اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شیفت ولتاژ به مثبت و کم کردن ولتاژ برای adc 0-5v

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شیفت ولتاژ به مثبت و کم کردن ولتاژ برای adc 0-5v

سلام من یک adc بیست و چهار بیت دارم که ورودیه صفر تا پنج ولت میگیره. چطور میتونم ولتاژ مثبت و منفیه ده ولتو کم کنم و شیفتش بدم توی مثبتها؟ با بیشترین دقت . ممنون میشم راهنمایی کنید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

میخوام ولتاژ منفیو با adc صفر تا پنج ولت بخونم . اسمش ads1256 هستش

پاسخ : شیفت ولتاژ به مثبت و کم کردن ولتاژ برای adc 0-5v

شما در قدم اول باید با تقسیم مقاومتی ولتاژ خودتون بین -5ولت تا +5ولت تبدیل کنید که در بازه ولتاژ adcتون باشه.در مرحه بعد می تونید بوسیله یک اپ امپ ولتاژ تون و ببرید بالای محورمثبت ها.یه راه حل بهتر دیگه هم هست.اونم مد تفاضلی هست.که درموردش یکم مطالعه کنید می فهمید.

تصویر زیر یک وارون ساز شکل موج هست.بخش منفی موج توسط این مدار معکوس میشه.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

پاسخ : شیفت ولتاژ به مثبت و کم کردن ولتاژ برای adc 0-5v

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
      شما در قدم اول باید با تقسیم مقاومتی ولتاژ خودتون بین -5ولت تا +5ولت تبدیل کنید که در بازه ولتاژ adcتون باشه.در مرحه بعد می تونید بوسیله یک اپ امپ ولتاژ تون و ببرید بالای محورمثبت ها.یه راه حل بهتر دیگه هم هست.اونم مد تفاضلی هست.که درموردش یکم مطالعه کنید می فهمید.

ممنون بابت راهنمایی.
      من چندتا چیزو شک دارم. یکی اینکه اگر ولتاژو با تقسیم مقاومت کم کنم دقتم کم نمیشه؟ یعنی تغییرات دما روش چقدر عصر داره؟ اگر ناچیزه اشکالی نداره. بعد اگر مثبت و منفیه پنجو به این مدار وصل کنم قسمت ولتاژ مثبت دوباره منفی نمیشه ? من در مورد مدار های شیفت ولتاژ کمی خوندم . شما مداری سراغ دارین؟ من اگر ولتاژو به مثبت و منفیه دو نیم ولت برسونم و بعد دو نیم ولت شیفتش بدم به سمت مثبت ها، دقتم کم نمیشه ؟ مداری برای شیفت سراغ دارین؟

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها

Adc من ولتاژ صفر تا پنج ولتو میخونه . البته دیفرنسیال هم میخونه. مد تفاضلی میتونه فقط ولتاژ مثبت بهم بده ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X