اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پل دیود سه فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پل دیود سه فاز

سلام من یک موتور براشلس صنعتی دارم که می خواهم از ش برق تولید کنم (البته بگما شفتش خیلی سفت می چرخه) پل دیود سه فاز نداشتم یه پل دیود از چراغ شب خواب باز کردم با دریل شروع کرم به چرخوندن موتو رمنتها هیچی نشون نداد دریغ از یک ولت ایا باید برای این کار حتما پل دیود سه فاز داشته باشم البته به صورت ac ده ولتی نشون می داد و برق مستقیم بعد از پل دیود نشون نمی داد نمی شه دوتا پل دیود تک فاز را بزنم به هم بشه سه فاز ...لطفا من را راهنمایی کنید تا خراب کاری نکردم

پاسخ : پل دیود سه فاز

نوشته اصلی توسط austere نمایش پست ها
    سلام من یک موتور براشلس صنعتی دارم که می خواهم از ش برق تولید کنم (البته بگما شفتش خیلی سفت می چرخه) پل دیود سه فاز نداشتم یه پل دیود از چراغ شب خواب باز کردم با دریل شروع کرم به چرخوندن موتو رمنتها هیچی نشون نداد دریغ از یک ولت ایا باید برای این کار حتما پل دیود سه فاز داشته باشم البته به صورت ac ده ولتی نشون می داد و برق مستقیم بعد از پل دیود نشون نمی داد نمی شه دوتا پل دیود تک فاز را بزنم به هم بشه سه فاز ...لطفا من را راهنمایی کنید تا خراب کاری نکردم
    سلام
    با 6 عدد دیود به همون روش پل دیود تک فاز میشه یک پل دیود 3 فاز ساخت.
    ولی در مورد این که بشه از موتور براشلس به عنوان ژنراتور استفاده کرد شک دارم!
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

سلام،خیلی ساده همونطور که دوستمون گفت با 6تا دیود میشه همچین مداری
      ساخت.،البته اگه میخوایین ازش جریان بالایی بکشین،بهتره یا از دیود های مرغوب
      استفاده کنین،یااینکه اگر نتونستین دیودمرغوب پیدا کنین ،بهتره با همه دیود ها
      یه مقاومت نیم اهمی موازی کنین .البته اینا فقط برا جریان بالا هستش
      و اگه مدار مورد نظرتون جریانش پایین باشه فقط شیش تا دیود معمولی
      کفایت میکنه.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE نمایش پست ها
        سلام
        با 6 عدد دیود به همون روش پل دیود تک فاز میشه یک پل دیود 3 فاز ساخت.
        ولی در مورد این که بشه از موتور براشلس به عنوان ژنراتور استفاده کرد شک دارم!
        منم فکر می کنم خیلی سفته شافتش با دست یه دور کاملم بزور می چرخه دیشب طناب پیچیدم دروش کشیدم با افتخار یک ولت دی سی تقدیمم کرد البته از پل دیود استفاده کرده بودم من دیود خالی ندارم بنابراین از سه تا سیمم یکیش خالی می مونه ایا میشه دوتا پل دیود ببندم سیم نول هم مشترک باشه این جوری میشه هشتا دیود..اخه هر چی دارم پل دیوده ....یک پل دیود دارم که وقتی ترانس 16 ولت ac بهش می دم 21 ولت دی سی بهم می ده البته همونم وصل کردم به یک موتور دی سی 24 ولت بیشتر از 16.7 ولت نیم امپر بهم نداد خوب بگذریم ...الان می خوام ببینم ایا بازده موتور براشلس بهتر یا مثلا دینام ماشین یا مثلا موتور کولر بعد ایا میشه اینا رو با پل دیود دی سی کردچون سه تا سیمه می گم اگر نمیشه چه دیودی بگیریم و چجوری ببندم برای این موتورها سه سیمه...با تشکر از شما

دیدگاه

منم فکر می کنم خیلی سفته شافتش با دست یه دور کاملم بزور می چرخه دیشب طناب پیچیدم دروش کشیدم با افتخار یک ولت دی سی تقدیمم کرد البته از پل دیود استفاده کرده بودم من دیود خالی ندارم بنابراین از سه تا سیمم یکیش خالی می مونه ایا میشه دوتا پل دیود ببندم سیم نول هم مشترک باشه این جوری میشه هشتا دیود..اخه هر چی دارم پل دیوده ....یک پل دیود دارم که وقتی ترانس 16 ولت ac بهش می دم 21 ولت دی سی بهم می ده البته همونم وصل کردم به یک موتور دی سی 24 ولت بیشتر از 16.7 ولت نیم امپر بهم نداد خوب بگذریم ...الان می خوام ببینم ایا بازده موتور براشلس بهتر یا مثلا دینام ماشین یا مثلا موتور کولر بعد ایا میشه اینا رو با پل دیود دی سی کردچون سه تا سیمه می گم اگر نمیشه چه دیودی بگیریم و چجوری ببندم برای این موتورها سه سیمه...با تشکر از شما
          من در زمینه ی ژنراتور زیاد سر رشته ندارم متاسفانه. اصولاً یک آلترناتور باید با تعداد دور مشخصی بچرخه تا بتونه برق با فرکانس مشخصی رو تولید کنه.
          اینکه می گم در مورد براشلس شک دارم به این منظوره که موتور براشلس (BLDC) اساسا برای گردش در دورهای متفاوت طراحی شده و ساختارش با موتور یا آلترناتور متفاوت هست.
          در مورد انتخاب دیود همون طور که دوستمون اشاره کردن، باید متناسب با ولتاژ و جریان آلترناتور و بار لحاظ بشه.
          در مورد پل دیود.. اگر به ساختمان داخل پل دیود دقت کنید، هر کدام از ورودی های متناوب به همراه خروجی های مثبت و منفی، یک زوج دیود برای یکسو سازی یک فاز رو ایجاد می کنه.
          بنابر این، یک پل دیود برای 2 فاز به همراه یک فاز از پل دیود دوم (به نحوی که ترمینال های مثبت و منفی هر دو پل به هم متصل شود) تشکیل یکسوساز 3 فاز میدهد. (در پل دیود دوم فقط از یک ورودی و 2 خروجی استفاده می شود.)
          دینام دوچرخه های قدیمی شاید مناسب کار شما باشد.
          جدیدترین ویرایش توسط K1.IEEE; ۱۳:۰۷ ۱۳۹۹/۰۶/۰۴.
          *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X