ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2016/11/13
    187
    127

محافظ دیجیتال TRUE RMS

سلام؛دوستان پیام خصوصی زیادی در مورد محافظ دیجیتال TRUE RMS گرفتم،برا همین اینجا PCB و فایل هگز و تصاویر مربوطه رو میذارم؛امیدوارم که مفید باشه.لیست قطعات و توضیحات اضافی رو بزودی قرار میدم.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ویرایش توسط M16A2 : 2020/08/23 در ساعت 23:43
    2015/08/24
    2
    1

پاسخ : محافظ دیجیتال TRUE RMS

سلام عرض ادب
    میخواستم بپرسم لیست قطعات و توضیحات اضافیو که فرمودید کی میذارید؟؟
    2016/11/13
    187
    127

نقل قول نوشته اصلی توسط Abbas917

سلام عرض ادب
    میخواستم بپرسم لیست قطعات و توضیحات اضافیو که فرمودید کی میذارید؟؟
    سلام؛این لیست قطعات که رو خود مدار گذاشتم؛(ابعاد تصویر بزرگه زوم بفرمایید تا مشخص تر بشه)بدلیل اینکه فقط فایل هگز رو در اختیار دارید و امکان تغییر در ضریب تصحیح داخل برنامه وجود نداره،امکان داره لازم باشه دو مقاومت ثابت و متغیر سری شده (در تصویر 18 کیلو و پوت 4.7 کیلو) بین ورودی ADC میکرو و گراند رو تغییر بدید تا بتونید دقیق کالیبره کنید.برای کالیبره از ولت متر ترو آر ام اس حتما استفاده کنید.پتانسیومتر رو در دو طرف مدار هر طرف که براتون مناسب تره میتونید بزارید.
    برای نمایش روی سون سگمت به منظور ثبات بهتر عدد نمایش داده شده از 70 نمونه که از محاسبه ی مقدار RMS هر موج بدست اومده،میانگین و برای کنترل خروجی رله برای عکس العمل سریعتر از 20 نمونه میانگین گرفته میشه.برای بدست آوردن مقدار RMS هر موج هم از ابتدای نیم سیکل مثبت یعنی نقطه ی زیروکراس تا پایان نیم سیکل مثبت نمونه های ADC گرفته میشه هر کدوم به توان دو میرسه و از مجموع این توان دو ها جذر گرفته میشه و همون طور که بالا گفتم ازشون میانگین میگیریم تا ثبات بهتری داشته باشم.هر چند که برای برنامه لازم نیست ورودی حتما سینوسی باشه ولی بدلیل این که تغذیه خازنی هست موج غیر سینوسی برای مدار مشکل ایجاد میکنه.
    زمان تاخیر وصل،رندوم و بین 90 تا 130 ثانیه هست.
    مشکلی بود در خدمتم

ویرایش توسط M16A2 : 2020/08/24 در ساعت 08:45
    2013/04/20
    1,003
    359

با سلام
    شما اطلاعات تقریبا کاملی نسبت به عملکرد مدار دارید بنظر مبرسد که برنامه اصلی میکروکنتلر را هم دارید حالا چرا آنرا در اختیار همه نمیگذارید؟
    2016/11/13
    187
    127

نقل قول نوشته اصلی توسط nimdar

با سلام
    شما اطلاعات تقریبا کاملی نسبت به عملکرد مدار دارید بنظر مبرسد که برنامه اصلی میکروکنتلر را هم دارید حالا چرا آنرا در اختیار همه نمیگذارید؟
    دوست عزیز؛شما شاید فقط هدفتون یادگیری باشه ولی خوب خیلی ها هستن که وقتی برنامه بدستشون میرسه بدون توجه به اینکه فردی برای برنامه وقت زیادی صرف کرده سریعا میان و تولید انبوه میکنن بدون اینکه حتی اجازه بگیرن؛در ابتدای لود شدن برنامه یک ایمیل نمایش داده میشه به این منظور که فقط امکان استفاده شخصی داشته باشه.قبلا تو قسمت "مدارهای آنالوگ همین فروم یه دوستی درخواست مدار محافظ دقیق برای وسایل حساس رو کرده بودن این مدار رو براشون همون جا گذاشته بودم؛خیلی وقت بود که وقت نکردم سر به فروم بزنم و چند وقت پیش که بعد از مدت ها به طور اتفاقی و از طریق گوگل وارد شدم و دیدم حدود 10 تا پیام خصوصی دارم که گفتن لینک خراب شده و تصحیحش کنید؛زیاد سرتون رو درد نیارم؛هیچی دیگه ترجیح دادم که تو قسمت مدارهای دیجیتال تو یه تاپیک جدا بذارمش تا دوستان استفاده کنن.
    بنده خودم سیم کش ساختمان هستم و گه گاهی هم وقتم رو صرف تعمیر محافظ و این جور چیزها میکنم و میبینم که تقریبا 90 درصدشون فقط اسم محافظ رو یدک میکشن و اصلا کارایی ندارن؛این شد که تصمیم گرفتم یک محافظ خوب طراحی کنم تا حداقل بتونم برای مشتری های خودم عرضه کنم.
    2019/06/17
    136
    61

نقل قول نوشته اصلی توسط M16A2

سلام؛دوستان پیام خصوصی زیادی در مورد محافظ دیجیتال TRUE RMS گرفتم،برا همین اینجا PCB و فایل هگز و تصاویر مربوطه رو میذارم؛امیدوارم که مفید باشه.لیست قطعات و توضیحات اضافی رو بزودی قرار میدم.

هم PCB رو خوب در آوردی هم درست لحیم کردی. واقعا کیف کردم دمت گرم.

این کالای تجاری هست، یعنی ایشون از این محصول کسب درآمد داره، دوستانی که تقاضای حتی برنامه رو هم دارند منطقی نیست. به نظر من به عنوان یک پروژه آموزشی این تاپیک و توضیحاتش عالی هست.
    ویرایش توسط J35U51510V3 : 2020/08/24 در ساعت 10:04
    2017/10/01
    388
    243

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر، شما فایل التیوم PCB رو دارین؟ یا فقط تو پروتئوس کشیدین؟
    دوستان عزیز لطفا اگه وقت و حوصله دارین به این تاپیک ها سر بزنین، چندتا سوال و مشکل ساده دارم، ممنون میشم وقت بزارین: -
    2016/11/13
    187
    127

نقل قول نوشته اصلی توسط J35U51510V3

هم PCB رو خوب در آوردی هم درست لحیم کردی. واقعا کیف کردم دمت گرم.

این کالای تجاری هست، یعنی ایشون از این محصول کسب درآمد داره، دوستانی که تقاضای حتی برنامه رو هم دارند منطقی نیست. به نظر من به عنوان یک پروژه آموزشی این تاپیک و توضیحاتش عالی هست.
    لطف دارید؛ممنون که درک میکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط akaReza

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر، شما فایل التیوم PCB رو دارین؟ یا فقط تو پروتئوس کشیدین؟
    سلام؛ممنون؛خیر متاسفانه فقط پروتئوس هست.
    2015/08/24
    2
    1

سلام.مرسی.خیلی لطف کردید.توضیحاتتون خیلی کامل بود.ممنونم ازتون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط M16A2

سلام؛این لیست قطعات که رو خود مدار گذاشتم؛(ابعاد تصویر بزرگه زوم بفرمایید تا مشخص تر بشه)بدلیل اینکه فقط فایل هگز رو در اختیار دارید و امکان تغییر در ضریب تصحیح داخل برنامه وجود نداره،امکان داره لازم باشه دو مقاومت ثابت و متغیر سری شده (در تصویر 18 کیلو و پوت 4.7 کیلو) بین ورودی ADC میکرو و گراند رو تغییر بدید تا بتونید دقیق کالیبره کنید.برای کالیبره از ولت متر ترو آر ام اس حتما استفاده کنید.پتانسیومتر رو در دو طرف مدار هر طرف که براتون مناسب تره میتونید بزارید.
    برای نمایش روی سون سگمت به منظور ثبات بهتر عدد نمایش داده شده از 70 نمونه که از محاسبه ی مقدار RMS هر موج بدست اومده،میانگین و برای کنترل خروجی رله برای عکس العمل سریعتر از 20 نمونه میانگین گرفته میشه.برای بدست آوردن مقدار RMS هر موج هم از ابتدای نیم سیکل مثبت یعنی نقطه ی زیروکراس تا پایان نیم سیکل مثبت نمونه های ADC گرفته میشه هر کدوم به توان دو میرسه و از مجموع این توان دو ها جذر گرفته میشه و همون طور که بالا گفتم ازشون میانگین میگیریم تا ثبات بهتری داشته باشم.هر چند که برای برنامه لازم نیست ورودی حتما سینوسی باشه ولی بدلیل این که تغذیه خازنی هست موج غیر سینوسی برای مدار مشکل ایجاد میکنه.
    زمان تاخیر وصل،رندوم و بین 90 تا 130 ثانیه هست.
    مشکلی بود در خدمتم

سلام.مرسی.خیلی لطف کردید.توضیحاتتون خیلی کامل بود.ممنونم ازتون
    2016/08/30
    10
    1

با سلام خدمت دوستان عزیز و آغاز کننده ی این مبحث .
    من چند ماهی میشه از این مداری که دوست بسیار خوبمون اینجا قرار دادند دو تا ساختم و درون دو تا محافظ آنالوگ قرار دادم البته برای استفاده شخصی ساختم و بعد از گذشت چندین ماه به خوبی دارن کار می کنن و بسیار دقیق و مطمئن هستند یعنی واقعا حرف ندارند .
    واقعا ممنونم از طراح این مدار و امیدوارم راضی باشند.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13