اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سویچ به باتری با قطع برق شهر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سویچ به باتری با قطع برق شهر

سلام
    دستگاهی دارم که با برق شهر کار میکنه ۲۲۰ ولت مصرفش در حد ۴۰ وات هست چطور میتونم با قطع شدن برق شهر اتوماتیک سویچ کنه به باتری ماشین که به باتری هم مبدل ۱۲ به ۲۲۰ وصل میکنم کیت اماده ای نیست که اینکار رو انجام بده متاسفانه خودم بلد نیستم درست کنم

پاسخ : سویچ به باتری با قطع برق شهر

نوشته اصلی توسط eq-sun نمایش پست ها
    سلام
    دستگاهی دارم که با برق شهر کار میکنه ۲۲۰ ولت مصرفش در حد ۴۰ وات هست چطور میتونم با قطع شدن برق شهر اتوماتیک سویچ کنه به باتری ماشین که به باتری هم مبدل ۱۲ به ۲۲۰ وصل میکنم کیت اماده ای نیست که اینکار رو انجام بده متاسفانه خودم بلد نیستم درست کنم
    سلام یک راه میگم قبلاً خودم هم تا یک سال از این روش استفاده کردم
    یک رله 220ولت ac که دو تیغه باز و دو تیغه بسته داشته باشه و با توجه به
    جریان مورد نظرتون رو میتونین انتخاب کنین که جنسش خوب باشه
    com های تیغه هارو رو به مصرف کننده وصل کنین تیغه های باز اون رو به فاز و نول برق
    شهر و تیغه های بسته رو به برق 220مبدل وصل کنین بوبین رله وقتی که
    به برق 220برق شهر وصل باشه تا زمانی که برق شهر هست مصرف کننده
    با برق شهر کار می*کنه و زمانی که برق شهر قطع شد برق مبدل به مصرف
    کننده وصل میشه البته اضافه کنم من از این روش برای روشنایی
    خونه و حیاط زمانی که قطع وصل برق در منطقه ما زیاد بود استفاده
    میکردم
    جدیدترین ویرایش توسط خلبان; ۲۳:۳۹ ۱۳۹۹/۰۵/۳۱.
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

سلام
      خودمم جدیدا برای لفغانستان یه سه تا دستگاه دارم که باید بااین تکنیک بین اینورتر ها و برق شهر سویچ بشه.در حالت پیش فرض برق شهر هست.یعنی زمانی که برق شهر هست رله روشنه وقتی که برق شهر خاموشه رله خاموش میشه و خود به خود تیغه های رله میفته روی برق اینورتر.شماتیکش هم در زیر کشیدم.
      اگه رله تون از نوع 12 ولتی هست یا از نوع 24 ولتی باید یک ترانس 12 یا 24 بسته به نوع رله تون به برق 220 بدین یا یک اداپتور 12که خروجی dcداشته باشه.اگه ترانس باشه که باید پل دیود هم بزنی.خروجی پل دیود یا خروجی ترانس و مستقیم به بوبین رله وصل کن.همین.زمانی که برق شهر باشه خروجی اداپتور شما برق هست و رله فعاله .در این حلات تیغه های کنتاکت و بندازید روی برق شهر.زمانی که قطع شد بندازید روی اینورتر.
      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

سلام
        سلام
        همون طور که دوستان فرمودند، این کار شدنی هست. فقط در تکمیل صحبت دوستان عرض کنم که:
        باید به این نکته دقت کنید که فرمودند برای روشنایی استفاده کردند. در شماتیک دوستمون هم از لامپ به عنوان بار استفاده شده.
        اما!!! اگر باری دارید که به صورت پیش فاز یا پس فاز هست و ذاتاً اختلاف فاز ایجاد می کنه، اگر برق شهری و برق خروجی اینورتر همفاز نباشند، این میتونه بسیار خطرناک و آسیب زننده باشه. (توجه شما رو به مبحث UPS های آنلاین و غیر آنلاین جلب می کنم.)
        بنابر این بسته به نوع بار، این پروسه ی سوییچ بین برق شهری و برق اینورتر باید با یک تاخیر زمانی ویژه انجام بشه. (تاخیر ذاتی خود رله ممکنه کافی نباشه.)
        *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X