اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول محافظت از تعادل سوپر خازن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول محافظت از تعادل سوپر خازن

سلام اسمشو دادم گوگل ترنسلیت ببخشید اگر گنگه
    یه نگاه به این بندازید

کارش این هست که می تونید از انرژی خازن مثل باتری استفاده کنید البته همونجور که انرژی خازن میاد پایین ولتاژشم میا د پایین مثل باتری میشه باهاش لامپ روشن کرد یا موتو ر
    اینو ببینید

بنظرتون میشه ساختش ...اصلا چی هست داخلش...و چیکار می کنه ...به زبان فارسی هیچی راجبش پیدا نکردم ...لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ : ماژول محافظت از تعادل سوپر خازن

خازن هارو سری کرد.
    ظرفیت خازن های 500 فاراد-ولتاز 2.7 ولت
    خازن معادل در سری کردن خازن ها هانطور که میدونید ولتاز ها جمع میشه و ظرفیت خازن ها هم با عکس مجموع تک تک ظرفیت ها جمع میشه.
    ولتاژ خازن معادل 16.2ولت هست.
    ظرفیت خازن معادل هم برابر 83فارادمیشه.
    طبق فرمول های انرژی خازن ها u=1/2cv*v
    میشه 11000 ژول معادل 11کیلو طول میشه.
    این مقدار انرژی بسیار قابل توجه اگه اینو به وات تبدیل کنید اونوقت میتونید محاسبه کنید که یک لامپ 16 ولت و تا چه مدت میتونه روشن نگه داره.
    جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۱۱:۱۷ ۱۳۹۹/۰۶/۰۴.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط austere نمایش پست ها
      سلام اسمشو دادم گوگل ترنسلیت ببخشید اگر گنگه
      یه نگاه به این بندازید

کارش این هست که می تونید از انرژی خازن مثل باتری استفاده کنید البته همونجور که انرژی خازن میاد پایین ولتاژشم میا د پایین مثل باتری میشه باهاش لامپ روشن کرد یا موتو ر
      اینو ببینید

بنظرتون میشه ساختش ...اصلا چی هست داخلش...و چیکار می کنه ...به زبان فارسی هیچی راجبش پیدا نکردم ...لطفا راهنمایی بفرمایید
      بهش میگن «تعادل سلولی»
      سوپر خازن ها با اینکه ظرفیت بالایی دارند اما در ولتاژهای پایین تولید می شوند. برای اینکه به ولتاژ بالاتری برسیم باید خازن ها رو سری ببندیم تا ولتاژ بره بالا.
      مشکلی که هست اینه که حتی خازن های یکسان دارای تلرانس هستند.
      فرض کنیم دو تا خازن ۱۰ فاراد داریم با تلرانس ۱۰٪ و اونها رو سری بستیم، با احتساب ۱۰٪ فرض کنیم یکی ۹ فاراد ظرفیت داره و دیگری ۱۱ فاراد.
      در این حالت اونی که ظرفیت کمتری داره زودتر شارژ میشه (به ولتاژ بالاتر میرسه) به نسبت اونی که ظرفیت بالاتری داره. این عدم تعادل ولتاژ بین خازن ها در مدت طولانی و در پی سیکل های پشت سر هم از شارژ به مرور روی طول عمر و بهره وری خازن ها تاثیر میزاره.
      برای همین لازم هست تا هر سلول رو با ولتاژ معین و ثابتی شارژ کنیم و از به اصطلاح اور شارژ جلوگیری کنیم.

مدارش میتونه پسیو باشه مثلا ۲ تا مقاومت به شکل مقسم ولتاژ یا اکتیو باشه که ولتاژ رفرنس دارند و با ترانزیستور کنترل میشوند (مثل ماژولی که لینک کردید).

این ماژول که تو ویدیویی که لینک کردید میبینید همین هست، ولتاژ هر خازن رو در سطح ثابتی نگه میداره.

دیدگاه

من قبلا سه تا خازن الکترولیت رو سری کردم تا به ولتاژ بالاتری برسم.به صورت تجربی .اینکارو انجام دادم.ولی در نهایت طبق این فرول ها به اون نتایج نرسیدم.بیشتر ولتاژ روی خازن اول و اخری افتاد و خازن وسطی ولتاژی در حدود یک چهارم بقیه افتاد.
        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط J35U51510V3 نمایش پست ها
          بهش میگن «تعادل سلولی»
          سوپر خازن ها با اینکه ظرفیت بالایی دارند اما در ولتاژهای پایین تولید می شوند. برای اینکه به ولتاژ بالاتری برسیم باید خازن ها رو سری ببندیم تا ولتاژ بره بالا.
          مشکلی که هست اینه که حتی خازن های یکسان دارای تلرانس هستند.
          فرض کنیم دو تا خازن ۱۰ فاراد داریم با تلرانس ۱۰٪ و اونها رو سری بستیم، با احتساب ۱۰٪ فرض کنیم یکی ۹ فاراد ظرفیت داره و دیگری ۱۱ فاراد.
          در این حالت اونی که ظرفیت کمتری داره زودتر شارژ میشه (به ولتاژ بالاتر میرسه) به نسبت اونی که ظرفیت بالاتری داره. این عدم تعادل ولتاژ بین خازن ها در مدت طولانی و در پی سیکل های پشت سر هم از شارژ به مرور روی طول عمر و بهره وری خازن ها تاثیر میزاره.
          برای همین لازم هست تا هر سلول رو با ولتاژ معین و ثابتی شارژ کنیم و از به اصطلاح اور شارژ جلوگیری کنیم.

مدارش میتونه پسیو باشه مثلا ۲ تا مقاومت به شکل مقسم ولتاژ یا اکتیو باشه که ولتاژ رفرنس دارند و با ترانزیستور کنترل میشوند (مثل ماژولی که لینک کردید).

این ماژول که تو ویدیویی که لینک کردید میبینید همین هست، ولتاژ هر خازن رو در سطح ثابتی نگه میداره.
          یعنی اگر ما یک ابر خازن خفن(معادل این شیش تا) داشته باشیم دیگه نیاز به این ماژول نداریم ...ومی تونیم خازن را مستقیم به هرچیز خواستیم وصل کنیم ؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
          من قبلا سه تا خازن الکترولیت رو سری کردم تا به ولتاژ بالاتری برسم.به صورت تجربی .اینکارو انجام دادم.ولی در نهایت طبق این فرول ها به اون نتایج نرسیدم.بیشتر ولتاژ روی خازن اول و اخری افتاد و خازن وسطی ولتاژی در حدود یک چهارم بقیه افتاد.
          می خواستم یک یا چند تا خازن بزرگ را وصل کنم به یک دینام روی درچرخه بعد که این خازن ها شارژ شدند چراغی روشن بشه بعد با زدن یک دکمه انرژی خازن به یک موتوردی سی که وصل به دوچرخست وارد بشه ویک شتابی به دوچرخه بده و این جور حس کنم که یک دوچرخه برقی دارمایا بنظرت این کا شدنیه ؟

دیدگاه

یعنی اگر ما یک ابر خازن خفن(معادل این شیش تا) داشته باشیم دیگه نیاز به این ماژول نداریم ...ومی تونیم خازن را مستقیم به هرچیز خواستیم وصل کنیم ؟
            گفتم که سوپر خازن ها در ولتاژهای پایین تولید میشوند بنابراین شما نمی توانید خازنی «معادل شش تای این» پیدا کنید.
            برای یک خازن نیاز نیست مدار محافظ اما بهتر هست تا محافظ داشته باشد. استانداردش همینه.
            ماژول های تک خازنی هم داریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط J35U51510V3 نمایش پست ها
              گفتم که سوپر خازن ها در ولتاژهای پایین تولید میشوند بنابراین شما نمی توانید خازنی «معادل شش تای این» پیدا کنید.
              برای یک خازن نیاز نیست مدار محافظ اما بهتر هست تا محافظ داشته باشد. استانداردش همینه.
              ماژول های تک خازنی هم داریم...
              خوب پس در هر صورت ما این ماژول را می خواهیم ...می تونم بنظرتون درستش کنم...چه چیزهایی می خواد شما بسم الله شو بگید بقیشم با صحیح خطا می ریم جلو

دیدگاه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

می خواستم یک یا چند تا خازن بزرگ را وصل کنم به یک دینام روی درچرخه بعد که این خازن ها شارژ شدند چراغی روشن بشه بعد با زدن یک دکمه انرژی خازن به یک موتوردی سی که وصل به دوچرخست وارد بشه ویک شتابی به دوچرخه بده و این جور حس کنم که یک دوچرخه برقی دارمایا بنظرت این کا شدنیه ؟
                وقتی در فیلم لینکی که گذاشتید یک موتور dcجاروبرقی روشن کرد. قطعا میشه و از لحاظ منطقی هم جواب میده.این 6تا خازن در یک دقیقه معادل 180وات توان به ما میدن.که مقدار قابل توجهی است.تا اینجا که برق بود وشد.
                ولی پیاده کردن دانش روباتیک و مکانیک این پروژه برروی دوچرخه همچنان کار سخت و هزینه بری هست.تصور کنید که موتور dcباید توسط یک گیربکس یا جعبه دنده به خصوص و مهندسی شده وصل بشه به دوچرخه و نیاز به محاسبات دقیق داره.که به مراتب از قیسمت برقی سخت تره.
                eshop-hodhod.ir

دیدگاه

خوب پس در هر صورت ما این ماژول را می خواهیم ...می تونم بنظرتون درستش کنم...چه چیزهایی می خواد شما بسم الله شو بگید بقیشم با صحیح خطا می ریم جلو
                  این لینک به گوگل با انواع مدارات پسیو و اکتیو: https://www.google.com/search?q=supe...ancing+circuit

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X