اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برانه پسورد در کدویژن با زبان c

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برانه پسورد در کدویژن با زبان c

سلام وقتتون بخیر
    من دارم روی پروژه alarm کار می کنم یه برنامه نوشتم بهش رمز پیش فرض 1234 رو دادم، حالا میخوام قابلیت تغییر رمز رو هم برای کاربر بهش اضاف کنم

کسی برنامه مناسبی داره ؟
    باتشکر

پاسخ : برانه پسورد در کدویژن با زبان c

هر کسی به به یک تکنیک این کارو انجام میده.
    یک روش که من ازش استفاده می کنم اینه.
    یک آرایه 4بایتی تعریف کنید.این 4 متغیر درواقع برای ذخیره یک کد رمز 4رقمی است.بعدش یک منویی از برنامه تون اخختصاص بدید به تغیر رمزجوری که کاربر در اون بتونه هر عضو از این آرایه 4 تایی را تغییر بده.و در پایان در همین منو هر یک از این متغیر های بایتی را در حافظه دایمی ذخیره کنید.
    هر سری که برنامه تون اجرا میشه.در همون ابتدای برنامه وارد یک حلقه بشید.و در اون برید از حافظه دایمی مقدار این 4تا متغییر(که رمز شما هستند) را بخونید.بعدش شما همچنانکه در داخل حلقه شرطی هستید، 4تا متغیر دیگه جوری تعریف کنید که کاربر اونهارا درداخل همون حلقه وارد کنه.حالا این 4تا متغیر وارد شده از طرف کاربر با 4 تا متغیریکه قبلا در حافظه دایمی ذخیره کرده مقایسه کنید.اگه دو به دو با هم برابر بودند .رمز وارد شده صحیح است.در این حالت با اجرا فرمان break از حلقه خارج شوید و بقیه برنامه اجرا بشه.البته میتونید در صورتی که رمز صحیح بود ، ابتدا در ال سی دی یک متنی نمایش بده که :» رمز صحیح است"بعد خارج بشه .در صورتی که رمز نادرست بود در داخل حلقه همچنان باقی بموونه و در ال سی دی هم عبارت مورد نظر تون هم نمایش بدید.
    -------------
    سعی کنید مقادیر رمز و به صورت اعداد انجام بدهید و مقایسه هم بر مبنای اعدداد باشه تا اینکه بخواهید اونهارا تبدیل به رشته کنید.
    جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۱۰:۰۰ ۱۳۹۹/۰۶/۱۸.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X