ولت کاهش بدید وگرنه 555 هم به شدت اسیب می بینه.خروجی 555 رو تست کن ببین ولتاز داره.
        در سمت خروجی ههم دیود ها رو دونه به دونه تست کن.خازن ها ولتاژ خیلی بالایی دارند.
        1- ولتاژ مدارت و به 12 برسون
        2-فرکانس مدارت باید در بازه سرعت سویچ دیودها و خازن ها باشه.اگه فرکانس خیلی بالایی داشته باشی ممکنه خازن ها اسیب ببینن.
        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Naweed نمایش پست ها
          سلام.
          به به !!!!چه مدار خوشگلی آماده کرده بودین!!
          احتمالا مشکل یا از ترانس افزاینده هستش که از درون اتصال کوتاه شده،
          یا از دیود ها هستش که بهتره بگم 1n4007نهایتا1000ولت رو تحمل میکنن
          که برا این مدار زیاد مناسب نیست،بهتره از دیود های high voltage
          استفاده کنین.
          بهترهtip31رو هم تست کنین.
          مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
          https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X