اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مدار فیلتر الکترواستاتیک (کمک)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مدار فیلتر الکترواستاتیک (کمک)

دوستان گرامی
    من میخوام یه فیلتر الکترواستاتیک درست کنم . برای بخش تولید های ولتاژ و اتصالش به صفحه های فلزی آیا میتونم از ترانس های لامپ نئون استفاده کنم؟؟
    مثلا این مدل :
    ترانس ۱۵۰۰۰نام مدل: MGT-4871 H.Kولتاژ ورودی: ۲۲۰ ولت با فرکانس ۶۰/۵۰قدرت: ۱۲۵ واتخروجی: ۱۵ کیلو وات
    وسیله ی بهتری برای این کار هست؟؟
    ممنون

پاسخ : ساخت مدار فیلتر الکترواستاتیک (کمک)

نوشته اصلی توسط mohjavad نمایش پست ها
    دوستان گرامی
    من میخوام یه فیلتر الکترواستاتیک درست کنم . برای بخش تولید های ولتاژ و اتصالش به صفحه های فلزی آیا میتونم از ترانس های لامپ نئون استفاده کنم؟؟
    مثلا این مدل :
    ترانس ۱۵۰۰۰نام مدل: MGT-4871 H.Kولتاژ ورودی: ۲۲۰ ولت با فرکانس ۶۰/۵۰قدرت: ۱۲۵ واتخروجی: ۱۵ کیلو وات
    وسیله ی بهتری برای این کار هست؟؟
    ممنون

سلام دوست عزیز وگل خب اول از همه بهت پیشنهاد میکنم یک مقداری در مورد اوسیلاطور ها اطلا عات جمع کن بعد بیا از امروز قدم به قدم شروع میکنیم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

میدونی چرا گفتم در مورد اوسلاتور ها اطلا عات جمع اوری کن برای اینکه برای فیلتراککسیون همین طوری که خودت قبلا توی اون تاپیک گفتی نیاز به یک ولتاز دیسی بالای 20000 ولت نیاز داری
    و باید از ترانس استفاده کنی (همین طور که خودت میدونی )ترانس های های ولتاز چند نوع اند یک ولتاز به ولتاز (کویل موتور و ماشین که با در یافت ولتاز 12 ولت وامپر معین واتاز با لایی تولید می کنند )و فرکانس به ولتاز
    ( مثل همین ترانس فلای بک تلویزیون که دریافت ولتاز و فرکانس مشخص در پایه های مشخص که برای هر کدوم متفاوته وکتاز بای تولید میکنه)
    قدم اول مشخص کردن نوع ترانست و اگه فلای بک دار ی که گفته بودی داری پایهی منفیش
    قدم دوم سیم پیچ اولیه بر روی هسته
    قدم سوم ساخت درایور
    قدم بعدی ساخت مدار
    و بهینه سازی

یچیزی رو نگفتی مولتی متر داری یانه چون دو تا روش هست برای قدم اول::

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نیکان مقصودی نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز وگل خب اول از همه بهت پیشنهاد میکنم یک مقداری در مورد اوسیلاطور ها اطلا عات جمع کن بعد بیا از امروز قدم به قدم شروع میکنیم

میدونی چرا گفتم در مورد اوسلاتور ها اطلا عات جمع اوری کن برای اینکه برای فیلتراککسیون همین طوری که خودت قبلا توی اون تاپیک گفتی نیاز به یک ولتاز دیسی بالای 20000 ولت نیاز داری
      و باید از ترانس استفاده کنی (همین طور که خودت میدونی )ترانس های های ولتاز چند نوع اند یک ولتاز به ولتاز (کویل موتور و ماشین که با در یافت ولتاز 12 ولت وامپر معین واتاز با لایی تولید می کنند )و فرکانس به ولتاز
      ( مثل همین ترانس فلای بک تلویزیون که دریافت ولتاز و فرکانس مشخص در پایه های مشخص که برای هر کدوم متفاوته وکتاز بای تولید میکنه)
      قدم اول مشخص کردن نوع ترانست و اگه فلای بک دار ی که گفته بودی داری پایهی منفیش
      قدم دوم سیم پیچ اولیه بر روی هسته
      قدم سوم ساخت درایور
      قدم بعدی ساخت مدار
      و بهینه سازی

یچیزی رو نگفتی مولتی متر داری یانه چون دو تا روش هست برای قدم اول::
      ممنون بابت کمک
      اره مولتی متر دارم
      ساده ترین و کم هزینه ترین راه کدومه؟؟
      مشکل اینجا هر کاری میکنم ترانس فلای بک کار نمیکنه
      کوییل خوب نیست؟؟

دیدگاه

منم همین مشکلو اولاش داشتمولی رفع شد خدارو شکر
        جدیدترین ویرایش توسط نیکان مقصودی; ۱۴:۴۷ ۱۳۹۹/۰۹/۱۶.

دیدگاه

خب بیبن قدم به قدم پیش میری و میرسی به قدم اخر اول قدم اول اول باید منفی ترانستو پیداکنی اگه ترانست ماله تلویزیون رنگی ایکارو بکن
          اول یه منبع تغذیه می خوای که باید دیسی 12 ولت باشه منفیشو وصل کن به سیم فرمز اصلی فلای بک بعد مثبتتو وصل کن به پراب مثبت اه متر تو بگذار روی 200 میلی ولت یا 20 میکرو امپر بعد پروب منفیت رو بگذار روی تک تک پایه ها به هر کدوم که راه داد اون منفیه

نوشته اصلی توسط mohjavad نمایش پست ها
          ممنون بابت کمک
          اره مولتی متر دارم
          ساده ترین و کم هزینه ترین راه کدومه؟؟
          مشکل اینجا هر کاری میکنم ترانس فلای بک کار نمیکنه
          کوییل خوب نیست؟؟
          کم هزینه ترین راه یا فلای بکه یا ترانس دست ساز یا ترانس لامنپ مهتابی
          ولی توگفتی 20000 ولت می خوای وترانست 15000ولته
          جدیدترین ویرایش توسط نیکان مقصودی; ۱۳:۴۳ ۱۳۹۹/۰۹/۱۸.

دیدگاه

خب احتمالا تا حا منفیتو پیدا کردی حالا نوبتسیم پیچ اولیست به این تر تیب30-0-30
            برای درایور هم مدار زد وی اس یا زد سیدی همین

دیدگاه

خب احتمالا تا حا منفیتو پیدا کردی حالا نوبتسیم پیچ اولیست به این تر تیب30-0-30
              برای درایور هم مدار زد وی اس یا زد سیدی همین
              برای راه اندازیش از چه داری استفاده کنم؟؟؟

دیدگاه

منظورتونونفحمیدم

دیدگاه

برای راه اندازی از چه مداری باید استفاده کنم؟؟

دیدگاه

سلام
                    از این مدار استفاده کن ولی جهت دیود خروجی تغییر بده
                    دو تا از این مدار احتباج داری برای فیلتر

دیدگاه

سلام دوست عزیز ممنون به ما پیوستی ولی این مداری که گذاشتی علمی نیست اصلا علمی نیست چون که تا بزنیش به برقتریستور تحریک میشه و بین مثبت ومنفیت اتصال کوتاه به وجود میاد سپس مدار شروع به امپر کشیدن میکنه تا اینکه یک ثانیه بعد از اتصال به برق مینیاتوری میپره

سلام دوست عزیز ممنون برای کمکت ولی این مدار اصلا علمی نیست چون که چند سانیه بعد از اتصال به برق تریستورت با مقاومت ار سه تحریک شده ور حالت هدایت دایمی قرار می گیره سپس اتصال کوتاه به وجود می اد ومینیاتوری میپره شاید اگه جای تریستور از ترانزیستور استفاده بشه این اتفاق نیفته چون اگه بعد از اعمال ولتاز به بیس ترانزیستور در حالت حدایت قرار می گیره و امپر میکشه وقتی اون امپر میکشه هر چی مقدار امپر بیشتر میشه ولتازی که روی مقاومت ارسه هست کمتر وکمتر میشه وقبل از این که قعط بشه یه جور پابت سازی میشه حالا نه اونقدر امپر می کشه کی مینیاتوری بپره نه اوقدر کمه که حیچ چی به حیچ چی ولی در این حالت باز هم چون ولتاز روی کلکتور وایمیتر هست ترانزیستور الان امپر میکشه و دیودت چون 4007 است طبق دیتا شیت 1000 ولت یک امپر هست وقبل همهی اینه یا اون یکسو میشه وبا یک سو شدنس خازن c1میترکه یا اینکه قعط میکنه واگر این مدارو برای مدت یک دقیقه به برق بزنیم وحیچ چی نسوزه اونقدر امپر مصرف میشه که سیم های برق خونتون در اثر حرارت اب شده وبه هم اتصالی میدن حالا یه پولی برای تخرب وبرق کهر ودوباره ساختن دیوار ورنگ زدن سر دستتون میوفته تازه اگه خوش شانس باشین اگه که نباشین کل سیم های ساختمون اب شده اتصال کوتاه میکنن توصیهی من اینه که فبل از ساخت مدار را تجزیه تحلیل کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
                        سلام
                        از این مدار استفاده کن ولی جهت دیود خروجی تغییر بده
                        دو تا از این مدار احتباج داری برای فیلتر

سلام دوست عزیز
                        من یه ساب 10w دارم و میخوام براش فیلتر پایین گذر بسازم مداری سراغ ندارید 20هرتز

دیدگاه

سلام دوست عزیز ممنون به ما پیوستی ولی این مداری که گذاشتی علمی نیست اصلا علمی نیست چون که تا بزنیش به برقتریستور تحریک میشه و بین مثبت ومنفیت اتصال کوتاه به وجود میاد سپس مدار شروع به امپر کشیدن میکنه تا اینکه یک ثانیه بعد از اتصال به برق مینیاتوری میپره

سلام دوست عزیز ممنون برای کمکت ولی این مدار اصلا علمی نیست چون که چند سانیه بعد از اتصال به برق تریستورت با مقاومت ار سه تحریک شده ور حالت هدایت دایمی قرار می گیره سپس اتصال کوتاه به وجود می اد ومینیاتوری میپره شاید اگه جای تریستور از ترانزیستور استفاده بشه این اتفاق نیفته چون اگه بعد از اعمال ولتاز به بیس ترانزیستور در حالت حدایت قرار می گیره و امپر میکشه وقتی اون امپر میکشه هر چی مقدار امپر بیشتر میشه ولتازی که روی مقاومت ارسه هست کمتر وکمتر میشه وقبل از این که قعط بشه یه جور پابت سازی میشه حالا نه اونقدر امپر می کشه کی مینیاتوری بپره نه اوقدر کمه که حیچ چی به حیچ چی ولی در این حالت باز هم چون ولتاز روی کلکتور وایمیتر هست ترانزیستور الان امپر میکشه و دیودت چون 4007 است طبق دیتا شیت 1000 ولت یک امپر هست وقبل همهی اینه یا اون یکسو میشه وبا یک سو شدنس خازن c1میترکه یا اینکه قعط میکنه واگر این مدارو برای مدت یک دقیقه به برق بزنیم وحیچ چی نسوزه اونقدر امپر مصرف میشه که سیم های برق خونتون در اثر حرارت اب شده وبه هم اتصالی میدن حالا یه پولی برای تخرب وبرق کهر ودوباره ساختن دیوار ورنگ زدن سر دستتون میوفته تازه اگه خوش شانس باشین اگه که نباشین کل سیم های ساختمون اب شده اتصال کوتاه میکنن توصیهی من اینه که فبل از ساخت مدار را تجزیه تحلیل کنین
                          عزیز من این مدار ساختم و دارم باهاش کویل موتور سیکلت راه اندازی میکنم . آمپر هم نمیکشه
                          اول خازن توسط مقاومت 47 کیلو شارژ میشه
                          بعد که ولتاژ از 200 ولت گزشت تریستور ولتاژ خازن توی سیم پیچ تخلیه میکنه
                          و دوباره قطع میشه . ترانس خودش هم پیچیدم با اون هم کار میکنه
                          اون مقاومت 47 کیلو 2 وات مستقیم به برق بزنی مقاومت نمیسوزه چه برسه مینیاتوری بپره
                          البته من مقاومت 47 کیلو به 22 کیلو تغییر دارد با فرکانس حدود 500 کیلو روی بوبین سوئیچ زنی میکنه
                          این مدار مثل cdi موتور سیکلت کار مکنه .
                          بهتره شما یکم بیشتر تجزیه و تحلیل کنید . اگه خواستید فیلم کار کردش هم براتون بفرستم
                          جدیدترین ویرایش توسط sepehr63; ۱۸:۴۲ ۱۳۹۹/۱۰/۰۲.

دیدگاه

عزیز من این مدار ساختم و دارم باهاش کویل موتور سیکلت راه اندازی میکنم . آمپر هم نمیکشه
                            اون مقاومت 47 کیلو 2 وات مستقیم به برق بزنی مقاومت نمیسوزه چه برسه مینیاتوری بپره
                            البته من مقاومت 47 کیلو به 22 کیلو تغییر دارد با فرکانس حدود 500 کیلو روی بوبین سوئیچ زنی میکنه
                            بهتره شما یکم بیشتر تجزیه و تحلیل کنید . اگه خواستید فیلم کار کردش هم براتون بفرستم
                            nدوست عزیز شما ایا نهوهی دقیق کار تریستور رو میدونی اگر بدونی هیچ وقت اصلا این مدارو نمیساختی
                            تریستور اگر تحریک شود به حالت هدایت دایمی میرود وتهنا راه در اوردنش از این حالت قعط کردن ولتاز ودوباره وصل کردنشه یا اتصال کوتاه برای چند ثانیه بین مثبت ومنفیش
                            پس این مدار از نظر مداری علمی نیست برای این که بهتر حرف منو متوجه بشین توی یک نرم افزاری مثل پروتل مولتی سیم دی ایکس پس پد توپد پی سی بی دیزاین و..... مدارو ببندین تا هرف منو متوجه بشین

این که شما میگی خازن c2شارز میشه ودر سیم پیچ به کمک تریستور تخلیه میشه حرفی درش نیست اما من می خوام بدونم در این مدار شما تریستور چجوری از حالت حدایت در میاد؟؟؟؟ وقتی متریالی برای از حالت حدایت در اوردن تریستور نداری چجوری می خوای برای سوعیچینگ هم بکنه دوست عزیز

نوشته اصلی توسط amir11006 نمایش پست ها
                            سلام دوست عزیز
                            من یه ساب 10w دارم و میخوام براش فیلتر پایین گذر بسازم مداری سراغ ندارید 20هرتز
                            بهتره سوالتی در انجمن مدارات صوتی با اساتیدی که اونجا هستند در میان بگذاری تا نتیجهی بهتری بگیری

اگر لطف کنین ممنون میشم

دیدگاه

nدوست عزیز شما ایا نهوهی دقیق کار تریستور رو میدونی اگر بدونی هیچ وقت اصلا این مدارو نمیساختی
                              تریستور اگر تحریک شود به حالت هدایت دایمی میرود وتهنا راه در اوردنش از این حالت قعط کردن ولتاز ودوباره وصل کردنشه یا اتصال کوتاه برای چند ثانیه بین مثبت ومنفیش
                              پس این مدار از نظر مداری علمی نیست برای این که بهتر حرف منو متوجه بشین توی یک نرم افزاری مثل پروتل مولتی سیم دی ایکس پس پد توپد پی سی بی دیزاین و..... مدارو ببندین تا هرف منو متوجه بشین

این که شما میگی خازن c2شارز میشه ودر سیم پیچ به کمک تریستور تخلیه میشه حرفی درش نیست اما من می خوام بدونم در این مدار شما تریستور چجوری از حالت حدایت در میاد؟؟؟؟ وقتی متریالی برای از حالت حدایت در اوردن تریستور نداری چجوری می خوای برای سوعیچینگ هم بکنه دوست عزیز
                              وقتی خازن تخلیه شد ولتاژ A و K صفر میشه سر گیت هم که ولتاژی نیست چرا باید قطع نشه . توی واقعیت من بستم چرا باید شبیه سازی کنم . با این مدار یون منفی ساختم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X