اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال میکرو به پرینتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال میکرو به پرینتر

سلام
    ما در یک پروژه قصد داریم که یک پرینتر را به میکروکنترلر اتصال دهیم واطلاعاتی که توسط یک ورودی به میکروکنترولر داده می شود این اطلاعات توسط پرینتر چاپ شود . که درواقع میکروکنترلر در این پروژه مدیریت چاپ رو بر عهده دارد که اطلاعاتی را که از ورودی دریافت میکند رابه چاپگر ما برای چاپ ارسال کند.
    خواهشمندم هر گونه کمکی که از دستتان بر می اید ذکر کنید تا این پروژه به نتیجه برسد.

پاسخ : اتصال میکرو به پرینتر

منظورتون اینه که اطلاعات واسه چاپ از یه طریقی به میکرو میرسه و میکرو اونو به چاپگر ارسال میکنه یا اینکه یه سری اطلاعات به میکرو میرسن و میکرو اونارو پرداش میکنه و یه گزارش چاپ میکنه! این دو حالت با هم خیلی فرق دارن. درضمن نوع چاپگرتون و پورتشو هم مشخص کنید تا بشه بهتر راهنمایی کرد!

:smile:

دیدگاه

پاسخ : ارسال اطلاعات از میکرو به پرینتر

نوشته اصلی توسط Zahak
      منظورتون اینه که اطلاعات واسه چاپ از یه طریقی به میکرو میرسه و میکرو اونو به چاپگر ارسال میکنه یا اینکه یه سری اطلاعات به میکرو میرسن و میکرو اونارو پرداش میکنه و یه گزارش چاپ میکنه! این دو حالت با هم خیلی فرق دارن. درضمن نوع چاپگرتون و پورتشو هم مشخص کنید تا بشه بهتر راهنمایی کرد!

با سلام
      مثلا ما یک کیبورد یا یک سنسور در ورودیمان داریم {نوع ورودی زیاد مهم نیست } که از طریق این ورودی ها یکسری اطلاعات به میکرو داده می شود حالا برای پرینت این اطلاعات بایستی انها رو به پرینتر ارسال کنیم {یعنی همان حالت اولی که گفتید} نوع پرینتر مهم نیست ونوع پورت هم یا از usb استفاده کنیم که خیلی خوب است یا از پورت موازی {پرینتر}
      مهم نحوی ارتباط میکرو با پرینتر است و تبادل ارتباط با ان {یک سری اطلاعات از میکرو به پرینتر ارسال می شود وپرینتر انها رو چاپ کند

چیزی که به نظرم مهم است یک اینترفس بین میکرو با پرینتر است که از یک طرف پرینتر را به خود اتصال دهد و از طرف دیگر میکرو
      که طبق یک پروتکل اطلاعات را از میکرو بگیرد و برای چاپ به میکر بدهد

دیدگاه

شما اول ببین چه نوع پرینتری توی بازار گیر میاد . که بعید میدونم غیر از usb چیزی گیر بیاری که راه اندازی usb هم خودتون بهتر میدونید چه دردسری ... میشه گفت نشدنیه
        البته اگه دقت بالایی نیاز نباشه میتونید از پرینتر های سوزنی استفاده کنید
        That`s It ...I`m out of here

دیدگاه

سلام

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=16549.msg77894#msg77894
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=19003.msg90005#msg90005
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=13840.msg61662#msg61662

دیدگاه

سلام

آی سی TCP/IP برای میکرو هست تو بازار اگه پرینترت ساپورت بکنه فکر کنم این راحت تر باشه ای پی دار میشه میکروت ولی بیشتر تحقیق کن ...

دیدگاه

سلام
              در صورتی که ما بخواهیم از پرینتر سوزنی با پورت موازی استفاده بکنیم کسی می تونه ما رو کمک کند
              مشکل ما در نحوه ی ارتباط میکرو با پرینتر است که با یستی به چه شکلی صورت بپذیرد

دیدگاه

سلام
                اگه شما در این پروژه امکان استفاده از کامپیوتر رو دارین من پیشنهاد می کنم اطلاعاتتون رو به کامپیوتر بفرستین و سپس از طریق برنامه ای که در کامپیوتر نوشتید دستور چاپ رو به پیرینتر بدید با استفاده از این روش میتونید بدون توجه به نوع پرینترتون دستور چاپ را ارسال کنید ولی خوب خرج پروژه بالا میره و فضای بیشتری اشغال میکنه این که شما پیرینتر رو چی شکلی وصل کنید به میکرو دیگه بستگی به نوع پروژه شما داره که آیا میونید با مبلغ اضافه این کامپیوتر رو اضافه کنید یا اینکه میتونید با گزاشتن وقت بیشتری پرینتر مستغیم به میکرو وصل کنید موفق باشید

دیدگاه

سلام دوست عزیز کار با پرینتری که به پورت lpt مجهز باشه کاری نداره من حتی با تک تک سوزن های پرینتر lq300 کار کردم این پرینتر رو تهیه کن من اطلاعات کاملی بهت میدم .
                  :nerd:
                  ایمان

دیدگاه

با سلام وتشکر فراوان
                    خدا را شکر جایی که هستم این نوع پرینتر وجود داره {وپرینتر های lq2170وlq1170}ویکسری پرینتر جوهر افشان ولیزری
                    مشتاقانه اماده هستم

دیدگاه

با سلام
                      در ضمن می خواستم بدانم برای ارتباط با پرینتر از چه پروتکلی استفاده می شود چون پرینتر ها یک زبان خاص خود دارند

دیدگاه

پاسخ : ارسال اطلاعات از میکرو به پرینتر

نوشته اصلی توسط 0111

با سلام
                        مثلا ما یک کیبورد یا یک سنسور در ورودیمان داریم {نوع ورودی زیاد مهم نیست } که از طریق این ورودی ها یکسری اطلاعات به میکرو داده می شود حالا برای پرینت این اطلاعات بایستی انها رو به پرینتر ارسال کنیم {یعنی همان حالت اولی که گفتید} نوع پرینتر مهم نیست ونوع پورت هم یا از usb استفاده کنیم که خیلی خوب است یا از پورت موازی {پرینتر}
                        مهم نحوی ارتباط میکرو با پرینتر است و تبادل ارتباط با ان {یک سری اطلاعات از میکرو به پرینتر ارسال می شود وپرینتر انها رو چاپ کند

چیزی که به نظرم مهم است یک اینترفس بین میکرو با پرینتر است که از یک طرف پرینتر را به خود اتصال دهد و از طرف دیگر میکرو
                        که طبق یک پروتکل اطلاعات را از میکرو بگیرد و برای چاپ به میکر بدهد

دوست عزیزم:

همانطور دوستان اشاره کردن، این کاری که شما می خوای بکنید خیلی ساده هستش، البته با چاپگر با پورت موازی. چون برای استفاده از چاپگر USB شما باید یه میکرو استفاده کنی که بتونه Master باشه و تازه دردسرها شروع میشه.
                        واسه همین پیشنهاد میکنم پروژه تونو با چاپگر با پورت موازی ببندی.
                        طریقه کار اینطوریه که پایه های دیتا ار چاپگر رو مستقیما به یه پورت میکرو وصل میکنی. بعد پایه Strobe و Busy , Paper Out, Select Printer , Initialize رو هم به هر پایه میکروت که دوست داری وصل کن. کار هر پایه رو هم میتونی از تو فایلی که براتون گذاشتم پیدا کنی.
                        حالا با چک کردن پایه های خطا مثل Paper Out یا Busy که در صورت خطا نداشتن می تونی Initialize و Select Printer رو فعال کنی.
                        حالا برای پرینت کافیه دیتا رو روی پایه های دیتا بفرستی، بعد Strobe رو فعال میکنی، چند میلی ثانیه تاخیر، بعد غیر فعالش میکنی. برای مثال اگه میخای یه LQ-300 رو فارسی کنی، فایل فارسی سازش رو باز کن (البته نه .exe یا .com شونو، فایل دیتا واقعی) و تک تک باتها رو اینجوری بفرست تو پرینتر. بعد هم کد نوشته هایی رو که می خوای چاپ کنی. به همین راحتی. مشکلی بود در خدمتیم!

اینم لینک توضیحات پایه ها

http://www.4shared.com/file/78478529/c9f46b2f/parallel1.html

دیدگاه

باسلام
                          با تحقیقاتی که داشتم پرینتر ها از یک زبان خاص استفاده می کنند وبرای برقراری با انها باید طبق این زبان با انها ارتباط کرد
                          این اطلاعات شامل دستورهایی است که درباره چگونگی عملکرد پرینتر، نوع کاغذ، فرمت کردن کاغذ، فونت و ... می باشد. برای اینکه کنترل کننده با این اطلاعات درست کار کند، باید آن ها را با یک ترتیب درست دریافت کند.
                          حالا نمی دونم به چه صورت است نظر شما چیست
                          اگر میشه بیشتر کمک کنید

دیدگاه

سلام
                            پس مبنای کار خود رو روی پورت موازی قرار می دهم و استفاده از پورتusb را به یک زمان دیگرموکول می کنم
                            می خواستم بدونم نوع پرینتر هم مهم است یا نه البته ما می توانیم از هر نوع پرینتر استفاده کنیم
                            با توجه به اینکه برای ارتباط با پرینتر ها باید طبق یک پروتکل خاص خودشان این ارتباط برقرار شود
                            این ارتباط ما باید چگونه باشد
                            یعنی فکر می کنم بایستی یک چیزی مانند درایور برای برقرای وتبادل دیتا نوشت
                            ومی خواستم بدونم منظورتان از فایل فارسی ساز چیست وبه چه صورت باز کنم

دیدگاه

سلام

دوست عزیز هر پرینتر یه حافظه اصلی داره که فقط قابل خوندنه یه حافظه قابل نوشتن که شما میتونی تو اونجا فون تهای فارسی را بسازی اما در مورد زبان خاص منظور اساتید عزیز همون پروتکل خاص که دوستمون به درستی این الگوریتم ساده را توضیح داد(انتهای کتاب مدار واسط مزیدی و 8051 مزیدی)

شرمنده من نمیدونم چه جوری باید فایل پلود کنم( مشکل سرعت دارم بسکه سرعتم بالاست کم میارم از کافی نت ها هم که همش ویروسی میشه ) اگه یکی بتونه این کار رو بکنه من فایل ها رو بدم به شرطی که در اختیار همه قرار بدن و اگه کسی پیشرفتش داد باز هم به همه بده.

یا حق
                              ایمان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X