اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چه نوع رله ای استفاده کنم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چه نوع رله ای استفاده کنم

سلام
    اول بگم من رشته ام هیچ ارتباطی به برق نداره در نتیجه ممکنه سوال خیلی پیش پا افتاده ای بپرسم.
    نیازه که یه دستگاه جمع و جور درست کنم، که موقعی که برق ساختمون وصله، یه باتری شارژ بشه و وقتی برق قطع میشه، بشه از شارژ اون باتری استفاده کرد.
    تازه متوجه شدم این کار با رله انجام میشه
    یه گشتی تو نت زدم و چندین نوع رله دیدم و فهمیدم بدون مشورت نمیشه چیزی که میخوام انتخاب کنم.
    اگه بشه راهنمایی کنید که چه رله ای و چطور وصل بشه ممنون میشم.

پاسخ : چه نوع رله ای استفاده کنم

نوشته اصلی توسط Het_pet نمایش پست ها
    سلام
    اول بگم من رشته ام هیچ ارتباطی به برق نداره در نتیجه ممکنه سوال خیلی پیش پا افتاده ای بپرسم.
    نیازه که یه دستگاه جمع و جور درست کنم، که موقعی که برق ساختمون وصله، یه باتری شارژ بشه و وقتی برق قطع میشه، بشه از شارژ اون باتری استفاده کرد.
    تازه متوجه شدم این کار با رله انجام میشه
    یه گشتی تو نت زدم و چندین نوع رله دیدم و فهمیدم بدون مشورت نمیشه چیزی که میخوام انتخاب کنم.
    اگه بشه راهنمایی کنید که چه رله ای و چطور وصل بشه ممنون میشم.
    سلام.
    از یک رله change over میتونید استفاده کنید، مدل های هستن که بوبین اونا 220 ولت هست،میتونید ازون استفاده کنید و پین مشترک رو به باتری بدین، کنتاکت باز اونرو به شارژر وصل کنید و کنتاکت بسته رو به هرچیزی که نیاز دارین وصل کنید تا موقع ای که برق هست باتری شارژ بشه و برق که میره باتری اون مداری که میخوان رو تغذیه کنه ولی برای بالابردن طول عمر باتری نیاز به یک مدار شارژر درست حسابی دارین که باتری رو بیش از حد شارژ نکنه.
    این تاپیک رو هم بخونید بد نیست، مدل 220 ولت توش معرفی شده ( لینک )
    توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
    همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
    https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

1. تو فروشگاه نمونه این رله نیست ببینم چطوره؟
      2. با توجه به اینکه باید باتری شارژ بشه و قاعدتا قبل از باتری باید یه آداپتور باشه، نظرتون چیه که فقط یه رله 12 ولت رو بعد از آداپتور نصب کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Het_pet نمایش پست ها
        1. تو فروشگاه نمونه این رله نیست ببینم چطوره؟
        2. با توجه به اینکه باید باتری شارژ بشه و قاعدتا قبل از باتری باید یه آداپتور باشه، نظرتون چیه که فقط یه رله 12 ولت رو بعد از آداپتور نصب کنم؟
        12 ولت خوب نیست
        اونطوری که شما بخواین جوابگو نیست، شما برق قطع شه 220 سریع قطع میشه و رله سوییچ میشه اما اگه رو آداپتور باشه تا آداپتور دشارژ نیشه، رله تغییر وضعیت نمیده.
        مثلا من همین کارو برای مودم کردم، ( همون 12 ولت) برق که میرفت، خود شارژر هم دشارژ میشد مودم خاموش میشد و بعد میرفت رو باتری و تا روشن میشد 1 دقیقه طول میکشید، اگه براتون این انتراپت مهم نیست که 12 ولت ببندین اگه مهمه که 220 ولت ببندین.
        توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
        همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
        https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X